Фан Клуб: Германија

Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Овде можете да ги оставате вашите коментари за играта на Германија како и најновите информации поврзани со репрезентацијата
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Асален тренер треба да си најдат според мене. Инаку имаат добри играчи на располагање.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Германија одсекогаш имала супер тим.. одсекогаш била фудбалска велесила па и денес има одлична репрезентација.. А за тренер не знам кој им е сега.. Но како што рече Влатко, им треба само добар тренер..
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Германија одсекогаш имала супер тим.. одсекогаш била фудбалска велесила па и денес има одлична репрезентација.. А за тренер не знам кој им е сега.. Но како што рече Влатко, им треба само добар тренер..
Сегашен тренер им е Јоаким Лов. Му беше помошник на Јурген Клинсман на светсково во Германија. Треба да најдат некој докажан. Треба навистина одличен и искусен тренер за да работи со такви фудбалери какви што има Германија. Балак, Клосе, Кан, Фрингс итн.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
anglija-germanija

prv natprevar na noviot vembli. anglicanite ne mozat da zaboravat deka na posledniot na stariot vembli izgubija 1:0 od germanija :D. ama ballack, frings i borowski se povredeni( pola sredina:( ).
 
F

fantomX

Гостин
Сега средина ќе играат Шванштајгер, Хицелшпергер(не знам дали му го погодив името), Шнајдер...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Сега средина ќе играат Шванштајгер, Хицелшпергер(не знам дали му го погодив името), Шнајдер...
lol nemoj i ti ko na 90.3 :P хицелспергер- тоа е с не ш :)

инаку да најверојатно тие ќе играат + кел во дефанзивна средина.

за англија освен руни не знам кој друг е повреден...
 
F

fantomX

Гостин
lol nemoj i ti ko na 90.3 :P хицелспергер- тоа е с не ш :)

инаку да најверојатно тие ќе играат + кел во дефанзивна средина.

за англија освен руни не знам кој друг е повреден...
Затоа реков не знам дали му го погодив името:helou:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
хехе... јеби га такви им се имињата на Германците... затоа па е интересно наш коментатор кога си го тепа јазикот за да искоментира едно "швајнштајгер до хицелспергер" :D
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Mario Gomez(samo sto go proglasija za fudbaler na godinata za lanskata sezona vo germanija-sosema zasluzeno). Torsten Frings, Tim Borowski i Ballack falat... 4 prvotimci vo normalni uslovi.

Das Aufgebot fьr das Lдnderspiel in England:

Tor: 12 Timo Hildebrand (FC Valencia), 1 Jens Lehmann (FC Arsenal)

Abwehr: 3 Arne Friedrich (Hertha BSC Berlin), 23 Clemens Fritz (Werder Bremen), 2 Marcell Jansen (Bayern Mьnchen), 16 Philipp Lahm (Bayern Mьnchen), 17 Per Mertesacker (Werder Bremen), 21 Christoph Metzelder (Real Madrid), 40 Serdar Tasci (VfB Stuttgart)

Mittelfeld: 34 Robert Hilbert (VfB Stuttgart), 15 Thomas Hitzlsperger (VfB Stuttgart), 39 Sami Khedira (Bayer Leverkusen), 19 Bernd Schneider (Bayer Leverkusen), 7 Bastian Schweinsteiger (Bayern Mьnchen), 28 Piotr Trochowski (Hamburger SV)

Sturm: 37 Patrick Helmes (1. FC Kцln), 33 Stefan Kieјаling (Bayer Leverkusen), 11 Miroslav Klose (Bayern Mьnchen), 31 Kevin Kuranyi (Schalke 04)

----------------lehmann
lahm---mertesaker--metzelder---jansen
schnieder--schweinsteiger--hitzlsperger
------------trochowski
-----------klose--kuranyi

pretpostavuvam vaka kje mora da igraat. gi nema ni ballack ni frings za vo sredina pa kje mora schweinsteiger.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
хехе... хет-трик постови

англија-германија 1-2. последниот на стариот го добија германците и први се што победуваат на новиот. кој си ги користи шансите...

инаку ги жалам англичаните со голманиве... робинсон звер ко по обичај.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Кај можат англичаните со германците.Германија и со трет тим ќе ги победи
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
cista rabota 2-0 vo vels... dva pati po red gi plesnaa britancite i toa so treta postava.

bez schnieder, ballack, frings, borowski, lahm, gomez.

ali zatoa tuka se schweinsteiger i klose da gi resat :D

bravo iskreno low me isznenadi- dobar selektor e. sekoja cest. aj da vidime kako kje se prezentiraat na evropsko koga stvarno e bitno. samo se nadevam so pomalku povredeni i malku povekje srekja.
 
F

fantomX

Гостин
cista rabota 2-0 vo vels... dva pati po red gi plesnaa britancite i toa so treta postava.

bez schnieder, ballack, frings, borowski, lahm, gomez.

ali zatoa tuka se schweinsteiger i klose da gi resat :D

bravo iskreno low me isznenadi- dobar selektor e. sekoja cest. aj da vidime kako kje se prezentiraat na evropsko koga stvarno e bitno. samo se nadevam so pomalku povredeni i malku povekje srekja.
Иста филозофија со Клинсман има Лов, помошник му беше цело време, а знаеме како добро Клинсман ги водеше Германците:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom