Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Мислам дека ќе имаат натпревар пред тоа, за Мурињо подобро да сети што се работи во тимот на терен..Мислам дека ќе закажи некоја пријателска пред таа, зошто доцна е 5 Август!
Со оглед на тоа што Јуни е Еуро 2008, Јули би дошол дел за одмор а крајот за припреми... значи, можно е и да нема друга пријателска пред Баерн Минхен
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Вероватно Јули ќе биде метеж на пазарот за играчи
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Со оглед на тоа што Јуни е Еуро 2008, Јули би дошол дел за одмор а крајот за припреми... значи, можно е и да нема друга пријателска пред Баерн Минхен
Само Ибра, Виеира и Матераци ке настапат на Евро...така да можело во Јули-Август да се организира турнеа. Тројцава нека одмараат, има други 23момци што ке се уморат од одмарање. :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Само Ибра, Виеира и Матераци ке настапат на Евро...така да можело во Јули-Август да се организира турнеа. Тројцава нека одмараат, има други 23момци што ке се уморат од одмарање. :)
Е па кај ќе има сите Енглези ни се во тимот..

п.с Го заборави Киву.. Ама кај да се Ибра и Киву за недела - две ќе се вратат.. па и Матераци :)
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
Виера се повреди и нема да игра на ЕУРО ;)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Balotelli: I Feel Nothing For Inter
Очигледно дечково не е дел од плановите на Мурињо. Само да не го изгубиме за мали пари..
Можеби е добра варијантата да се даде како замена за Дрогба или пак некој друг квалитетен шпиц.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Balotelli: I Feel Nothing For Inter
Очигледно дечково не е дел од плановите на Мурињо. Само да не го изгубиме за мали пари..
Можеби е добра варијантата да се даде како замена за Дрогба или пак некој друг квалитетен шпиц.
Oчигледно дечково почнувам да го мразам.А бе колку сака нека е јако,дали се слуша шо зборува...погоре напишав и сега пак ке напишам,добро шо се замислува тој,дека светот околу него се врти????А бе 17 години има еееееееј...и на 17 години во тим каков што е ИНТЕР,мисли дека е способен да поставува услови?!?!?!...јас да сум како Морати В ТОП И НА МЕСЕЧИНА го праќам,ама прво на тренинг че го пуштам Матераци да му ја скрши ногата,за да барем едно две три години не можи да цапни на терен,камоли да игра....Пак че речам,ова лигушов на 17 години бара да играл ПРВ ТИМ,и да земал пари колку ПАТО...е па машко,ко че дајш и ти 9 гола во 16 утакмици,тогаш че земаш!!!!:nenene::nenene::nenene::nenene:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.899
Oчигледно дечково почнувам да го мразам.А бе колку сака нека е јако,дали се слуша шо зборува...погоре напишав и сега пак ке напишам,добро шо се замислува тој,дека светот околу него се врти????А бе 17 години има еееееееј...и на 17 години во тим каков што е ИНТЕР,мисли дека е способен да поставува услови?!?!?!...јас да сум како Морати В ТОП И НА МЕСЕЧИНА го праќам,ама прво на тренинг че го пуштам Матераци да му ја скрши ногата,за да барем едно две три години не можи да цапни на терен,камоли да игра....Пак че речам,ова лигушов на 17 години бара да играл ПРВ ТИМ,и да земал пари колку ПАТО...е па машко,ко че дајш и ти 9 гола во 16 утакмици,тогаш че земаш!!!!:nenene::nenene::nenene::nenene:

Чекај малце , Газетоделаспорт знае да ги извади работите надвор од контекст , и Матераци изјавил демек у стил , или Мурињо ке ме игра или ке заминам , за да после 2 дена излезе и рече без оглед на се јас ке останам играч на Интер . На крај краева детено има договор до 2010 , има 17 години и се што може да бара е само покачување на договорот , за што и го обравдувам , ако изјавана се потврди како вистинита , слободно може да си оди , такви играчи во Интер не ни требаат , ми се гади од таквите .
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
ако е вистина , тогаш кој клуб ќе го земе ? вакви платеници можат само во реал или челзи да играат , само они би биле заинтересирани да го земат , иако ова го земам со доза на резерва балотели претходно изјавуваше дека сака да остане во интер дека сака да созрее итн итн с
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.899
Чекајте бе уствари , Мурињо ке му каже два три збора па ке излезе пред медиумиве и прво ке ја изрецитира Pazza Inter Amala па C'e sollo l'Inter , и на крај ке додаде Morinho is Fantastic :D
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Си бил и ти тинејџер, кога ке ти влезе нешто во глава не излага...ако навистина го мисли тоа.
Јас па ги мислев децата од црниот континент кој немаат леб да јадат, имаат поголем респект за оние кој ке им помогнат во животот.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Jose to Roman: You & Chelsea have no history

Сакал нејќел, ќе мора полека да го засакам Жозе, ја кажа вистината за која што јас често се залагам и ја подржувам!
:cuc:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Inter 2-3 Sampdoria


Scorers: Pedrelli 28, Poli 32, Koman 60, Balotelli (pen) 64, Mustacchio 82.
Inter (4-3-3): Belec; Santon, D.Esposito, Federici, Fatic; Gerbo, Bolzoni, Pedrelli (Napoli 84); Balotelli, Ribas, Siligardi (Obi 65).
Subs not used: Tornaghi, Filippini, Caldirola, Destro, Khrin, Litteri.
Coach: Vincenzo Esposito.
Sampdoria (3-4-2-1): Fiorillo; Lanzoni, Rossigni, Sembroni; Eramo, Poli, Signori, Bianco; Koman (Mustacchio 68), Marilungo; Scappini (N.Ferrari 87).
Subs not used: Negretti, Fondaco, Calzolaio, Cucciniello, G.Ferrari.
Coach: Fulvio Pea.
Referee: Gambini (Rome).
Booked: Poli, Balotelli, Gerbo, Bolzoni.



Еве го Балотели и тука даде гол од пенал..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom