Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Да не мисите да го оставате Манчини и другата сезона.:?
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Па не се покажа лошо чоекот
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
mRnO напиша:
Па не се покажа лошо чоекот
што сакаш па ти? Покрај оваа конкуренција Палермо да освоеше калчо?
Па мораше Интер.Шо не напрај нешто импресивно коа беа другите јаки.И плус заеба во ЛШ.Јас мислам дека Манчини плаче за корпа
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Mrno кољега... што требаше пеер...
Најлош е! само.... :( потпиша уште една година договор
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Абе добро,ако нема ке му укажат доверба,нема да го бива првите месец дена и ке го сменат,поради титулава може заслужува уше една шанса
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Манчини треба да си замине веднаш! Абе појма нема.. Не смееше Морати да му дава нов договор.. со овој тим што го има (+ да доведе и 2-3 нови засилувања) му треба добар искусен стратег со кој идната сезона приоритет ќе им биде покрај одбрана на сериа А и освојување на лига на шампиони.. а со овој шупакот ништо не правиме!:toe:

И денес прочитав нето интересно.. Фиго може да остане во Интер и наредната сезона :baeh: http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=304234
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
да запреле демек преговорите со ал итихад ама сепак мислам дека е само шпекулација ехеее 10 милиони ќе му дадат плата арабите само да игра за нив.

друго сеа читам еве нешто за Креспо


Hernan Crespo is hoping Chelsea do not send Internazionale a fax demanding his return to England.
Crespo has repeatedly spoken of his desire to remain with the Serie A champions and he knows that, if Chelsea fail to contact Inter by the end of May, he should get his wish.
"I don't want to talk too much about the situation with Chelsea," he told Che.
"I am on loan at Inter, but I belong to Chelsea. It all depends on a fax that has to be sent from England to Inter before 31st May.
"And if they don't send it, that's better."
For now, though, the 31-year-old is looking forward to making his first appearance for Argentina in the Copa America in Venezuela.
"I would like to play in the Copa America - it's the last chance for me.
"It's an important competition and, for one reason or another, I never had the chance to play in it.
"I expect that (Argentina boss Alfio) Basile recalls me to the team and that when he phones me it is to tell me that I am included in the squad for Venezuela.
"I will keep on trying to do my job well to help earn a recall."
He added: "It's a very important competition for me, because there is a generation of players that haven't been able to win with the national team all the titles we have won abroad for our clubs."






Леле само да не стигни тој факсот да си остани Креспо оти со Адри нишо не бива... се шпекулира дека Интер можи да му го даде Адриано на позајмица на Челзи како замена за Креспо
 
F

fantomX

Гостин
Што би рекле, ако по некоја случајност во Интер за тренер би дошол ХОЗЕ МУРИЊО?????!!!!!!
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Искрено мене порано не ми се свиѓаше Матрикс, ама оваа година стварно го засакав! Не мислам дека ќе дојде во Барса тој човек ќе ја заврши кариерата тука!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Јас прочитав дека Барса бара некој како него, сличен стил на игра и то
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Tevez And I Will Be Great Together, Crespo Tells Inter
Ама ова е најинтересно!!! После 1 година интерес, пак Интер го обнови интересот према Карлито Тевез! Играчов е ѕверка невидена, само не знам што ќе му прави Интер?! Кај ќе го игра? Сигурно ќе го бркаат Императорот! :(
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
ај агри кога не ојде лани во фиорентина сега не бега сигурно btw читам дека капитенот на младинската репр. на Чешка кој ''сигурно'' идеше во интер ни го укала Фиорентина гад демит
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Moratti's Birthday Present: Suazo?
Најверојатното засилување кој требаше Интер да го земе оваа сезона! НЕЗНАМ луѓе, не знам! Штом Морати чепка околу напаѓачиве, тоа изгледа дека некој ќе си иде. Изгледа се спрема за евентуалното заминување на Креспо, па одма да го земе Суазо!
Ма што сака нека прават, Нани, Кварезма, Пепе, Мутињо, Суазо, Диего, Тевез, Тери, Лампард ........................сите нека ги земат!!! Само да не ми ги чепкаат Императорот и Ибракадабра

 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
За мене Адриано е многу подобар напагач од Ибрахимович само да ја врати формата од 2004 кога бесе најдобар напагач во светот сега игра под голем притисок по се изгледа Манчини сака да го продаде и денеска читав дека Адриано се налутил сто не е викнат за мечот со Рома но Манчини му верува повеке на Гонзалез и незнам каква е таа трансфер политика запнале за Тони 31 год сега цитам Суазо 14 Мил со тие пари ке го земеа Пато интер треба да инвестира во млади фудбалери Милан ли ке стануваме пензионери а зе следната година на интер му треба крило и еден играч од Средниот ред кој ке е офанзивен посто Камбиасо и виера се дефанзифци играц кој ке создаде вишок играч играч од потек атаков е мислам Пато а не Де роси кој ми е ист како виера и камбиасо но интер запнале ке купуваат италианци кој за мене се дрва повекето не се играчи за око
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom