Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.286
Едно нешто Интер не научија, да го доведат мечот до самиот крај, премногу се опуштија на крајот и имаа огромна среќа, свесен е и Мурињо за истото, премногу лесно влегуваа во шанса Миланезите, да не беше Цезар ол мајти, ке беше весело за нас . . . :toe:

Детали после ваков меч ме мрзи да пишувам, не вреди бе, џабе, иако стојам на тоа дека овој тим има сеуште работа, доволно е да ги изгледате последните 20 мин., ке сфатите што зборувам.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

ПОБЕДААААААААААААА ..... !!!!! браво за цел тим одлична партија одлични 3 бода и скудетото е се поблизу ....

не сакам да анализирам уште дијазепамите не почнале да дејствуваат ... типично интерашка утакмица место да водиме 5 - 0 се доведовме во ситуација да утакмица во која апсолутно доминиравме да се тресем 20 минути за победата. но сепак хепи енд на крај

пс адри добредојде ....

:cug::cug::cug::sport1::sport1::eek:jea::eek:jea::eek:jea::party3::party3::party3::pishtoldz:pishtoldz:cuc::cuc::cuc::mist::mist::je::je::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.286
Ви текнува на транспарентот пред почетокот на мечот, на кој ја имаше отсликано временската прогноза во 22:30, температурата според истата беше -11, браво за прогнозерите
 

rider

Интераш
Член од
21 мај 2008
Мислења
158
Поени од реакции
3
Cestitiki za Pobedata:vozbud::vozbud::vozbud: mnogu sum sreken ! We Are The Champions!!!! da slusnam??? INTEEEEERRR:pos2::pos2:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ми се исплони важната желба да победи Интер секако, а и втората - да гледаме многу подобар натпревар од првиот. Одличен меч, уживанција за гледачите. Изедначена игра во првиот дел и добро е што се дојде до 2 гола предност, со Божјата рака на Адриано:)
Во второто полувреме одлична игра се до 70тата минута, но и непростливи промашувања. По примениот гол како да се изгубија играчите и Цезар беше херој. Не ми се допадна бранењето на Мурињо во финишот, но најважно е што се дојде до победа.
 
Член од
22 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
2
E pa rekov deka Maicon ke igra i mnogu pridonese za utakmicata,Adri :zver: ali i dosta promasuvase,dobro vika Syn treba da se proraboti uste na umrtvuvanje na igrata!Ibra i Deki-o majstorstvo:)Santon,prezadovolen sum od nego! sea mozeme relaxirano protiv Man Utd!:vozbud:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.075
Интераши:Честито победа . . .:smir:
Фала!

Во второто полувреме одлична игра се до 70тата минута, но и непростливи промашувања. По примениот гол како да се изгубија играчите и Цезар беше херој. Не ми се допадна бранењето на Мурињо во финишот, но најважно е што се дојде до победа.
Со 6 дефанзивци игравме на крајот: Маикон, Сантон, Самуел, Киву, Бурдисо и Максвел, а да не зборуваме што и во средниот ред имаме дефанзивци во душа :pos2: И мене не ми се допадна ама целта ги оправдува средствата, да беа попецизни напаѓачите сигурно и Мурињо ќе форсираше контри, но откако се изнапромашуваа, логично е што постапи така.
 
M

Mario Gómez

Гостин
вака честито на победа, сепак чисто заслужена а овие Миланезиве што ги мрзам нек плачат:Уште на манчестер да го победдите и царови сте.......
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.075
Во ред им е текстот, тие се жалат на “неспортскиот потег“ на Адриано и тоа е во ред. Англичаните преку 20 години се жалат на голот на Марадона, ама тоа се работи кои не се враќаат назад.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Пазете ја изјавава на Мурињо:
“Adriano's goal was the greatest of my career, as it is the first time that the player has dedicated a goal to a Coach's son! My son always goes to school with his Adriano shirt, so he's very proud. He always plays him at the Playstation, too!”

Каков идол има само синот на Мурињо, гарант Жозе ќе има многу ноќи непреспиени
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Значи цел ден се расправам со Миланези и Јубенташи,,,,,,,абе цел ден луге.А каде се сега да кажат нешто ? :smir: Поздрав Интераши........Па и Скудето да славиме и Манчестер да падне и Лига Ш...да земеме :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom