Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Абе каков тест ете имавме тест со Ливерпул и се посравме во следниве неколку кола препорачувам претпазлива игра и повеќе одмарање за Занети и Камбиасо за кога ке дојде вистинскиот тест Ливерпул
да немаме повредени или премногу уморни играчи.Не дека со Рома не е важна утакмицата ама им бегаме 10 бода 2 кола да ги пуштиме ке се намали разликата на 4.после ливерпул пак ке се стегнат работите!
Не знам како би се ризикувале тие неколку натпревари.. имаме доволно силна клупа па не треба одмарањето на одредени играчи да представува проблем..
Како што рече Syn треба да се смени нешто во играта, да се проба офанзивна игра ако треба и до 3 шпица и тоа уште во среда против Рома што би било вистински тест за натпреварот со Ливерпул.
Треба повеќе да се искорисристат одличните напаѓачи во тимот, креативноста на Фиго па и Занети, одличните пасови на Дејан и Маниче.. тука треба да се бара подобрување во играта.
 
А

Адриано

Гостин
Ибра е повреден-не е нешто многу мала повреда на коленото-се очекува да не игра со Рома.
Спалети изгледа ке го одмара Мансини за со Реал да биде свеж.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Ибра не е некој голем проблем, имаме супер напаѓачи, па можи да се надмини тоа. Нека одмара за реваншот со Ливерпул а тука на располагање ги имаме Суазо, Креспо, Круз и Балотели. Сите се супер напаѓачи и не би смеело да се чуствува одсуството на Ибра.
Нашиот најголем проблем е присуството на Манчини.
 
А

Адриано

Гостин
повикани за со рома се:
Голмани:1 Toldo, 12 Julio Cesar.
Одбрана:4 Zanetti, 6 Maxwell, 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 24 Rivas, 26 Chivu.
Среден Ред:5 Stankovic, 7 Figo, 11 Luis Jimenez, 14 Vieira, 19 Cambiasso, 21 Solari, 28 Maniche, 30 Pelе
напад:18 Crespo, 29 Suazo, 45 Balotelli.
и по се изгледа креспо и суазо ке почнат а балотели ке влезе покасно.
Ибра имал дупка во коленото и многу го болело па реши да се одмара!
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Ах, бе. Цело време легнати се, само време задржуваат, фамијата! Fucken faggets.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Forza Zanetti! Forza Julio Cesar!
Вечерва уживав во нивната игра. Креспо, со оглед на тоа дека беше сам во нападот, добро играше. Маикон, како и секогаш, неверојатно брз, дриблање... и така натаму.
Манчини, уште еднаш ја посра работата.
Forza Inter, forza nerazzurri!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не знам што му требаше на Манчини да почне со 1 напаѓач, а после уште во 60 мин да ги направи сите 3 измени. Како и да е мислам дека резултатот е реален, а просто се воодушевувам кога го гледам Занети како и после толку години во Интер и понатаму дава 100% на секој натпревар. Мислам дека е најдобар пример за сите млади фудбалери како се сака својот клуб безрезервно.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Имавме игра до 60 минута ама немавме среќа, после се сврти тркалото и со играч повеќе напаѓавме. Ало, напаѓавме со три шпица. И уште имаат лице да брмчат? Пет минути не издржаа со израмнети сили, недај боже да имаше поголемо продолжение, како изгубени трчаа по теренот со играч помалку. Браво за Креспо, навистина одигра одлично... само немаше среќа, ќе беше тоа гол на сезоната. *Тоти како по обичај беше згрижен од судијата, само не ми е јасно, како можи за старт како оној што го направи над Максвел да нема жолт а за други обични стартови да покажува жолти судијата? *Мексес ја имаше судбината на Матераци, ама ич не ми е криво... заслужија за сето глумење, за сите провокации да му се врати, го изигра Креспо како мало дете. Е гледате, значи убаво било кога постојано некој се подместува, паѓа, се преправа? Во анален отвор, ајде.

Марио беше под импресии. Суазо, немаше некоја вистинска шанса. Креспо кажав, одличен. Деки катастрофа, Фиго мајстор. Се виде што фалеше во играта на Интер изминатите неколку кола, штета што нема сила за комплетни 90 минути. Виеира ме изненади, одигра сосем солидно. Камби катастрофа, бележи огромен пад во формата. Пеле, не покажа ништо посебно, стандарден, смирен, игра со срце игра со ум, ќе го биде. Занети, не постои збор со кој би се опишал овој играч, т.е. постои... ИНТЕР во човечко тело. Максвел и Маикон беа ок, ништо посебно ме разочара десниот бек на Интер кој оваа утакмица беше под неговото ниво, дозволи да биде излажан на повеќе пати од црногорецот. Бурдисо карпа, ѕвер... Бурдисо од Бока. Мора да се покажи во вистинско светло сега, сега кога му е најпотребен на Интер. Не го кажал последниот збор Николас... верувајте. Има огромен потенцијал, одличен е во маркирањето и во скок дуелите, да не зборувам за играта во 16-терецот. Нормално дека не е совршен, знае да направи кикс, но сепак треба да гледаме во глобала а не во еден лош потег. Киву солиден, подобар од минатите утакмици... се гледа дека му лежи Рома. :) И за крај Цезар имаше неколку навистина добри одбрани, покажа дека Интер секогаш може да смета на него. За голот не можеше да направи ништо... значи супер борбена игра на фудбалерите на Интер, катастрофална тактичка грешка на Манчини во вака важен натпревар. Среќа што нашите играчи имаат големо срце и победнички дух и успеаја да го надоместат неприсуството на Максвел, во спротивно лошо ни се пишеше.
 
С

Спенсер

Гостин
da imase barem uste 5min povekje vreme za igra, ke tepase INTER, ali dobri bea so 10igraci peotiv Roma 1:1 (pa i na Roma im izvadija eden), sevkupno sum zadovolen, pozdrav do site neroazuri
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
74
Поени од реакции
3
da imase barem uste 5min povekje vreme za igra, ke tepase INTER, ali dobri bea so 10igraci peotiv Roma 1:1 (pa i na Roma im izvadija eden), sevkupno sum zadovolen, pozdrav do site neroazuri
грешиш дечко.... до 60` минута и двете екипи имаа по 11 играчи а резултатот беше 0 - 1, после 65` до 85` рома играше со играч повеќе и направи неколку идеални шанси но не беа искористени, но потоа мексес доби втор жолт што немаше никаков фаул, и интер постигна гол а после тоа одма излезе и касети нешто слично како максвел, бидејќи сам се повреди. И доколку би продолжел натпреварот рома би играла со 9 играчи.....ЛОЛ

И јове_бт имаше пишано претходно за максвел кога се повреди, демек требало да добие касети жолт... ЗОШТО??? кога сам се повреди максвел, незгодно згазна...

се` на се` според шансите реален исход беше нерешено иако рома ги изгуби трите бода во последната минута.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Дефинитивно реален резултат. Гледав дел од снимката... и, да, исто шанси исто игра...

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=BIhrzFzhmWA&[/MEDIA]
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
И јове_бт имаше пишано претходно за максвел кога се повреди, демек требало да добие касети жолт... ЗОШТО??? кога сам се повреди максвел, незгодно згазна...

се` на се` според шансите реален исход беше нерешено иако рома ги изгуби трите бода во последната минута.
Не, туку го потенцирав фаулот... т.е. првата рунда од Тоти vs. Максвел дуелот, кога бразилецот доби солиден ќотек, два аперкати и уште некоја клоца и тоа пред очите на линискиот судија. Тоти не беше нити опоменат од главниот судија. Штета, навистина штета да се играше дуелот пред една недела сигурен сум дека Тоти ќе земеше златна статуетка за главна машка улога, вака ништо. Џабе. Што е полошо нити Клуни не ја зеде иако ја одигра перфектно улогата на Мајкл Клејтон. Местенки, опет. Оскарополи...
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Decata si davaat se od sebe,samo do koga onaj Mancini...to ne mi e jasno...ne bev prisuten na forumov odredeno vreme pa ne mozev da prokomentiram ni za so Liverpool,pa sea eve malku i za so Roma!
Za so Liverpool:Veruvajte mi uste pred da pocni utakmicata koga go vidov Materazzi znaev so ke sleduva.Zosto?Torres e daleku pobrz od Materazzi,i normalno e deka na sekoe ce go pretrcuva...i kako rezultat ne toa e ili gol ili karton,poso se znaj deka odnazat ke treba da go vleci za da go zapri.(iako ne bese vtoriot za karton,sigurno ce bese deka vo drugite pet in ce go dobiese,i pak ce go isklucea)Znaci od start greska na Mancini.Vtora greska mu bese,ko vejce igra na polu kontri i kontri,ne izbezno e da se klaj Suazo da igra oradi brzinata,ne deka Kruz ne cini ama za vakva utakmica....
E sea za so Roma!Eve da recime deka uba mu bese zamislata so eden napagac,so cel da se dobie vo sredina,za da mozi da se zadrzi topkata....ok.ali pak greskata mu e sto ne go igrase suazo..ne velam deka Crespo izigra loso,daleku od toa,ama pak zaradi brzinata ke ja rastrkase odbranata na Roma!Da ne zboruvam za izmenite do 60 site so gi napavi...

Se na se:Normalno e deka ce tepa se zivo vo seria a so ekipi sto imaat po 2-3 klasi poslabi igraci od inter.Kvalitetot se gleda so nekoj sto e ramnoptaven ili priblizno ramnopraven tim na Inter,kako sto e Roma i Liverpool!Utakmici za koi se pokaza deka Mancini e daleku od kvaliteten trener koga stanuva zbor za vakvi utakmici!!
Pozz i so sreka neka ni e so Liverpool!!!
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
dee jay napolno se soglasuvsm so tebe, Mancini ne e nikakov takticar i mora da si zamine od inter, toa se pokaza i vo duelite so Villareal i Valencia vo prethodnite dve sezoni koga izgubivme od daleku poslabi protivnici, Se molev samo da ne ni se padne Liverpul vo LS bidejki znaev deka sigurno gubime bidejki Benitez e mozok za vakvi natprevari, uste koga bea izvlekuvanjata padnav vo depresija, no ne razveseluvase se posalbata forma na Liverpul koj gopese od kogo stignese, No sepak onoj debilot Mancini ne uspea da izvlece nikakva polza od seo toa, Sega vo revansot ke ni bide mnogu potesko bidejki Liverpul e osokolen a nie sme rasocarani do maksimum.

Sto se odnesuva do italijanskoto prvenstvo titulata e resena uste vo Dekemvri potocno do nova godina a istoto ke bide i vo narednite 2 godini. Ednostavno Inter ima tim od 25 kvalitetni igraci nesto sto nikoj drug vo italija go nema. Ogromnata prednost vo serija A se dolzi na odlicniot kvalitet na igracite a ne na sposobnostite na Mancini.

Se nadevam deka na Morati ke mu pukne film i ke im dade kloca i na Mansio i na Siki
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
Repubblica: Julio Cesar 6.5, Maicon 6, Burdisso 5.5, Chivu 5.5, Maxwell 6, Zanetti 7.5, Cambiasso 5.5, Balotelli 6, Figo 6, Pelи 6, Vieira 6, Stankovic 5.5, Suazo 5, Crespo 7

Tuttosport: Julio Cesar 7; Maicon 5.5, Burdisso 6, Chivu 5,
Maxwell 5; Zanetti 8; Figo 6, Pele 6, Cam­biasso 5, Balotelli 5.5, Vieira 7, Stankovic 5, Suazo 5; Crespo 6.5

Corriere dello Sport: Julio Cesar 7; Maicon 6, Burdisso 6, Chivu 6, Maxwell 6; Vieira 6, Cambiasso 5.5, Balotelli 6, Zanetti 7.5; Figo 6, Pele 6, Stankovic 5, Suazo 5.5; Crespo 6.5

Inter.it: Julio Cesar 8.5; Maicon 7, Burdisso 6.5, Chivu 6.5, Maxwell 7; Vieira 7, Cambiasso 6.5, Balotelli 7, Zanetti 9.5; Figo 7, Pele 6.5, Stankovic 5.5, Suazo 6; Crespo 7.5
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom