Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Marso напиша:
Еве што ме исполнува: Vieira Wants To End Career At Inter
Кога ќе прочитам вакво нешто,кога некој играч изјавува дека сака да ја заврши кариерата во Интер стварно ме исполнува. Особено ако е некој играч од врвна класа, како Виера!
=) Браво за Виеира.
Јас мислам дека истото ќе го направат Кордоба, Занети и Камбијасо, доколку не се случи некоја кататрофа (Интер да падне во Серија Б (Боже сачувај)). Forza Inter & Forza Nerazzurri!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Mac)) напиша:
Aj бе сите шо се за пропалиците од Серија Б и старците од Милан губете се од темава...

Сеа коа Милан ќе го изеде пак од Ливерпул у ЛШ а Јувентус ќе го потроши својот 100 миљона буџет на Џерард и Лампард кои нема да се снајдат ќе се видиме следна година
Кои 100 милиона ??? немаат толку пари тие досега видено тоа се за долгови имаат далеку помал трансф. буџет и тешко дека ќе земат со тие пари квалитетен играч. Него не вреди за ниф да се диксутира и не е темава за тоа, мене ми беше зборот за ова со Виеира цар е чоекот и мислам дека не го даде максимумот оваа година поради повредите. Вистинско злато ќе биде за интер ако тој се игра уште некоја сезона кај нас. Многу повеќе ќе видиме од него догодина а исто така добри играчи кои живеат за интер и мислам дека никогаш нема да го напуштат се прФ Занети, Матераци, Маикон со прикажаната игра во последно време мислам дека има загарантирани ужте 5-7 год. во синиот дрес, Толдо кој се пензионира догодина, исто од голманите Цезар кој впрочем и вчера го продолжи договорот со интер за плус 5 год. И станкович исто игра со цело срце за Интер умира на терен од трчање.

па тие се онака фуд. кои највеќе си ги поштоФам плус Фико и Ел Чино
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Mac)) напиша:
Aj бе сите шо се за пропалиците од Серија Б и старците од Милан губете се од темава...

Сеа коа Милан ќе го изеде пак од Ливерпул у ЛШ а Јувентус ќе го потроши својот 100 миљона буџет на Џерард и Лампард кои нема да се снајдат ќе се видиме следна година
Абе кај ќе најдат тие 100 милиони? Тие да направат тим кој би конкурирал за место во лига на шампиони треба да бидат задоволни а не да земаат мега ѕвезди. Освем да го шитнат Буфон и Трезеге може да прособерат нешто.. Ама не ми се верува дела Лампадр и Жерард би отишле во Јувентус..
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Moratti: Adriano will stay


[/FONT]
 

KaSpeR[MkD]

There Is The Machine
Член од
17 април 2007
Мислења
131
Поени од реакции
1
Inteeeerrrr Champioooonnnnnnnnnnnn .............
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
TonInter напиша:
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Moratti: Adriano will stay


[/FONT]
Со Ардиано е ок.. Само јас повеќе би сакал да останат Фиго и Рекоба.. Барем уште една сезона ако не повеќе..
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
A so ke vi e Luca Toni?
Samo da se sobiraat
napadzaci
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
armin06 напиша:
A so ke vi e Luca Toni?
Samo da se sobiraat
napadzaci
Koj рече дека Лука Тони ни треба :)
Може да дојде само ако:
- Замине Адриано
- Замине Креспо

Во друг случај имаме најдобар напад... т.е. најдобар тим :) само една работа недостига.... добар тренер како Рафа
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Димитар напиша:
Koj рече дека Лука Тони ни треба :)
Може да дојде само ако:
- Замине Адриано
- Замине Креспо

Во друг случај имаме најдобар напад... т.е. најдобар тим :) само една работа недостига.... добар тренер како Рафа
Ние го имаме Манчио!!
Плус.. потпиша договор, и сега никој не може да го избрка. :nesum:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Димитар напиша:
Koj рече дека Лука Тони ни треба :)
Може да дојде само ако:
- Замине Адриано
- Замине Креспо

Во друг случај имаме најдобар напад... т.е. најдобар тим :) само една работа недостига.... добар тренер како Рафа
Ne ne zs citam po netov i mnogu skaat da go zemat
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Деко ни е потребен...или Кварезма:)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ае честито за титулата во Сериа А :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Сакам да дое некој Спиди Гонзалес за крила да ги шие...
Иначе Деко и Кварезма мислам дека би биле добар избор исто :)
 
Член од
21 мај 2006
Мислења
428
Поени од реакции
6
Според мене фали некој расен дефанзивец од типот на Тери, Фердинанд, Видиќ...Мислам дека е дотрајана одбранава во моментов.Само Матераци и Маикон би ги оставил, се друго чистка.My opinion!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
hogar_oh напиша:
Според мене фали некој расен дефанзивец од типот на Тери, Фердинанд, Видиќ...Мислам дека е дотрајана одбранава во моментов.Само Матераци и Маикон би ги оставил, се друго чистка.My opinion!
Во право си тоа дека треба елитен дефанзивец покрај Матераци.. но овај Видиќ не ми се свиѓа ни најмалку.. па и вчера катастрофа беше. А не го заборавај ни Максвел.. Ѕвер е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom