Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Ај друже стварно треба на препознавање на играчите да те пратиме:P:D

Не бев на утакмицава, само што влагам во Скопје, ама според тоа што го објавија на профилот на Вардар играле во прв тим и Стојанов, и Илиоски, а Давид Велковски исто стартувал од почеток.

Битна победа за нас. Штета само што Силекс исто тепале на гости со гол во финишот. Ми се чини против Охрид.
Абе менуваат броеви на дресови цело време, матер им ебам хаха
Тој изгубениот на десен бек прво ми личеше на Велковски, па едно време ми се виде премлад. Уште мислам дека не беше он и дека влезе во второ полувреме. Стојанов на претходните носеше 16-ка, денес ако бил он, носеше 15-ка. По фаца не ми личеше на него.
Пример, во Кратово со број 14 играл Гроздановски, а денес 14ка носеше Наумовски.
Илиоски во Кратово и на пријателската носеше 2-ка, а денес немаше играч со број 2. Ни по висина не ми личеше на него.

Стигнаа новите дресови инаку, таман се ко за втора лига.
Сега гледам дека Силекс тепале во Охрид, се понадевав дека може да изгубат таму 2 бода. Тешко ќе биде да се стигне до прво место, ама мораме до второто барем...
 
Член од
13 август 2019
Мислења
428
Поени од реакции
2.188
Абе менуваат броеви на дресови цело време, матер им ебам хаха
Тој изгубениот на десен бек прво ми личеше на Велковски, па едно време ми се виде премлад. Уште мислам дека не беше он и дека влезе во второ полувреме. Стојанов на претходните носеше 16-ка, денес ако бил он, носеше 15-ка. По фаца не ми личеше на него.
Пример, во Кратово со број 14 играл Гроздановски, а денес 14ка носеше Наумовски.
Илиоски во Кратово и на пријателската носеше 2-ка, а денес немаше играч со број 2. Ни по висина не ми личеше на него.

Стигнаа новите дресови инаку, таман се ко за втора лига.
Сега гледам дека Силекс тепале во Охрид, се понадевав дека може да изгубат таму 2 бода. Тешко ќе биде да се стигне до прво место, ама мораме до второто барем...
Велковски играше прво полувреме и беше најслаб, 4,5 пати го пројдоа како од шала… Тимот е добар, кога ќе се уиграат ќе бидеме уште појаки али не сум убеден дека Симов е право решение за тренер… Многу лошо тактички некако сега за сега… Мартин Блажевски денес одличен, Стојанов и Мишевски позади без грешка
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Ајде бееееее!!! :D

Тежок натпревар. Одлично што дадовме и втор гол во последните моменти. Се деси урнебес на вториот гол, се преврти трибината.
Тепавме како што Силекс не тепаше во Кратово. Две шанси, два гола, они имаа поизградени акции, ама без завршница.
Овој Симов го испомеша составот. Скоро цел тим го смени од Кратово.
Не ги препознавам многу играчите, особено што ми личи дека ги менуваат головите.
Во одбрана игравме со Мишковски и претпоставував Стојковски, ко да не го препознав Стојанов. На бекови немам поим кој играа. Не беше ни Илиоски, ни Глишиќ, а мислам дека ни Шабани не играше. Во второ ко да влезе Давид Велковски, а влезе и Глишиќ.
Јас мислам сто играчи сменивме денес. Прво полувреме играа Блажевски, Љамче, Керим, Петров, Наумовски и ваљда Гроздановски во нападот. Второ полувреме играа и Костовски, новиот од Ѓорче, Шиле, Петковски, а и уште некој ко да се смени. Пеев го немаше.

Мишковски искина во одбрана, ама имаа една добра шанса од страна, со шут крај гол, во прво полувреме Илиќ еднаш излета лошо, а во второ Глишиќ лошо загради, имаа полушанса, ама Илиќ ја фати.
Ние освен головите немавме некоја посериозна шанса.
За првиот гол, жутоклунецот Наумовски добро прими во шеснаесетник и пласираше во агол, многу јак гол.
Во второ полувреме Воска притискаше јалово, па почнаа да играат грубо и да провоцираат. Ама помина времето кога бевме индијанска група, ниеднаш не навредивме и се навиваше само за Вардар. Ваљда одеа на прекин, но не го добија. Маваа лактици, паднаа сто жолти и за нас и за нив. Мишковски се онесвести при еден јак удар во глава, а они наместо да ја прекинат играта, испоскокаа сите од ложа дека наводно држиме време. Човеков ќе го голтнеше јазикот, нашиве доктори одма влетаа во терен. Цицмиловиќ свињата доби црвен картон.

И кога они притискаа за израмнување, некаде го 92 минута, одиме во контра, топка до осамениот Фичо, овој додека ја смири, додека ја загради, го стигнаа, ама ја сврте до Костовски кој одлично ја зачула во голот. И тука превртување...

Одлично исполнет стадион и прекрасна атмосфера. Имаше и кореографија и пиротехника и добро навивање.
Доказ дека без Вардар, прва лига е умрена лига.
Преважна победа, со директниот ривал. Опасна екипа се Воска, поубоити во напад, со побрзи играчи. Во прво полувреме на десниот бек му го испија паметот. Некој од поискусниве го седна на страна, да му објасни како треба да се гради, а не да плива во секој дуел.
Сега не чека уште потежок дуел, на гости со Велешта, кој мора да се победи. После ќе биде полесно.
Инаку, не сум многу сигурен во квалитетите на Симов како тренер...
Друже, мора да поработиш малце на препознавање на изгледот на нашите. Живели!

Инаку, Пеев се повреди пред некој ден, играа Илијоски и Давид на бекови, Керим М.Блажевски и Љамче на средина, младиот битолчанец го стегна првиот, а Гроздановски Даре беше шпиц.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Друже, мора да поработиш малце на препознавање на изгледот на нашите. Живели!

Инаку, Пеев се повреди пред некој ден, играа Илијоски и Давид на бекови, Керим М.Блажевски и Љамче на средина, младиот битолчанец го стегна првиот, а Гроздановски Даре беше шпиц.
Готово, ги научив веќе. Прво пробав по броевите да ги разликувам тие што не ги знам на фаца, ама ме дупчат, секое коло различни :D

Инаку не додадов во претходниве постови. Какви класика шперплоча фаци беа овие од Воска. Овие Воска ми се класично Милано. Газди надуени балони, рекетари, со нив земале некое од нива, прв пат во град стапнале. Којзнае колку пара фрлаат на противниците...
Да нема забуни, ова не е правилната Воска. Воска е клуб кој едно време играше и во втора лига во 90тите или на почетокот на милениумов и клубот уште си постои и игра во општинската кога на Охрид. Нефи си направи паралелен клуб, а веројатно целта е за перење пари или влез во бизнисот со местење утакмици.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
428
Поени од реакции
2.188
Го заборавив и Вилдан Керим, одличен играч, денес доста сигурен беше… Инаку Воска кога тогаш ќе падне и ќе губат бодови… поголем проблем за нас е Силекс.. сите пари од Европа ги фрлаат на купување бодови… Веќе имаат 6 од Тетекс (им ги платија припремите во Охрид, 6 од Охрид исто купени…) Ќе биде кнап со нив.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Абе менуваат броеви на дресови цело време, матер им ебам хаха
Тој изгубениот на десен бек прво ми личеше на Велковски, па едно време ми се виде премлад. Уште мислам дека не беше он и дека влезе во второ полувреме. Стојанов на претходните носеше 16-ка, денес ако бил он, носеше 15-ка. По фаца не ми личеше на него.
Пример, во Кратово со број 14 играл Гроздановски, а денес 14ка носеше Наумовски.
Илиоски во Кратово и на пријателската носеше 2-ка, а денес немаше играч со број 2. Ни по висина не ми личеше на него.

Стигнаа новите дресови инаку, таман се ко за втора лига.
Сега гледам дека Силекс тепале во Охрид, се понадевав дека може да изгубат таму 2 бода. Тешко ќе биде да се стигне до прво место, ама мораме до второто барем...
Е па ваљда сега ќе ги стандардизираат бројките. Од Hummel беа останати дресови од пре Христа со прелепени презимиња. Инаку Велковски бил изгубениот и сите ми го напоменаа како најслаб поединец кај нас. Не за џабе зборевме дека ќе чкрипиме на десен бек ако не се земе асален играч таму. И уште иаме фора зашто во Втора лига се дозволува ангажман на плус три играчи, надвор од преоден рок.
Наредно коло играле меѓу себе Силекс и Воска. Тука еден X му е мајката.
Го заборавив и Вилдан Керим, одличен играч, денес доста сигурен беше… Инаку Воска кога тогаш ќе падне и ќе губат бодови… поголем проблем за нас е Силекс.. сите пари од Европа ги фрлаат на купување бодови… Веќе имаат 6 од Тетекс (им ги платија припремите во Охрид, 6 од Охрид исто купени…) Ќе биде кнап со нив.
Точно е ова за Тетекс. Го пишав уште пред почеток на сезоната. На браќата им беше покриен престој во хотел Силекс.
А во право си за Симов. На негова душа иде поразот во Кратово. И нерешено да изигравме, сеа ќе беше друг маубет. Како и пропустот со регистрацијата на играчите, па и од Дебар сме мањак 2 бода.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
428
Поени од реакции
2.188
Е па ваљда сега ќе ги стандардизираат бројките. Од Hummel беа останати дресови од пре Христа со прелепени презимиња. Инаку Велковски бил изгубениот и сите ми го напоменаа како најслаб поединец кај нас. Не за џабе зборевме дека ќе чкрипиме на десен бек ако не се земе асален играч таму. И уште иаме фора зашто во Втора лига се дозволува ангажман на плус три играчи, надвор од преоден рок.
Наредно коло играле меѓу себе Силекс и Воска. Тука еден X му е мајката.

Точно е ова за Тетекс. Го пишав уште пред почеток на сезоната. На браќата им беше покриен престој во хотел Силекс.
А во право си за Симов. На негова душа иде поразот во Кратово. И нерешено да изигравме, сеа ќе беше друг маубет. Како и пропустот со регистрацијата на играчите, па и од Дебар сме мањак 2 бода.
Први 2 кола место 4 бода, ние 1 :( Да се надеваме дека и Симов ќе се опраи и следно коло да се земат 3 бода и да се надеваме дека Силекс нема да тепа па да фатиме приклучок експресно :)
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Него сега во среда сме го играле Купот со Победа. Тимов што им настапил со Саса е тотална непознаница за мене.
Победа:Столевски, Дигаловски, Стомнароски, Петкоски, Кисески-Илијоски (од 46 мин Бошески), Карчески, Ангелески, Момироски (од 83 мин Јосифоски), Неделков (од 58 мин Дунимаглоски), Најдов (од 76 мин Митрески) и Б.Спиркоски.
Знам дека игравме пријателска со нив што заврши 1:1, но ова е сосем друго сега. Реално според имињава би требало да имаме поквалитетен тим, сепак истото не мора да биде пресудно зашто во Прилеп увек е жустро и набријано кога доаѓа Вардар, па дури и на тест меч.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
428
Поени од реакции
2.188
Него сега во среда сме го играле Купот со Победа. Тимов што им настапил со Саса е тотална непознаница за мене.
Победа:Столевски, Дигаловски, Стомнароски, Петкоски, Кисески-Илијоски (од 46 мин Бошески), Карчески, Ангелески, Момироски (од 83 мин Јосифоски), Неделков (од 58 мин Дунимаглоски), Најдов (од 76 мин Митрески) и Б.Спиркоски.
Знам дека игравме пријателска со нив што заврши 1:1, но ова е сосем друго сега. Реално според имињава би требало да имаме поквалитетен тим, сепак истото не мора да биде пресудно зашто во Прилеп увек е жустро и набријано кога доаѓа Вардар, па дури и на тест меч.
Доста се збори дека играчите на Победа не сакале да го играат купот, зошто добро стартуваа првите 2 кола, а и реално на тој слаб Исток они се први фаворити за влез во Прва лига... иначе вчера Мајмуни пола утакмица пееле "Вчера Вардар, денес Миравци", така да за нив во среда е празник, доаѓа најголемиот фудбалски бренд :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Него сега во среда сме го играле Купот со Победа. Тимов што им настапил со Саса е тотална непознаница за мене.
Победа:Столевски, Дигаловски, Стомнароски, Петкоски, Кисески-Илијоски (од 46 мин Бошески), Карчески, Ангелески, Момироски (од 83 мин Јосифоски), Неделков (од 58 мин Дунимаглоски), Најдов (од 76 мин Митрески) и Б.Спиркоски.
Знам дека игравме пријателска со нив што заврши 1:1, но ова е сосем друго сега. Реално според имињава би требало да имаме поквалитетен тим, сепак истото не мора да биде пресудно зашто во Прилеп увек е жустро и набријано кога доаѓа Вардар, па дури и на тест меч.
Не се нешто многу јаки, само истокот е многу слаб. Беласица може да им се носи, а богами и Саса ќе атакува на прва лига според муабети што слушав. Јас мислев Кит Го ќе биде фаворит, ама слабо играат досега. Сепак во лига без изразит фаворит, брзо се менуваат работите.

Карчески им е најдобар на Победа, цела игра им ја носи. Со Стомнарот имаме играно мал фудбал, не е лош. Од овие што настапиле, Спиркоски и Момироски се добри играчи, останатите ми се непознаница. Во Кавадарци им игравме со втор состав и бевме подобар противник, не тепаа на пенали, не скина тој голманот.
Мислам дека и двете екипи ќе се исфорсираат во купот, на стара слава, иако тоа е тотално непотребно, затоа што не чека тешка утакмица викендов. Со оглед на тоа што во купот нема ограничувања (бар така беше порано), веројатно би играле во најсилен состав и на хартија сме подобри.
Сепак, очекуван 5000 публика и жестока атмосфера.
Лош е терминов за нас, инаку сигурно ќе отидевме барем 100 луѓе и ќе беше интересно.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Доста се збори дека играчите на Победа не сакале да го играат купот, зошто добро стартуваа првите 2 кола, а и реално на тој слаб Исток они се први фаворити за влез во Прва лига... иначе вчера Мајмуни пола утакмица пееле "Вчера Вардар, денес Миравци", така да за нив во среда е празник, доаѓа најголемиот фудбалски бренд :)
Ќе го играме и купот, иако и за мене е глупост, јас би се фокусирал само на првенството.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Велковски пред 3 дена се врати после прележан Ковид, не знам со кој памет го стави во почетен тим. Инаку за дуелот во среда, нека не се замараат, што биде нека биде. И онака и оваа година од тој Куп нема ништо.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.215
Поени од реакции
4.094
Како се правилата во втора лига , по што се само 10 екипи .. бидејки малку екипи се на број мислам дека три пати играме сите меѓу себе така ?
Ако е така ке имаме уште два меча со Силекс и Воска , ете ни шанса во тие два меча на Силекс да му вратиме ..
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Далеку е Саса од прва лига оваа сезона играат со намален буџет тргна еуфорично затоа што и лигата на исток е многу послаба од лани.Кит Го знаете дека има сопственик со Брегалница Штип газдата на Кит Го што пред некое време го продаде својот бизнис врден 60 милиони евра на некој косовар така да не се знае и Брегалница до кога ќе ја држи.Ова е вон темата ама чисто да знаете е Победа нема квалитет како нас само Симев да не испука некоја луда формација.
Автоматски споено мислење:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom