Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Паки повторно на клупа :( ,,,премногу го форсираат Ето можеби затоа сеуште неможе да ја најде правата форма.Можеби подобра комбинација ке беше Ето Пандев Балотели дека принцот да земе здив барем едно полувреме,,,али ипак што си е сигурно сигурно си е :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.743
Поени од реакции
44.040
Вечер очигледно повторно ке гледаме 4-2-3-1 формат, еве го можниот состав според fcinternews INTER : Julio Cesar; Maicon, Lucio, Samuel, Zanetti; Stankovic, Muntari; Balotelli Sneijder, Eto'o; Milito. All. Baresi (Mourinho squalificato)
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Sto koj kur imate korist od ovoj cokoladniot Eto!? 11 milioni godisno alooooo,ednostavno kako da igra Inter so 10 igraci,ovoj ni asistira ni dava golovi,nekoj od vas ovde go falea deka se zalagal trcal..bla bla..ako e rabotava za trcanje neka proseta Morati niz Afrika za tie pari ke kupi 40 maratonci sto ke mu trcaat napred nazad na terenot,veruvam po ke mu se isplati:toe:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Ја мислам дека Интер има доста играчи што се залагаат и цела утакмица нон стоп трчаат Камбиасо,Мунтари,Занети и Снајдер.... Ето треба да биде финишер нешто слично како Милито само овој црвниов побрз ама тоа е подобро Пандев само ај си знае Мур најдобро:toe:
 
M

mercenary

Гостин
Од кај знаете дека Пандев не игра бе?:O
Колку што знам уште е рано за официјалните состави,или не?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Абе, не се заебавајте. Вака кога на нероден Шестко му кроите капа, обично ништо не бидува.. знам од лични искуство
Пепел ти на јазик, пу, пу, пу:star::star::star:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Официјално

--------Julio Cesar
Maicon Lucio Samuel Zanetti
-------Stankovic Muntari
---Balotelli Sneijder Pandev
-----------Milito
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.743
Поени од реакции
44.040
Доброто е што Пандев игра, лошото е формацијата, али со повредата на Мота ( зашто не сум изненаден ) повторно се приморани на ваква формација.
Очекувам Балотели да постигне погодок и искрено се надевам дека и он и Пандев нема да се влечат крилно каде се и безопасни.

Пандев ке се залага во одбрана, од Бало тоа не го очекувам, Снајдер исто би требало да помага на одбраната и тоа е тоа, одиме на нова победа.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Пак мунтари:kesa:
Не сваќам зашто Мурињо не го игра Марига дечкото е 5 пати подобар од Мунтари
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Се мачат со оваа формација Пандев е на пример е најопасен кога е околу шеснаесетникот а не на крило до центарот.Балотели убаво изигра на оваа позиција со Удинезе.Доедка на Пандев најдобри натпревари му беа кога беше до Милито сам во нападот и кога играше на местото на Снајдер.
Вака мислам средината многу ќе се мачи.
 
M

mercenary

Гостин
Шуш.Мунтари даде гол за Гана и уште е под импресии и сеа ќе игра феноменално!!1(можеби,а можеби и не)
Инаку ми се свиѓа составов.Сакав Балотели да игра.
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
353
Поени од реакции
21
Oficialno

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 4 Zanetti; 5 Stankovic, 11 Muntari; 45 Balotelli, 10 Sneijder, 27 Pandev; 22 Milito.

A disposizione: 1 Toldo, 2 Cordoba, 7 Quaresma, 9 Eto'o, 17 Mariga, 23 Materazzi, 27 Pandev;
 
M

mercenary

Гостин
WTF
Пандев е стаен и во прв состав и во резерви X_X
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Oficialno

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 4 Zanetti; 5 Stankovic, 11 Muntari; 45 Balotelli, 10 Sneijder, 27 Pandev; 22 Milito.

A disposizione: 1 Toldo, 2 Cordoba, 7 Quaresma, 9 Eto'o, 17 Mariga, 23 Materazzi, 27 Pandev;
Го клонирале Пандев :eek:lee:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom