Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Абе ти остави ми го аватарот..мои клубови за кои навивам со срце се Ман Јунајтед и Партизан и толку од мене околу таа тема...па сигурно не е мал к.. да немаш титула 43 години + да не се случеше скандалот со наместени резултати каде го набркаа Јувентус,Интер каде немаше 19 години титула,ќе немаше и 38,али :toe:...ќе си се бореа со Рома за куп на Италија :helou:
Абе прдешко еден.. ако не беше тој Јувентус да мести Интер ке имаше 30 титули..
Ако не беше шкотскиот граѓанин Фергусон во Манчестер вие ке си останевте на 5-6 титули колку што имавте додека дојде тој.. онаму до кај 1990 година.. а Интер можи немаше 19 години, ама до таа 90 имаше 13, а реков вие 5-6.. односно.. бевте под една Џенова која во Италија има 9.. и пак ке ти повторам вие имавте 5-6.. ај напиши уште нешто.. ке ти извадам уште некој факт..
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
мило ми е што згрешив во мојата прогноза дека ќе тепа интер =))))) дури и на две систем ливчиња ја стаив 1 и мило ми е што испадна вака :pos:
надиграни бевте, а имавме ТОН повредени. со многу второтимци игравме, па пак ве тапшавме на домашен.
а за олд трафорд, ќе го голтнете немиен, цел... до тогаш очекувам да се вратат во форма повеќето и така. ваљда нема да има малер некој до тогаш =)

статуа на цезар да му изградите. заслужува.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ок тактички ги победивме, Манчестер играше само со индивидуалци, јас не видов да сврзат повеќе од 3 паса, факт. Утакмицава беше супер, можам да кажам дека еден и единствен е Цезар !!! Манчестер најголемите закани ги имаше од прекини, и една катастрофална грешка на Ривас која можеше скапо да не чини, но затоа тука царуваше ЦЕЗАР !!! Да сум Морати би му дал едно две-три милиончиња да ја почасти женската, алал да му е на овој човек.
Единствено ми иде да се изедам откако промаши Адриано, леле просто невозможно. Во наредна ситуација, Камбијасо со гради сакаше гол да даде, тоа е пропуштивме одлични прилики. Инаку Камбијасо и Занети жива сила не можеше да ги сопре, како машини се двајцата, ниту една грешка, перфекција ! Мунтари изигра катастрофално, Станковиќ под просек и ова не чинеше доминантна игра. Ибра супер изигра, на двапати даде добар дриблинг и ги фрли во реклами противнициве, Адриано одличен, Сантон не престанува да ме изненадува.

Едно ќе кажам, СУДИЈАВА КОПИЛЕ НЕВИДЕНО !!!

*извинете на фрутрации.

Толку.
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Оти гледам си запнал како ние не сме правеле акции, воа ноа. Па на гости играме мајќе му. И пак повеќе шанси имавме.
Ако гледаш аналогно Интер нема ни малку слични играчи на тие на Јунајтед, па потешко е малце за на Олд Трафорд да сте мн јаќи на контри.
И за крај да ти напишам бидејки гледам треба по два пати.. реков ние ке играме со пет играчи во средината.. и ке одиме на некој гол од слободен, корнер или контра.. не реков дека сме побрзи или појаки од вас.. бидејки сега нашиот гол вреди два ваши.. не еисто тоа..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.268
Ајде сега ти најди ми мене една акција на Манчестер која почнала од голманот, па одбраната, па средината, па топката до напаѓачот и завршила со удар кон голот?? Има ли такво нешто??
А ние кога напаѓавме вие се браневте со 4 одбрамбени, плус се вракаа Карик, Парк и Флечер.. е па види сега ти..
ај кажи ми ти на мене кога прв пат шутиравте во рамки на гол?залудно е да се караме,поголемиот дел од акциите на манчестер почнуваа од одбраната ако не од голманот.акциите беа бавни но завршницата ни беше многу опасна.:toe:
 
G

Gray Foxx

Гостин
И за крај да ти напишам бидејки гледам треба по два пати.. реков ние ке играме со пет играчи во средината.. и ке одиме на некој гол од слободен, корнер или контра.. не реков дека сме побрзи или појаки од вас.. бидејки сега нашиот гол вреди два ваши.. не еисто тоа..
Епа и јас да ти напишам дека за контра немате брзи играчи, за корнер не знам зошто се надеваш а за слободен тешко дека ке се плашам од Маикон.
Толку и од мене.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Оти гледам си запнал како ние не сме правеле акции, воа ноа. Па на гости играме мајќе му. И пак повеќе шанси имавме.
Ако гледаш аналогно Интер нема ни малку слични играчи на тие на Јунајтед, па потешко е малце за на Олд Трафорд да сте мн јаќи на контри.
Брате се ок, во право си. Ама шансите се од прекини ги направивте, затоа што судијата беше педериште невидено, нели? Плус единствена шанса од игра ви беше онаа на Руни во контрата кога Цезар му ја избаци, и онаа на Гигс по катастрофата на Ривас :toe:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Брате се ок, во право си. Ама шансите се од прекини ги направивте, затоа што судијата беше педериште невидено, нели? Плус единствена шанса од игра ви беше онаа на Руни во контрата кога Цезар му ја избаци, и онаа на Гигс по катастрофата на Ривас :toe:
И онаа на Гигс која Кордоба со последни напори ја изблокира. Во 3 минута со глава Роналдо, а корнерот си беше правилен. Не знам зошто имаш забелешки кај судиите, освен офсејдот на Ибра.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Абе прдешко еден.. ако не беше тој Јувентус да мести Интер ке имаше 30 титули..
Ако не беше шкотскиот граѓанин Фергусон во Манчестер вие ке си останевте на 5-6 титули колку што имавте додека дојде тој.. онаму до кај 1990 година.. а Интер можи немаше 19 години, ама до таа 90 имаше 13, а реков вие 5-6.. односно.. бевте под една Џенова која во Италија има 9.. и пак ке ти повторам вие имавте 5-6.. ај напиши уште нешто.. ке ти извадам уште некој факт..

:pos2::pos2::pos2: 30 титули? А ако е така,да не се случеше сообраќајната незгода кога загинаа половина и повеќе играч и на Јунајтед,Ман Јунајтед можеби ќе е имал 6-7 титули у ЛШ и ПЛ,според твојата теорија...и ти најде да ми збориш за титули...до вчера шо се вика незнаевте како изгледа трофеј у Сериа А,немавте никој осетено на ваша кожа,а не да ми збориш за ЛШ...:helou:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.288
:pos2::pos2::pos2: 30 титули? А ако е така,да не се случеше сообраќајната незгода кога загинаа половина и повеќе играч и на Јунајтед,Ман Јунајтед можеби ќе е имал 6-7 титули у ЛШ и ПЛ,според твојата теорија...и ти најде да ми збориш за титули...до вчера шо се вика незнаевте како изгледа трофеј у Сериа А,немавте никој осетено на ваша кожа,а не да ми збориш за ЛШ...:helou:
A можеш да олабавиш ? Бар на оваа тема, не за друго, вие секое тролање го пријавувате за бришење . Ако имаш нешто конструктивно да кажеш, повели, вака ми вртиш муабет кој благе везе нема со денешниов меч, со оној што следува со Рома и слично . . . а тематиката нека си остане баш таква,за она што следува а не за авионски несреќи или мафијашки игри во Калчото .
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
И онаа на Гигс која Кордоба со последни напори ја изблокира. Во 3 минута со глава Роналдо, а корнерот си беше правилен. Не знам зошто имаш забелешки кај судиите, освен офсејдот на Ибра.
Да, таа ја заборавив на Гигс, а корнерот е пак прекин нели? Судијата бил во ред, аман. За нас чисти ситуации не судеше, Евра играше ракомет, а секој контакт над Роналдо беше санкциониран :toe:
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
И за крај да ти напишам бидејки гледам треба по два пати.. реков ние ке играме со пет играчи во средината.. и ке одиме на некој гол од слободен, корнер или контра.. не реков дека сме побрзи или појаки од вас.. бидејки сега нашиот гол вреди два ваши.. не еисто тоа..
Јас сум за!Вие дадете 2 ние ќе дадеме 4ри! :smir: Те гледам најмногу од овие фанатици си го гледаш Интер во 1/4 финале....дали со 5 или со 10 во среден ред..Ферги повторно ќе ве прочита..како што ве прочита и денес...штета што немаше барем малку среќа..но тоа е тоа никогаш во дуелите со Мурињо ја немал! Не велам дека по денешната утакмица сигурни сме...но со Флечер,Еванс,Ошеј,Гигс буквално ви беа отсечени фаворизираните Адријано и Ибра,што останува за другите првотимци кои здравје Боже ќе бидат фит за реваншот..Е то ти е тактиката на Ферги кој најубаво си ја осети Челзи оваа год.Позз до 11ти чинам :helou:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Јас сум за!Вие дадете 2 ние ќе дадеме 4ри! :smir: Те гледам најмногу од овие фанатици си го гледаш Интер во 1/4 финале....дали со 5 или со 10 во среден ред..Ферги повторно ќе ве прочита..како што ве прочита и денес...штета што немаше барем малку среќа..но тоа е тоа никогаш во дуелите со Мурињо ја немал! Не велам дека по денешната утакмица сигурни сме...но со Флечер,Еванс,Ошеј,Гигс буквално ви беа отсечени фаворизираните Адријано и Ибра,што останува за другите првотимци кои здравје Боже ќе бидат фит за реваншот..Е то ти е тактиката на Ферги кој најубаво си ја осети Челзи оваа год.Позз до 11ти чинам :helou:
Кој се тие првотимци бе целе кои би играле на местото од овие? Вие го немавте само Видич.. бевте комплетни.. Гери Невил да не ми го кажуваш дека е којзнае колку подобар од О Ши на десен бек? Кои се тие првотимци кои ви беа повредени.. кој ви дал бе телевизори да гледате врска немате.. што беше убаво додека немаше кабелска по селава..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.268
Иако атмосферата пред натпреварот беше наелектризирана од големиот број на изјави од играчите на Јунајтед и Интер, двете екипи пристапија многу сконцентрирано и внимателно во натпреварот. Првото полувреме му припадна на Јунајтед, второто на Интер, двете страни имаа свој прилики но мрежите мируваа пред се поради одличниот Цезар на голот.
Роналдо се најде во неколку одлични прилики на самиот старт од натпреварот најпрво се закани со удар од слободен удар кој беше одбрането од Цезар.
Потоа голманот на Интер повторно излезе како победник во дуелот со Португалецот откако во 6та минута по изведениот корнер на Гигс, Роналдо скокна највисоко во шеснаесетникот на Интер.
Роналдо во 9та минута повторно се закани преку слободен удар но Цезар повторно беше на висината на задачата.
Во 17та минута Бербатов избегна една офасајд замка но Бугаринот делуваше споро во својата реакција и му дозволи на Киву со лизгачки старт да го спречи додавањето до Парк.
Потоа Ривас направи грешка и му овозможи на Гигс да избие само пред голот на Интер, но капитенот на Манчестер не успеа да ја совлада и последната пречка, Цезар.
По половина час игра Роналдо повторно се најде во шанса, Португалецот биеше со глава, Цезар остана вкопан во место, но топката заврши само крај голот.
Интер во правиот дел беше анемичен и ниту еднаш не се закани кон противничкиот гол, но во вториот дел Нероаѕурите тргнаа цврсто уште од самиот почеток.
Во 46та минута Адриано се најде во одлична прилика за постигнување погодок. Камбијансо упати топка по земја во шеснаестникот, Ибрахимович ја пропушти до Адриано но Бразилецот се сплетка и топката заврши во гол-аут.
Адриано повторно се најде во иста прилика во 72та минута, Камбијасно повторно упати топка по земја, но напаѓачот на Интер неможеше да ја исконтролира и пропушти посериозно да го загроси Ван Дер Сар.
На спротивната страна Гигс имаше одличен продор но Кордоба со лизгачки старт во последен момент го изблокира ударот на Велшанецот.
Последната голема шанса ја имаше Роналдо во судиското продолжение но Цезар повторно ги покажа своите квалитети и го одбрани слободниот удар на Португалецот.
eve brojte gi sansite na dvata tima
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.288
Јас сум за!Вие дадете 2 ние ќе дадеме 4ри! :smir: Те гледам најмногу од овие фанатици си го гледаш Интер во 1/4 финале....дали со 5 или со 10 во среден ред..Ферги повторно ќе ве прочита..како што ве прочита и денес...штета што немаше барем малку среќа..но тоа е тоа никогаш во дуелите со Мурињо ја немал! Не велам дека по денешната утакмица сигурни сме...но со Флечер,Еванс,Ошеј,Гигс буквално ви беа отсечени фаворизираните Адријано и Ибра,што останува за другите првотимци кои здравје Боже ќе бидат фит за реваншот..Е то ти е тактиката на Ферги кој најубаво си ја осети Челзи оваа год.Позз до 11ти чинам :helou:
Ебате детското размислување, Мурињо секогаш имал среќа со Јунајтед, малумно мора да признаам . Скор 6-2-1 на среќа тешко, тоа на децата од улица врти им го, ги победи со Челзи 1-3, може и со Интер, до тогаш олабавете, Се тактичари излегоа у пм . . . не е ова Fotball Manager 09, буквално, Се е можно . Реално, притисокот е за нијанса врз Јунајтед, баш поради тоа што не смеат да примат гол . После батали и тактики и се, се врзуваат нозе, се паничи, се греши, 100000 опции има, која ке испадне ке видиме .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom