Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Сите се палат сеа коа интер губи зш во италија никој не им мозе ништо и сеа ајде,ебати навивачите коа се палат на др тимови коа губи интер а нивните го јадат зш се слаби
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ајде бе шо ку*ов ми идате овде. Почнавте од вчера фудбал да гледате, слушнавте Барселона се најаки, па ај да навиваме за нив. Ебаве клоша*ите.....

Почна второ...
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
колку сака Интер нека бидат јаки во Италија ако тоа не го покажат во Европа никад нема да бидат ценети, тоа е фактот
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Поздрав до сите фанови на Интер...и машки треба да го поднесеме резултатот од вечерниов натпревар.
Таков е фудбалот, некогаш се победува, некогаш се губи.
Но и покрај се ФОРЦА ИНТЕР!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Ај па коментаторот нека иди у курац! Претерано е ова...
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Сите се палат сеа коа интер губи зш во италија никој не им мозе ништо и сеа ајде,ебати навивачите коа се палат на др тимови коа губи интер а нивните го јадат зш се слаби
Оти италија е далеку послаба од Лига на шампиони :pos2:
 

Mikky

Интераш
Член од
23 октомври 2008
Мислења
210
Поени од реакции
19
Ништо момци, џабе се надевав, не знаете да играте ко нас. Повеќе контакт...
Браво за коментаров. Мурињо тука го изгуби натпреварот или пак нема играчи за ваква игра.
Јака е Барса за Интер, никаква игра денеска.:tapp:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Абе призанвам дека е појака ама ме нервираат други фанови од јуве и милан се палат сеа дека изгубиле интер и јадат гомна,значи кои клошари се немозат со свои тимови па сеа фали се со барса,тоа ти се вика комплекс
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Исклучително досаден натпревар. Интер никако да ја поврзе играта на средниот ред и одбраната со нападот. Цел натпревар како да правеа муабет Милито и Ето пред голот на Валдез. Првиот гол го примивме по грешка на Мота, повеќе се концентрира на влечење на дресот на Пике(т), него на топката. Вториот гол по грешка на Самуел, кој како дрво се заборави по поставената офсајд замка од страна на Лусио и Занети, или кој и да беше таму, како и секогаш.
Две грешки нè чинеа натпревар.
Што се однесува до коментаторот, ми ги отече тестисите (надежно не буквално). Барса, Барса, Барса... Па добро, да слушаше како коментира и некој што не разбира македонски, ќе сфатеше дека навива за Барселона.


Сепак на крајот, резултатот се памти. Барселона си ја заврши работата уште во првото полувреме, паметно од нивна страна, додека Мурињо размислуваше дали да му даде шанса на Балотели во последните 15-20 минути...
Тоа е тоа. Forza Inter!
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Абе призанвам дека е појака ама ме нервираат други фанови од јуве и милан се палат сеа дека изгубиле интер и јадат гомна,значи кои клошари се немозат со свои тимови па сеа фали се со барса,тоа ти се вика комплекс
Искрено незнам ни оти ви пишат фанови на Милан треба да имат кошмари од вас до крајот на сезоната по тој пораз што го имаа од вас :smir:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Абе призанвам дека е појака ама ме нервираат други фанови од јуве и милан се палат сеа дека изгубиле интер и јадат гомна,значи кои клошари се немозат со свои тимови па сеа фали се со барса,тоа ти се вика комплекс
Aj оди најспиј се...па утре коа ке ти биде подобро дој да коментираш
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Најглупиот, шизофренодегенеризиран коментатор EVER!!!!! Па како може бре мајка му стара толку неспособен кадар да има по овие нашиве телевизии сам си се чудам. Уште на почеток на второ полувреме тој дава изјави како се е готово, како Мунтари, Балотели и Кварезма воопшто немаат потреба да влегуваат во игра, нема да сменат ништо во играта. Врв кога изјави дека Абидал бил болен од грипот А1Х1(?!?)!!!!

Ај сега малку онтопик за играта:
Не сум задоволен од изданието на Интер вечерва. Многу киксови во одбраната. Нападот без некоја поопасна шанса да го загорзи Валдез! Инаку не знам што му беше вечерва на Маикон(и тој да не заболел од грипот А1Х1:pos2:). Не сум навикнат да гледам како го поминуваат во 2 потега.
23` Пике го помина Маикон како првооделенец да е. Овој само нога пружи, никакво користење на тело.
25` Веќе 2 минути подоцна Родригез постигнува гол благодарение на Маикон! Дотичниот само ја изгледа ситуацијата!
41` Киву си го гледа Дани Алвес како поминува покрај него, а реагира со можеби најнесигурната интервенција на вечерот!
45` Кеита упати удар со глава кој можеше да биде и те како опасен по нашиот гол, а Лусио не знаеше што правеше во тие моменти(изгледа си правеа муабет со Маикон:blabla:)!
72`,81` се само 2 ситуации во кои видовме како `најталентираниот` Балотели направи кардинални грешки и истите ги пропрати со насмевка на усните:)vozbud:)!

Ај доста е за вечерашните грешки, сега ни останува да се фокусираме на дуелот со Фиорентина и да се надеваме дека Снајди ќе се врати за мечот со Казан!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Кире не се умарај со навивачите на Милан :smir: Освен Марли и Пејо другиве не оти знаат барем нешто за историјата на својот клуб :D

+нека се палат бе , заслужено се палат ....Ииииииииии 2-0 од Барса пораз е топ коа ке споредиш со 0-1 (значи дома пораз) од Цирих ..... семоќните ЦИРИХ :))

Што се замараш со нив :)

Реков , не ми е криво што изгубивме , криво ми е што примивме голови при грешки ....А тоа дека не се уиграни нашиве воопшто и дека ни фалеше креативец (место 4те деструктивци) тоа е факт ....

Иначе Кварежма изигра ок , бар од коа влезе ....Ја да сум на местото на Мурињо ке почнам со Крила да играм , вака не иде .... Против сите екипи може да излезе на крај али со барса неможе ....стално од страните ке не корнат -.-
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Очекував поинтересна утакмица,честитки за Барса целосно доминираа во првото полувреме и заслужена победа.Се очекуваше повеке од интер ,можеби не требаше да почнува со двајца напагачи на вакви утакмици брзината е многу битен фактор но сепак во Интер средината е поцврста наместо побрза.Балотели може слободно да го позајмат во Киево и уште една забелешка за мота коњот кој игра професионално 15 години и можеше подобро да реагира на првиот гол.

Тоа е тоа момци идеме на наредна утакмица со главата горе...

И ги замолувам оснататите фанови кој се сметаат за доволно зрели луге да престанат да замараат. :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom