Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
мене не ми се допаѓаат овие споредби и наслови. прерано е да се зборува за било што во врска со сантон едноставно премалку одигра за да му се лепат етикети нов малдини или нов занети. тоа може многу лошо да влијае врз него. сетете се на балотели.
Да да го "кренаја" во облаци, па после малиот си се прецена и почна рогови да покажува.

Мене искрено најмногу ме изненади тоа шо за само 3 или 4 натпревари (не знам точно колку одигра) изигра машки, без страв...или со други зборови одлично за почетник.

Се надевам нема да оди по постапките на Бало па и тој да покажува рогови.


Знам дека има уште "муви" да лапа дури го достигнит капитенот...али за мене претставува наследник на Занети :smir:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.902
мене не ми се допаѓаат овие споредби и наслови. прерано е да се зборува за било што во врска со сантон едноставно премалку одигра за да му се лепат етикети нов малдини или нов занети. тоа може многу лошо да влијае врз него. сетете се на балотели.
Балотели си беше таков уште пред да дојде. И тренерот во Ц1 се жалеше на неговиот карактер, и се потврди дека некои фабрички мани се непоправливи. За Сантон не знаеме ништо, каков карактер е и слично... има време, ќе видиме...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.874
Дечкото треба да работи на играта во одбрана, да уклучиш ТВ и за прв пат да го гледаш како игра, ке добиеш впечаток дека е играч од средината :D . Ништо чудно за 2 до 3 години ако не и повеќе да игра на некоја позиција од средниот ред, 100 пати сум рекол дека има карактеристики на таков играч, и убеден сум дека ке дојде денот кога како бек би играл само по потреба т.е. апла ако нема играчи за таа позиција, нешто слично како Камби кога мораше да игра стопер во одбраната . Башка што е деснак а игра лево, и тоа да не го забораваме али за негова несреќа а за наша голема среќа таму е еден од најдобрите бекови , Маикон, башка што очекувам и Максвел да се врати како стандарден првотимец .
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Точно е дека има голем потенцијал во Сантон, ама стварно е ептен рано да се прават разни споредби што е и како е. Кажав уште на мечот со Торино дека играта во одбрана му е тапа т.е. дека Росина си играше со него, Торино цело време по неговата страна напаѓаше, од таму и падна голот. Сепак и кога е Максвел на таа позиција повторно од таму повеќе се напаѓа, некако играта против Маикон и Занети не им прави мерак на противнициве :) :) Не знам зошто :pos2::pos2:
Утре е натпреварот со Лече, мора да се победи пред дербито на 15ти. Очекувам (веќе месец ипол) Мурињо да го повика Балотели на утрешниот натпревар кој започнува од 18:00, не заборавајте. Треба да заигра Sopcast :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Глуп впечаток ти даваат тв камерите, ти и најгоре да си ке гледаш најнормално, без никакви проблеми, башка еве ти еден асален пример, кога бевме во Барселона на Ноу Камп, при разгледувањето стигнавме до најгорниот дел од трибините и во тие моменти Роналдињо излезе на индивидуален тренинг со тренер . Најнормално се гледаше се, а вака од ТВ мислиш мала точка ке гледаш, башка што Меаца е помал стадион, ке се изненадиш кога ке влезеш внатре .

Муабетот баш затоа го почнав вака рано, да присобереме информации што и како, тие што би сакале да дојдат да имаат време убаво да испланираат, кога ке се знае финалниот број на луѓе одиме и по агенцииве да се распрашаме . :smir:
За Ноу Камп се сложувам кога бев пред 2 год на натпреварот Барселона-Мајорка седев најгоре се се гледаше убаво нема везе тоа дека ќе се гледа мала точка.А на Меаца не сум бил внатре само од надвор го имам видено многу убаво изгледа а мора да се оди на градското дерби:):)
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
само да не го продадат Сантон како шо направија со сите млади кои ги извадија од младинска (Мартинс, Андреоли, Паскуале...)
 

Mikky

Интераш
Член од
23 октомври 2008
Мислења
210
Поени од реакции
19
само да не го продадат Сантон како шо направија со сите млади кои ги извадија од младинска (Мартинс, Андреоли, Паскуале...)
За жал од овие тројца ни еден не стана играчиште. Мартинс нешто покажуваше заби ама се сопнуваше од топката :toe:. Другиве тапа беа коа ги ставаа во игра затоа и ги продадоа.

Сантон не е лош, ама кај со занети го споредувате, треба да јаде фурни, фурни леб да го стигне :wink:

Би требало да има линкче за утре а? :tapp:
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Еве кој се повикани за утре :

Goalkeepers: 1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 22 Paolo Orlandoni.
Defenders: 2 Ivan Ramiro Cordoba, 6 Maxwell, 13 Maicon, 16 Nicolas Burdisso, 23 Marco Materazzi, 24 Nelson Rivas, 26 Cristian Chivu, 39 Davide Santon.
Midfielders: 4 Javier Zanetti, 5 Dejan Stankovic, 7 Luis Figo, 11 Luis Jimenez, 19 Esteban Cambiasso, 20 Sulley Muntari, 33 Amantino Mancini.
Strikers: 8 Zlatan Ibrahimovic, 18 Hernan Crespo, 45 Mario Balotelli.


Можна формација според мене:


--------------------Цезар-------------------
Маикон--Кордоба--Бурдисо--Сантон


Занети--------Камбиасо-------Мунтари

-----------------Станковиќ-----------------

--------Ибрахимовиќ-Балотели---------
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.874
За жал од овие тројца ни еден не стана играчиште. Мартинс нешто покажуваше заби ама се сопнуваше од топката :toe:. Другиве тапа беа коа ги ставаа во игра затоа и ги продадоа.

Сантон не е лош, ама кај со занети го споредувате, треба да јаде фурни, фурни леб да го стигне :wink:

Би требало да има линкче за утре а? :tapp:
Ke има линк, со оглед дека си нов на форумов, обично овде на темава гледаме преку Sopcast, симни го од google, мало програмче е и утре ке даде некој линк за Sopcast . Преносот ке ти касни една минута, али нема воопшто да ти сецка така да ако гледаш преку Sopcast не оди на livescore или некои други страници .
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Ја 2-3 пати се имам зафркнато кога имам гледано на нет. Еднаш на МТВ имаше ЛШ и нели промените доле ги пишуваат, и глеам промена на резултатот на Интер, а јас ја глеам на Sopcast... си викам немогуче, скриена камера :)
Последен пат се зезнав сеа на гости со Катанија мислам, Мунтари црвен кога доби... Слушам Бранко на Телма вика и Ибрахимович му носи предност на Интер од 0-2... И мн јасно сконцентрирано чекам гол : ))))

Ја утре пак ќе пропуштам изглеа :( Пак на свадба треба да се оди...
Последен пат кога бев на свадба и не го глеав Интер, го здробивме Лацио... :):):):) Така да, 2че со гол у трета минута очекувајте :)
 
А

Адриано

Гостин
Ј

Ја утре пак ќе пропуштам изглеа :( Пак на свадба треба да се оди...
Последен пат кога бев на свадба и не го глеав Интер, го здробивме Лацио... :):):):) Така да, 2че со гол у трета минута очекувајте :)
ја последен пат кога бев на свадба Мунтари им се фалел на јубентус дека имал нешто од 29 сантима!:pos2:
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Утре Ибра и Балотели нека ги стави од 1ва минута и не верувам дека ќе имаме проблеми... Очекувам победа, иако прочитав на канал4 дека очекуваат нерешено... свашта!
Мурињо се надевал дека Лече нема да игра на бод т.е. дека нема да се брани со 8 играчи во одбрана и 3 голмани... :pos2::pos2:
Отворен фудбал сака човекот
 
А

Адриано

Гостин
1 Zlatan Ibrahimović Internazionale € 9,000,000
Ricardo Kaka AC Milan € 9,000,000
3 Lionel Messi FC Barcelona € 8,400,000
4 John Terry Chelsea FC € 7,574,179
Frank Lampard Chelsea FC € 7,574,179
6 Thierry Henry FC Barcelona € 7,500,000
Samuel Eto'o FC Barcelona € 7,500,000
8 Cristiano Ronaldo Manchester United € 6,762,660
9 Ronadinho Gaucho AC Milan € 6,500,000
Andrei Shevchenko AC Milan € 6,500,000
Michael Ballack Chelsea FC € 6,492,154
Steven Gerrard Liverpool FC € 6,492,154
Rio Ferdinand Manchester United € 6,492,154
14 Raul Gonzalez Real Madrid € 6,400,000
Ruud van Nistelrooy Real Madrid € 6,400,000
16 Iker Casillas Real Madrid € 6,000,000
Frederic Kanouté Sevilla FC € 6,000,000
18 Wayne Rooney Manchester United € 5,951,141
Michael Owen Newcastle United € 5,951,141
20 Fabio Cannavaro Real Madrid € 5,800,000
21 Robinho Manchester City € 5,680,634
22 Francesco Totti AS Roma € 5,500,000
Luca Toni Bayern Munich € 5,500,000
24 Arjen Robben Real Madrid € 5,460,000
25 Ashley Cole Chelsea FC € 5,410,128
Deco Chelsea FC € 5,410,128
Fernando Torres Liverpool FC € 5,410,128
28 Carlos Tevez Manchester United € 5,139,622
29 Adriano Internazionale € 5,000,000
Patrick Vieira Internazionale € 5,000,000
Charles Puyol FC Barcelona € 5,000,000
Andres Iniesta FC Barcelona € 5,000,000
Xavi FC Barcelona € 5,000,000
Sergio Aguero Atletico Madrid € 5,000,000
Gianluigi Buffon Juventus € 5,000,000
Willy Sagnol Bayern Munich € 5,000,000
37 Dimitar Berbatov Manchester United € 4,869,115
Andrei Arshavin Arsenal FC € 4,869,115
Didier Drogba Chelsea FC € 4,869,115
Nicolas Anelka Chelsea FC € 4,869,115
Paul Scholes Manchester United € 4,869,115
42 Alessandro Del Piero Juventus € 4,800,000
Karim Benzema Olympique Lyon € 4,800,000
Pike Bayern Munich € 4,800,000
Frank Ribery Bayern Munich € 4,800,000
46 Joe Cole Chelsea FC € 4,598,609
Ryan Giggs Manchester United € 4,598,609
Xabi Alonso Liverpool FC € 4,598,609
Jamie Carragher Liverpool FC € 4,598,609
50 David Beckham AC Milan € 4,500,000
Juninho Pernanbucano Olympique Lyon € 4,500,000
Sidney Govou Olympique Lyon € 4,500,000
David Trezeguet Juventus € 4,500,000

листата на најплатени во европа според еден португалски весник што се бави со фудбалски финансии!
Платата на Ибра изнесува 12 а не 9 како што пишува туку тоа не е важното.
важното е што Виеира(стаклениот) заедно со нашиот сакан Наркоман(Адриано),
земаат плата од неверојатни 5 милиона - ЊОЊ!!
човекот кој некогаш можеби ги заслужуваше овие пари Адриано според сегашните резултати треба да зима 15 000 денари(македонска плата) и тоа би било многу,
што се работи за стаклениот јас од одиграна утакмица би му давал колку што Сити нудеа за Кака!-само барам некој да ме просветли кога последен пат стаклениот беше прва постава?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.874
Мурињо во врска со Балотели :
Mario Balotelli is finally back in the squad, and Mourinho explained this by saying, “There are three routes, either you don't do what I want, you do what I want because I told you to, or you do what I want before I tell you to. Mario is in the second category. If he gets to the third category, perfect, if he remains in the second, at least I'm glad the first is over. Balotelli is a young player with potential, otherwise we would not speak so much about him. I will be satisfied when I see him working hard without guidance.”
:tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom