Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Па да де, демек сега ке биде од поголема корист за Интер кога ке играат против Рома, ке прави киксови и оп, Ето голче, оп, Милито голче, оп, Бурдисо . . . . автоголче . :)
хехе ќе видиме таа работа:smir:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
А да им го даеме во пакет со Бурдисо и Ривас, м? :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
немој да те видам по 2-3 кола да го колнеш:smir:
абе можеби ќе го колнам, се надевам дека нема како вие што го колневте значи мислам дека ќе се поправи во Интер можеби кога играл бил под притисок :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
абе можеби ќе го колнам, се надевам дека нема како вие што го колневте значи мислам дека ќе се поправи во Интер можеби кога играл бил под притисок :)
Види, не е се така црно, дечкото прави добра скара, во Апиано на тренинг често се појавуваше во улога на кувар. Ќе се најде за нешто. :pos2:

Ај, со здравје да се служите!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.208
Ајде бе нека се договорат конечно веке само пишуваат глупости ке дојде па нејкел да дојде само тоа слушам или нека доага или не ке го молам ли сеа ако нејке, мене ми беше мегу омилените да дојде во интер ама по вакво понашане ми го менува мисленето ако не дојде до денес ке почнам да пцујам по снајдер очекувајте го тоа на форумов стварно не е фер што ни го прави ова не е ова селски клуб па да се зеза со нас кој ме подрзува нека остаи коментар во секој случај има други добри играчи како вдв,гуркуф,касано
Еве дојде време да го пцујам снајдер се да му ебам куртон сакал да се бори за прв тим си игра со нас како сака ко селски клуб да сме каков педер еј не ми се верува!!!!!Сеа нека го земат вдв или касано
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Kaсано денес не го кажа она што дел од нас го очекуваа, само рече, Интер ке го освои скудетото и дека Ето е најдобриот напаѓач на Светот, се на се, ништо посебно не бил пресот .
Абе овој скапаниов несакал во Интер :tapp::tapp::tapp::tapp:

http://www.fcinternews.it/?action=read&idnotizia=7655
Исто кaко со Хлеб ке се заебат, Интер не сака да исплати цела сума на пари и сака прво позајмица да направи па перманентен траснфер, или, со истото кажуваат дека не се баш многу сигурни за Снајдер т.е., неговиот проблем со повредите .
За очекување е истово, нека понудат статична цена и нека побараат од старт перманентен трансфер и ке видите дал нема да сака .
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.208
Еве дојде време да го пцујам снајдер се да му ебам куртон сакал да се бори за прв тим си игра со нас како сака ко селски клуб да сме каков педер еј не ми се верува!!!!!Сеа нека го земат вдв или касано
Коа ви викам дека е педер невиден да сакаше до сеа ке дојдеше вие не ме слушате уште од сабајле пишав дека ке не заебе сеа идеме на вдв само нема друга опција а знам дека ливерпул е наблиску до вдв
 

StiX

Why so serious?
Член од
13 февруари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
19
Ако бе , има една ствар наречена КАРМА , нема да влезе у игра покрај Роналдо , Кака и компанија. Уште у старт коа почна да се двоуми јасно беше дека ќе се деси уште еден Хлеб. Само овој за малце попаметен го рачунав али тоа ти е.
Нека си дреме сеа на клупа , па после ќе плаче и ќе го бара Интер и ќе се моли некој ко Мур да му биде тренер.

А Касано си спрема терен за наредна сезона :wink:. После оваа прападната инвестиција мислам дека Мур нема веќе да се труди на бара играчи , и ќе остане со моменталниот состав , нормално без некои играчи. И така се доволно јаки не е проблем :helou:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Коа ви викам дека е педер невиден да сакаше до сеа ке дојдеше вие не ме слушате уште од сабајле пишав дека ке не заебе сеа идеме на вдв само нема друга опција а знам дека ливерпул е наблиску до вдв
ja викам дека педер се праи уште од почетокот на трансферот! сета работа он ја заебава ако оставеше на интер реал досега ке имаше 1 настап за нас!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.208
еј другари а со баптиста што бидна мозе ли он ко плеј да игра ке се снајде ја мислам има дриблинг доабр шут знае да даде гол што мислите вие
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Морати: „Ова е мојот најсилен Интер“

Масимо Морати верува дека ова е неговиот најсилен Интер додена е он на претседателската функција, и дека освојувањето на петтото Скудето вреди исто колку, ако не и повеке, трофејот во Лигата на шампионите.


Можеби го продадоа Златан Ибрахимовиќ на Барселона, но претседателот е убеден дека Жозе Мурињо има подобар тим од минатата сезона.

„Неможам да помогнам, но бидете среќни со нашата трансфер кампања.“- изјави Морати откако ги доведе Самуел Ето, Диего Милито, Лусио, Тиаго Мота, Марко Арнаутовиќ и можеби Весли Снајдер.

„ Имавме можност да засилиме две страни на нашиот тим, составот и финансиската состојба на клубот, која направи добар профит. Што се однесува за Снајдер, не сме ниту блиску, а ниту далеку до негов трансфер.“

„ Постои можност трансферот на Холанѓанецот да се реализира, но до овој момент ништо не е решено.“

Фановите на Интер, како и водечките од клубот ставија до знаење дека оваа сезона примарна цел ке биде осовјување на Лигата на шампионите, но претседателот Морати инсистира дека тоа не е и единствена цел:
„ Знам дека освојувањето на петтото Скудето ке биде историско достигнување, а исто така и многу тешко, кое ке вреди исто колку и трофејот во Лигата на шампионите.“- продолжи претседателот.

„ Ибра имаше моменти кога сам ги решаваше натпреварите, па затоа сега ние ке видиме некој друг Интер.“

„ Златан е фанстастичен играч, уникатен и заслужува голем респект, но тој е веке минато. Ова е мојот најсилен Интер досега.“- заклучи Морати.
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Serie A Predictions 2009-10 - според goal.com


Serie A Winners: Inter :wink::wink::wink:

Champions League qualifiers: Inter (1), Juventus (2), Roma (3), Napoli (4)

Europa League qualifiers: Genoa (5), Milan (6), Palermo (7)

Relegated: Chievo (18), Bologna (19), Siena (20)

Coppa Italia Winners: Palermo

Best Goalkeeper: Julio Cesar (Inter):wink:

Best Defender: Maicon (Inter):wink:

Best Midfielder:
Daniele De Rossi (Roma)

Best Attacker: Amauri (Juventus)

Best Summer Signing: Mauro Zarate (Lazio)

Worst Summer Signing: Bernardo Corradi (Udinese)

Golden Boot: Amauri (Juventus)

Best Youngster (Under-21):
Kwadwo Asamoah (Udinese)

Player of the Year: Julio Cesar (Inter):wink:

Coach of the Year: Jose Mourinho (Inter):wink:

Champions League Outlook: Inter (Quarter Final), Juventus (Final), Milan (Last 16), Fiorentina (Group Stage)

Europa League Outlook:
Genoa (Semi Final), Roma (Winners), Lazio (Quarter Final)

Еве ова година мислат ќе одиме до 1/4 финале, а пак ЈуБентус во финале :pos2:

Јас луѓе ве поздравувам затоа што ќе одам на одмор, а ако можам и од таму ќе бидам активен :smir:

:salut: Интеристи

Форца Интер!!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Cassano : I'm the only one that can make Mourinho and Lippi agree. They both don't want me.

:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom