Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
A можеш да олабавиш ? Бар на оваа тема, не за друго, вие секое тролање го пријавувате за бришење . Ако имаш нешто конструктивно да кажеш, повели, вака ми вртиш муабет кој благе везе нема со денешниов меч, со оној што следува со Рома и слично . . . а тематиката нека си остане баш таква,за она што следува а не за авионски несреќи или мафијашки игри во Калчото .

Значи според тебе на фан клубовите освен што треба да се пишува за следен или одигран натпревар,за ништо друго не смее,така а?Па јас не зборам за Милан или Челзи или било кој...збориме за историја на Интер и Манчестер Јунајтед...шо има лошо у тоа,или па не ти се допаѓа? :smir:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Јас сум за!Вие дадете 2 ние ќе дадеме 4ри! :smir: Те гледам најмногу од овие фанатици си го гледаш Интер во 1/4 финале....дали со 5 или со 10 во среден ред..Ферги повторно ќе ве прочита..како што ве прочита и денес...штета што немаше барем малку среќа..но тоа е тоа никогаш во дуелите со Мурињо ја немал! Не велам дека по денешната утакмица сигурни сме...но со Флечер,Еванс,Ошеј,Гигс буквално ви беа отсечени фаворизираните Адријано и Ибра,што останува за другите првотимци кои здравје Боже ќе бидат фит за реваншот..Е то ти е тактиката на Ферги кој најубаво си ја осети Челзи оваа год.Позз до 11ти чинам :helou:
Чекај бе малку, нека заврши и втора утакмица па ке прајме муабет. Така и лани викаа за Милан со Арсенал, па на крај испадна наопаку. А инаку што прочитал бе Фергусон? Вие вечерва ме потсеќавте по малку на Милан, ,,само дај му ја топкаа на Роналдо, тој е нашиот бог''. Сите шанси ви беа од прекини, незнам што се жалите. Цезар признавам не спаси, ама си одбрани човекот бе, и тој е дел од нашиот тим. Кај нас беше грешката што два зицери промашивме, и мене тоа ми е криво, немаше да ми биде криво ако Ван Дер Сар одбранеше...

@ Mile: Абе ајде пиши нешто асолно не го тупи многу, зашто да ни смета историја? Нашите тимови се тука некаде со успесите, ццц
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.286
Значи според тебе на фан клубовите освен што треба да се пишува за следен или одигран натпревар,за ништо друго не смее,така а?Па јас не зборам за Милан или Челзи или било кој...збориме за историја на Интер и Манчестер Јунајтед...шо има лошо у тоа,или па не ти се допаѓа? :smir:
Не дека не ми се допаѓа, али се смееш, се ситиш, нешто што ни е наложено да го санкционираме како провокација ( Дено еве ти го ко пример, једини од фан клуб М.Ј. асален за дискусија ), а за минатото се имам изјаснето 100 пати, ми тролаш овде за Јуве, Милан, а шо требаше, да ги остават Јуве да местат според твојата бедна логика . . . дај не треси некои ирелевантни работи, или на крај краева не го вртете муабетот у круг .

И веруј, историјата на Јунајтед воошто не не интересира овде, најискрено, а и,која ти е целта на муабетот . . . . освен замарање, м ?
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
на МСН има се да избанирам.,....сите ми пишуваат против интер ко ја да сум хозе мурињо,е*ате тоа досадните :pos2:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
на МСН има се да избанирам.,....сите ми пишуваат против интер ко ја да сум хозе мурињо,е*ате тоа досадните :pos2:
Па ние не отпаднавме бре, хаха. Чекајте да заврши другата утакмица па ќе прајме муабет. Јас имам грмада навивачи од Манчестер на мсн па сите се објективни. Ти брате мењај друштво :pos:
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Кој се тие првотимци бе целе кои би играле на местото од овие? Вие го немавте само Видич.. бевте комплетни.. Гери Невил да не ми го кажуваш дека е којзнае колку подобар од О Ши на десен бек? Кои се тие првотимци кои ви беа повредени.. кој ви дал бе телевизори да гледате врска немате.. што беше убаво додека немаше кабелска по селава..
Погледни ги 4цата што ти ги набројав..и замени ги со Видич,Сколс,Рафаел/Невил и Андерсон па не е малку....иначе знам дека си нервозен..ама со вакво однесување убаво се гледа кој е од село..Спортски поздрав :back:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65


Ова според мене е нашата најголема шанса.. едноставно топката го погоди во градите.. требаше само да ја намести главата и таа ке беше внатре..
П.С. Погледнете ги фаците на фудбалерите на Манчестер
П.П.С. 01.00 дојде, а овие од Интер.ит сеуште немаат преведено што кажа Мурињо после натпреварот, а пари земаат за тоа..

Погледни ги 4цата што ти ги набројав..и замени ги со Видич,Сколс,Рафаел/Невил и Андерсон па не е малку....иначе знам дека си нервозен..ама со вакво однесување убаво се гледа кој е од село..Спортски поздрав :back:
Јас реков повреден само Видич!! Ако си ја гледал утакмицата ке видеше дека Сколс не е повреден и беше на клупа од тактички причини.. ама немаш изгледа до толку кликер во главата да го сфатиш тоа.. Рафаел, Невил подобри од О Ши? тоа колку подобри.. два пати или три пати подобри? Андерсон? Абе на клупа седеа Тевез, Сколс, Руни, Нани.. тој мене ми вика недостигал Андерсон..
Ај гитла таму.. немам време јас за вас..
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
АБЕ КОГА ЌЕ ЗАВРШИ И ВТОРАТА УТАКМИЦА ТОГАШ ЌЕ ЗБОРИМЕ,НЕ СЕГА.СЕГА МАНЧЕСТЕР КЕ ИМА НЕВЕРОЈАТЕН ПРИТИСОК БИДЕЈЌИ НЕ ТРЕБА ДА ПРИМИ ГОЛ,А МУРИЊО УШТЕ ИМА АСОВИ ВО РАКАВ,НЕ СЕ СЕКИРАЈТЕ:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Мурињо во врска со судијата:

"Треба да го прифатиме резултатот. Исто морам да го пофалам судијата, кој беше брилијантен во сите 90 минути и навистина се надевам дека ние ќе имаме судија како овој на Олд Трафорд кој ќе го заштити мојот тим таму".

:pos:

Тотално се согласувам !
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Ебате детското размислување, Мурињо секогаш имал среќа со Јунајтед, малумно мора да признаам . Скор 6-2-1 на среќа тешко, тоа на децата од улица врти им го, ги победи со Челзи 1-3, може и со Интер, до тогаш олабавете, Се тактичари излегоа у пм . . . не е ова Fotball Manager 09, буквално, Се е можно . Реално, притисокот е за нијанса врз Јунајтед, баш поради тоа што не смеат да примат гол . После батали и тактики и се, се врзуваат нозе, се паничи, се греши, 100000 опции има, која ке испадне ке видиме .
Добро извини големи!И денес искрено мислев дека се е можно и дека ќе се повтори Сан Сиро од пред две години..но не испадна така.Поздрав :smir:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Мурињо во врска со судијата:

"Треба да го прифатиме резултатот. Исто морам да го пофалам судијата, кој беше брилијантен во сите 90 минути и навистина се надевам дека ние ќе имаме судија како овој на Олд Трафорд кој ќе го заштити мојот тим таму".

:pos:

Тотално се согласувам !
Да те поправам.. вика навистина мислам дека ние НЕМА да имаме судија кој на Олд Трафорд ке не штити 90 мин!!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:ЗНАЧИ МУРИЊО УШТЕ ИМА ДА КАЖЕ ШТО ИМА.ОВА Е САМО ДЕЛ.КАКО МУРИЊО НЕМА ДРУГ,БЕ ЕДИНСТВЕН И НЕПОВТОРЛИВ Е:pos2::pos2::pos2:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Мурињо во врска со судијата:

"Треба да го прифатиме резултатот. Исто морам да го пофалам судијата, кој беше брилијантен во сите 90 минути и навистина се надевам дека ние ќе имаме судија како овој на Олд Трафорд кој ќе го заштити мојот тим таму".

:pos:

Тотално се согласувам !
Мурињо ако не ја напраи, кој ке ја напраи?
Арно денеска што не напраи како со Фриск што се изглупира пред 3-4 години.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Како што очекував тврд натпревар, без премногу шанси и отворени ситуации. Ако веќе е нерешено 0 - 0 секогаш е најдобар резултат за домаќинот, со оглед на тоа дека гол на Олд Трафорд ќе значи тешка задача за Манчестер. Сепак со игра како денешната тешко дека може да се успее, мора поголема контрола во средината од теренот ако сака Интер конечно да го помине 1/8 финалето.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.286
Добро извини големи!И денес искрено мислев дека се е можно и дека ќе се повтори Сан Сиро од пред две години..но не испадна така.Поздрав :smir:
Eпа ок, 6 победи ,2 реми исходи и еден пораз, човек со минимално фудбалско знаење не би им ставал префикс среќа. Знам, патите од пост трауматичен синдром ради Мур, факт, ваљда тоа е и резултат на фантазијата за неговата среќа против Јунајтед . Застани пред огледало и тапшај се по рамо, шо да ти кажам .

А до наредниот меч олабавете, 0-0 не е гаранција за успех, дел од вас тоа го знаат, дел не .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom