Фан Клуб: Германија

M

Mario Gómez

Гостин
33585_427499317433_194564547433_5001034_1867587_n.jpg

Швајни аут, милиони Турци во Берлин:vozbud:, потсетување на полуфиналето 2008:vozbud:, најдобриот играч во Бундеслигата моментално против Кедира, Месут и Томас Милер. :vozbud: Јоги версус Гус Хидинк.:vozbud: мадафакинг гејм.:vozbud:
 
Н

'Никола'

Гостин
Боби[Мкд];3818433 напиша:
Прегледај го приврзокот 35449

Швајни аут, милиони Турци во Берлин:vozbud:, потсетување на полуфиналето 2008:vozbud:, најдобриот играч во Бундеслигата моментално против Кедира, Месут и Томас Милер. :vozbud: Јоги версус Гус Хидинк.:vozbud: мадафакинг гејм.:vozbud:
Биче рат до коске.:) Само криво ми е оти Швајни нема да игра. А кога се игра оваа?
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Боби[Мкд];3818433 напиша:
Прегледај го приврзокот 35449

Швајни аут, милиони Турци во Берлин:vozbud:, потсетување на полуфиналето 2008:vozbud:, најдобриот играч во Бундеслигата моментално против Кедира, Месут и Томас Милер. :vozbud: Јоги версус Гус Хидинк.:vozbud: мадафакинг гејм.:vozbud:
А кој е најдобар во Бундес Лига?!
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Dobra ke bide partijava ali sepak mislam deka Jogi ne treba da ja forsira taa prva postava , treba non-stop da menuva igraci bidejki grupava ke ja pomineme ko od sala pa bi gi igral jas i Marin i Kroos prva postava i Andreas Beck isto ! A ovoj Sandro Wagner sto stana so toj igrac znae nekoj da kaze ili ??
 
M

Mario Gómez

Гостин
Oezil ќе биде во центарот на вниманието, се разбира од кои причини, како Подолски и Клосе кога игравме со Полска.


Ја да сум на негово место ќе дам максимум и ќе го бакнам амблемот на ДФБ коа ќе дам гол.


Типуем на победа, иако без Швајни, сепак тука се момциве.

33777_427963867433_194564547433_5008166_3633180_n.jpg

:vozbud::vozbud::vozbud:




Друго.
Friday will bring one of those rare events in European football when the home team's fans could well be outnumbered by the visitors. You'd expect it from, say, San Marino against England or Andorra versus France. But this is different. This is Germany versus Turkey.

On Friday these two sides face off in Berlin in a European Championship qualifier with a difference. This is, of course, the German capital, but it's also home to hundreds of thousands of Turks and Germans of Turkish descent. What's more, many - perhaps most - of these people support Turkey instead of, or sometimes in addition to, the German national side.

There's no doubting that there will be hundreds of Turkish flags in the stands on Friday night - and many of them will be in what's ostensibly the home end. The local media, in fact, has been largely preoccupied with this fact, leading the German footballing authorities to consider counter-measures. Tens of thousands of white shirts will be distributed to loyal fan club members to create a 'wall of white' for the home team to see.

It's difficult to imagine this happening in too many other places. But in Germany, it makes sense.
На Германциве ќе им се давале бели мајци нешто, за да се разликуваат од Турците дека и покрај што ќе има и нивни навивачи, ќе има и турци помеѓу германските навивачи и се очекувало појше Турци да има, но немало да се дозволи тоа.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Кроос нема цврстина за ДМ :jaj: Аман со повредиве оток веќе...

Како и да е ќе биде „one of those games“.. штета нема да може да ја гледам :kesa:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Dobra ke bide partijava ali sepak mislam deka Jogi ne treba da ja forsira taa prva postava , treba non-stop da menuva igraci bidejki grupava ke ja pomineme ko od sala pa bi gi igral jas i Marin i Kroos prva postava i Andreas Beck isto ! A ovoj Sandro Wagner sto stana so toj igrac znae nekoj da kaze ili ??
Резерва е во Вердер,влегува повремено по некоја минута.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom