Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Најдов нешто интересно за Златан :) изјавено на 26.04.2003 за едно босанско списание (додека играше во Ајакс) после средбата со Милан. Тоа докажува колку „МУ СЕ ИСПОЛНУВААТ“ плановите на Ибра. :)
________________________________________________________________
Иако хрватите те присвојуваат, Шведска те чува како најголемо национално богатство, колку е реално еден ден да заиграте за Босна?

- Слушнав дека хрватска е заинтересирана за мене. Ја имам шведски пасош, Босанска крв. Свесен сум дека Шведска не ме остава да избирам, но кога би можел би играл за БиХ

Roma, Milan, Arsenal... се само некои од клубовите кои те сакаат..

- Знам за понудата на Рома. До вечерва Милан ми беше омилен клуб. После оваа утакмица, Италија воопшто не ме занима. Ете иако Милан ни даде 3 гола тоа беше безврска игра. Во Италија има многу тактика, дисциплина... Се игра цврсто, а мене не ме интересира таков фудбал. мојата желба е Англија или Шпанија. Арсенал, Манчестер, Барселона, Реал... можеби еден ден ќе заиграм кај нив...
_________________________________________________________________

И замина во Италија во Бјувентус :) сега... пак... во Италија.. кај Интер

Форца Интер
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
На SportItalia и Canale 5 барај на сателитска...

Inter v Juventus (ref Messina)
Napoli v Loser 1st game (ref Banti)
Napoli v Winner 1st game (ref Tagliavento)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Димитар напиша:
На SportItalia и Canale 5 барај на сателитска...

Inter v Juventus (ref Messina)
Napoli v Loser 1st game (ref Banti)
Napoli v Winner 1st game (ref Tagliavento)
koga igraat i dali se kodirani kanalive
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Интер изгуби со Јувентус 1-0 и со Наполи 1-0...ама добро тоа беа утакмици кои траеа само 45 мин,а не 90 мин,а за интер не играа новите засилувања Виера,Ибрахимович,Креспо итн...

Него колку ми беше мило кога го видов ова...

 
Член од
8 август 2006
Мислења
11
Поени од реакции
0
respekt najgolem navivac sum ako go navredite inter tepam
samo adriano i zlate nas se cenet
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Ej, Ибрахимович потпишал за Интер!!!!


Закон.... на 16.01.2007 сакав да напишам еден подолг текст на тема Интер... т.е. 1 година од 16.01.2006 кога 2manyfreaks го напиша првиот пост на темава...

Истиот ден, вечер... форумов го снема... до денес... и нема смисла, да цитирам...

Темава имаше 62 страни сега... 16

ИНТЕРИСТИ... за 5 месеци напишавте 46 страни...
ЗАСЛУЖЕНО!!! дефинитивно...

Многу успеси, победи кои се нижат една по друга...

Ова беше времето кога имаше некои кои мислеа дека засилувањата на Интер се за џабе... но, јас мислам дека секоја потрошена пара е со цел!

Годинава има силен Интер, или според она што го слушам од коментаторите на Раи Дуе - Ел Гранде Интер...

Да, големиот Интер кој направи 20 победи со ред... 13 победи со ред во првенството, Ибра кој дефинитивно и наспроти тие што го мразат е многу добар фудбалер, Адриано кој се враќа во форма со по минимум еден гол на натпревар, Креспо кој е најјакиот напаѓач кој може да се посака како џокер од клупата.

Феноменален среден ред, Фиго, кој иако е при крајот на кариерата знае да одигра одлично, Виеира - одлично засилување, Станкович за кој немам зборови, Занети - Ел капитено форевер!!!!

И одбрана, која знае да забушава но, знае да одигра како швајцарски сат кога се комбинација Кордоба и Матераци, а по страните Маикон и Гросо

Голманот не сакам да се мени... Цезар е закон!

Уште еднаш, честито Интеристи, и да продолжиме со победите...

п.с. Малку подолг пост, иако заслужуваше уште 3-4 пати повеќе текст!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
јас чекам да го видам интер у лига на шампиони пошо у калчо нема кој може да не стигне!!
бај д веј за сите тие кој викаат не е јуве не е ова не е она...
дали јуве ке му може нешто на овој интер????а?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ќе може...Со Киелини и Бумсонг против адриано и креспо :pos:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.742
Поени од реакции
7.996
Mac)) напиша:
Ќе може...Со Киелини и Бумсонг против адриано и креспо :pos:
Ај как така и вие да освоете нешто ај честито 14 титула фалабогу ќе станат 15 :pos2::pos2::pos2:треба уште 12 години да се борате за да не стигнате :baeh::baeh::baeh:.Другата година тешко да га освоете...Знааш как е се враќа ЈУВЕ:baeh::baeh::baeh:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
tie jazicite od smajlinata zemi gi i pikni gi u g*zeto tvoe ok???
imas 1000000 temi za Buventus ne pisuvaj kaj sampionite !
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Да не се занесуваме, оваа година како така ќе се изгура, ама сакам да видам како ќе биде догодина со Јуве и Милан. Јас мислам дека Јуве ќе му треба барем уште една година да се врати во форма за освојување титули. Па ќе видиме!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
ne be Marso inter ke stane mozda 10000000 pati posilen drugata godina...
a za juve hmmmmm....ke se borat za opstanok slusaj mi go zborot
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Е баш ќе видиме како ќе биде другата сезона. А оваа сезона види: 13 победи по ред во првенство, 20 победи по ред вклучувај го и купот (во кој нема примено гол 7 утакмици) па и не е некоја голема работа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom