Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Абе да си го земеме Пандев ќе е најдобро.Наше дете (Македонец и од Интер школа).Да му шитнеме на Лолито некој играч (Суазо,Обина,Ривас)и некое милионче.Плус човекот не бара многу пари а одличен е за позади напаѓачите
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.288
1.Вау, досетливост на ниво.

2.Работава е шо Снајдер не сака да си оди, очигледно е дека сте повеќе од загреани за него, па и фидбекот од Реал е позитивен, дури и цената ја намалија, согласност меѓу клубовите има, Снaјдер е проблемот. Зошто човеков сака да ризикува седење на клупа на добар дел од утакмиците во година на СП кога треба да е предводник на својата репрезентација, јас стварно не знам. Dutch stubbornness, I guess.
1. Па ако не примети, цело лето го потите со тоа sour grapes, а по 6ката од Барса, ја простор за такво нешто не гледам, поготово не во овој фан клуб.:wink:

2. А за второто, реков, не смее да се обвини човекот за оваа негова евентуална одлука, соиграчи му се едни од најдобрите играчи во Светот, свесен е во каков тим е и свесен е за можните достигнувања на истиот, предизвик е да се бориш за првотимски статус во една ваква екипа . Со неговите 25 години, со неговиот талент може и ке се наметне, не велам не, но како и да е простор за еден ваков негов обид и те како има .
Друга работа што потенцирав, од ова негово евентуално останување во Мадрид, клубот добива премногу, подобра алтернатива за Кака и не можат да најдат, башка се создава и простор за ротација, одмарање на дел од играчите и слично . :wink:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
1. Па ако не примети, цело лето го потите со тоа sour grapes, а по 6ката од Барса, ја простор за такво нешто не гледам, поготово не во овој фан клуб.:wink:
Тоа сето е убаво, ама ја не можам да најдам конекција помеѓу 6ката од Барселона и тоа што некој тука одеднаш сметаат дека Снајдер не чини, и тоа веднаш после неговата изјава дека сака да остане во Реал, оттука и прикаската :smir:


2. А за второто, реков, не смее да се обвини човекот за оваа негова евентуална одлука, соиграчи му се едни од најдобрите играчи во Светот, свесен е во каков тим е и свесен е за можните достигнувања на истиот, предизвик е да се бориш за првотимски статус во една ваква екипа . Со неговите 25 години, со неговиот талент може и ке се наметне, не велам не, но како и да е простор за еден ваков негов обид и те како има .
Друга работа што потенцирав, од ова негово евентуално останување во Мадрид, клубот добива премногу, подобра алтернатива за Кака и не можат да најдат, башка се создава и простор за ротација, одмарање на дел од играчите и слично . :wink:
Финтата у Реал е шо и не се смета така сериозно на него со оглед на тоа што нема одиграно добра утакмица повеќе од една сезона, повредите често го мачат, а и кога е фит се мачи ја најде било каква форма, башка и рати од кредити треба да се враќаат :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Стопиран трансферот на снајдер!!!!! Според последниве информации пред да влезе во авион се предомилсил и се вратил хаха ова ни на филм го нема,ако е вистина ова нека не доага се му ебам по список не дупи како сака ејј нека закрзлави на клупата на реал никад да не стане од неа се по список да му ебам педерчеее
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Код:
Toldo Francesco 
Giovedì 2 Dicembre 1971

12
Soares de Espindola Julio Cesar 
Lunedì 3 Settembre 1979

21
Orlandoni Paolo 
Sabato 12 Agosto 1972

51
Belec Vid 
Mercoledì 6 Giugno 1990


difensori 2009/10 

2
Cordoba Ivan Ramiro 
Mercoledì 11 Agosto 1976

4
Zanetti Javier 
Venerdì 10 Agosto 1973

6
Da Silva Ferreira Lucimar Lucio 
Lunedì 8 Maggio 1978

13
Sisenando Maicon Douglas 
Domenica 26 Luglio 1981

23
Materazzi Marco 
Domenica 19 Agosto 1973

24
Rivas Lopez Nelson Enrique 
Venerdì 25 Marzo 1983

25
Samuel Walter Adrian 
Giovedì 23 Marzo 1978

26
Chivu Cristian 
Domenica 26 Ottobre 1980

39
Santon Davide 
Mercoledì 2 Gennaio 1991


centrocampisti 2009/10 

5
Stankovic Dejan 
Lunedì 11 Settembre 1978

7
Andrade Quaresma Bernardo Ricardo 
Lunedì 26 Settembre 1983

8
Motta Thiago 
Sabato 28 Agosto 1982

11
Muntari Sulley Ali 
Lunedì 27 Agosto 1984

14
Vieira Patrick 
Mercoledì 23 Giugno 1976

15
Krhin Rene 
Lunedì 21 Maggio 1990

19
Cambiasso Esteban Matias 
Lunedì 18 Agosto 1980

20
Obi Joel Chukwuma 
Mercoledì 22 Maggio 1991

30
Faioli Amantino Alessandro Mancini 
Venerdì 1 Agosto 1980


attaccanti 2009/10 


Nsofor Victor Obinna 
Mercoledì 25 Marzo 1987


Moura Souza Kerlon 
Mercoledì 27 Gennaio 1988


Arnautovic Marko 
Mercoledì 19 Aprile 1989

9
Samuel Eto'o Fils 
Martedì 10 Marzo 1981

18
Suazo David 
Lunedì 5 Novembre 1979

22
Milito Diego Alberto 
Martedì 12 Giugno 1979

45
Barwuah Balotelli Mario 
Domenica 12 Agosto 1990
само не ми е јасно на оволку играчи ние сме запнале снајдер да игра за нас :tapp::tapp:
јас стварно не знам зашто не го дадовме Хименез. дали некој го виде како изигра дечкото за Вест Хем пред некој ден??? Ние трошиме пари за таа мочана 10-ка, а уствари........... ја имаме :toe::toe:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Душа ке ми се испуни ако дојде Гранде Пандев во четворократниот шампион на Италија,,,па добро бе тој Морати толку ли е слеп? Може да земе врвен играч кој има потенциал да стане поголем ѕвер од кој било плеј во светов.Али ај ке видиме може ке ми се исполни желбата.... :)
 
К

кременко

Гостин
јас стварно не знам зашто не го дадовме Хименез. дали некој го виде како изигра дечкото за Вест Хем пред некој ден??? Ние трошиме пари за таа мочана 10-ка, а уствари........... ја имаме :toe::toe:
хименез изигра фантастичен меч з вест хем во неделата ,али тоа е мур и неговите желби си го направија своето , се надевам дека ке се реши побрзо овој проблем ако уопште е проблем
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Добро бе овој Снајдер што се замислува дека е. Се понаша како Интер да е клуб од трета лига па ќе не дупи вака. Ај у пичку матер нека иде. Јас да сум Морати давам 20 милиони евра плус Мансини за Хамшик и нека го остави Снајдер да дреме на клупа во Мадрид.

Ако дојде во Интер и се покаже како тапа засилување Матрикс ќе треба на тренинг да му ги скрши двете нозе.

Последниот упдејт на Марка од 18 вели дека Снајдер се сретнал со Валдано и Пелгрини и тренерот лично му кажал дека не е од плановите.

Снајдер тоа го бараше за да замини па очекувам до вечер да има нова вест Снадјер се предомисли и доаѓа во Интер.

А Пандев не мора да дојде како класична 10тка нека дојде како 4 напаѓач место Суазо. Долга е сезоната многу натпревар ќе има ротации повреди пад во форма и гарант преку 30 натпревари во сезона.

пс на еден портал имаше добар наслов Sneijder 'dribla' Internazionale, não viaja e rechaça acerto
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.075
Ако дојде во Интер и се покаже како тапа засилување Матрикс ќе треба на тренинг да му ги скрши двете нозе.

Последниот упдејт на Марка од 18 вели дека Снајдер се сретнал со Валдано и Пелгрини и тренерот лично му кажал дека не е од плановите.

Снајдер тоа го бараше за да замини па очекувам до вечер да има нова вест Снадјер се предомисли и доаѓа во Интер.
:pos2: Матриксот и порано ќе го дигне на копачки само затоа што се к***и.

Иначе ја не пишам ништо повеќе на сајтот за Снајдер се дури не го видам на прес во Милано или додека од Интер не кажат официјално дека се откажуваат од говедото.


Енивеј, ова чим стигне на tutto mercato или transfert market web, не е повеќе шала:

ITALY/ INTER, Tracking Pandev
17:58| Eddy Akoglu | read 349
Source: Tuttomercatoweb.com
© foto di Alessandro Pizzuti


Inter Milan are tracking Lazio and Macedonia forward Goran Pandev, who is up for sale.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Едно е јасно дека снајдер не сака да дојде а ако дојде тоа ке биде со сила бидејки реал не го сака.Поради ова сите знаеме дека играч кој нејке да дојде во интер не треба да биде посакуван од навивачите на интер бидејки тоа апсолутно не го заслузува,повторно ке казам снајдер е добар играч ке му биде од голема заслуга на интер но со вакво понашане во ваков клуб не треба според мене снајдер нека ја грее таа клупа ако толку сака. И едно прашане ако дојде во случај снајдер замислете само со каква реакција ке биде дочекан од навивачите на интер поради тоа што повеке пати зе зафракава.
 
К

кременко

Гостин
ај сеа и пандев ке го земиме , го земавме снајдер сеа и пандев абе кај ке ни биди крајот :pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom