Фан Клуб: Германија

M

Mario Gómez

Гостин
Инаку Клосе денес изјави дека сакал да игра и 2012 и 2014. :pos::pos:

Нема веќе секирации дека Гомез ќе биде првиот напаѓач. :pos:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Боби[Мкд];3669082 напиша:
Инаку Клосе денес изјави дека сакал да игра и 2012 и 2014. :pos::pos:

Нема веќе секирации дека Гомез ќе биде првиот напаѓач. :pos:

Ova go cekav da go slusnam.
 
P

PoisonLady

Гостин
Боби[Мкд];3669082 напиша:
Инаку Клосе денес изјави дека сакал да игра и 2012 и 2014. :pos::pos:

Нема веќе секирации дека Гомез ќе биде првиот напаѓач. :pos:
Абе многу стар ќе биде тогаш.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Дај да го замрзнеме сеа, и онака во клуб нема да игра, ќе го одмрзнеме 3 месеци пред европското да се потготви и пак ќе има 32 години. :)

Инаку верувам дека треба да се влече уште долго по составите, поради неговото огромно искуство.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Глупости, тој Бекер е шала човек, мислеше дека Балак ќе освои два пати ЛШ со Челзи i EPL безброј пати...


Не е чудно да се измислуваат такви скандали, Матијас Замер работи против Бироф и Јоги во федерацијата. Сака да биде новиот селектор, и да ја врати репрезентацијата на старите патеки кога играа неубав и застарен фудбал.

Исти такви измислици имаше и 2006, нешто се рчка во ДФБ. Клинсман си замина заради тие проблеми.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.494
Поени од реакции
22.125
Јоахим Лев заедно со својте соработници Ханзи Флик, Андреас Кепке и Оливер Бирхоф го продолжија договорот до ЕП 2012! Одлична вест поред мене пошто се покажа дека Лев е одличен тренер кој и донесе на Германската репрезентација нов стил на играјне. Секако имаше шпекулации дека Лев нема да го продолжи договорот пошто имаше проблеми пред СП 2010 со ДФБ но ете изгледа се договориле.

http://www.bild.de/BILD/sport/fussball/nationalmannschaft/2010/07/20/joachim-loew/bleibt-bundestrainer-der-nationalmannschaft.html
"Fußball-Deutschland atmet auf! Joachim Löw (50) bleibt Bundestrainer!
 
P

PoisonLady

Гостин
Н

'Никола'

Гостин
Абе сеа кога Балак се враќа во репрезентација, повторно ќе ја носи 13ката, или таа ќе си остане за Милер, па на другиов ќе му бараат нов број?
Иначе некни со Белгија, голот беше 100% Баварско дело, Швајни му ја краде на вБајтен, додава до Милер, овој до Клосе и гол.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom