Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ух, лошо испаѓа ова што мора да имаш двајца младинци како стартери зашто многу ни е скусен изборот вака. Едниот ќе биде ондак Велковски кога ќе се врати, а за вториот баш не сум импресиониран од изборот што го имаме. Шабани и Парталко беа најслаби поединци вчера и затоа излегоа на полувреме. Штета што се повреди Пепи Давидоски кој беше планиран за сигурен стартер и воедно многу зрело игра за годините, и со него ќе го имавме оној играч што сега ни фали во средината.
П.С. Само една работа за на крај: Зашто повторно играме со дресовите каде го има логото на букмејкерската компанија на бандитот руски!? Нели се извадија дресови Јома. Што е проблем да се игра со нив. @Калараш запознаен си за оваа работа?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Покрај се она што сте навеле погоре сакам да дополнам дека на Вардар му недостасува добар и искусен напаѓач. И тоа некој со долгогодишно искуство, бидејќи со ваков напад верувам дека Вардар ќе се мачи во текот на сезоната.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Фалат играчи ама и јас се сомнебвам во Симев дека може да не врати прва лига.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.692
Јас пак мислев дека и повеќе од двајца младинци треба да има во состав. Знам во трета лига има уште построги правила. Затоа требаше да мислат малку и на младите играчи кои ќе ги планираат за во прв тим.
За срамота е што Вардар не извади некои помлади играчи кои би се носеле барем во втора лига. Знам дека најдобрите не напуштија, ама оние просечните треба во ваква лига да вршат работа. Ги следам тренинзите на некоја младинска генерација на Работнички, има 2-3 играчи кои со сигурност би биле покорисни од ветераниве кои ги имаме.
Петковски треба да го направиме напаѓач во стилот на Кировски да речеме или Фичо Ивановски во поодминати години. Иако, за волја на вистината го нема нивниот квалитет. Него му треба некој да го храни со топки, најчесто високи, а ние немаме толку добри крила. Блажевски не се најде во ситуација да центрира, повеќе тоа го правеа бековите. Битолчанецот еднаш не го погоди теренот, а Глишиќ имаше 2-3 добри нафрлувања и општо изгледаше доста расположен за игра (иако, после дадениот гол, некако го снема и се испосра неколку пати, кога топката му бегаше во аут). Шабани да не го коментираме...
Петковски не знае да прими топка во шеснаесетникот и лесно го неутрализираат двајца дефанзивци. Имаше една ситуација каде што му ја зема топката од нога на некој друг играч, кога излегоа тројца сами пред гол. Си посметаа и на крај едниот шутна крај гол. Затоа сметам дека и Блажевски треба да игра како напаѓач. И он се посра два пати во реализација. Два пати излегуваше во добра ситуација, ама премногу чекаше и го блокираа.
Со оглед на тоа што екипите ќе ни играат дефанзивно, ќе биде тешко да се пробијат.
Мора да се донесе некој помлад напаѓач. Ибиши тука одлично би легнал, ама научна фантастика е за нас. Да видиме овој Гроздановски што ќе направи.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
kaj nekoi prvoligasi ima U21 igraci koi kaj niv ne se bas potrebni, a se osetlivo podobri od vasite. problemot e verojatno sto aktuelnata uprava ne se zamara mnogu so toa, valjda fokusot pre im bese na poiskusnite i mislea deka mestata za mladi ke se pokrijat dovolno dobro so deca od mladinskiot pogon. druga rabota e sto prasanje e kolku se raspolozeni da se pojavat kaj prvoligas i da pobaraat igrac na pozajmica.

kako primer ke go spomnam ilija donov:

2020/21 od pandevci bese na pozajmica kaj kamenica sasa i pokaza solidni utakmici. na sredina igra na sekoja pozicija, a gledam spored profilot i na RB moze da pokrie (iskreno go nemam gledano na taja pozicija). kaj pandevci ocigledno momentalno ne im e potreben bidejki na tie pozicii se solidno pokrieni. ne deka takov igrac sega jako ke go zasili vardar, ama kako mladinec pomalku ke go oslabne startniot sostav vo sporedba so tie koi momentalno se koristat. baska vasoski e trener na akademija pandev, od strucniot stab na vardar lesno mozat da vospostavat kontakt za da priberat nekoj od tamu.

ili ramin alii:

soliden talent, ama pod radarot deka kaj shkupi tesko dobiva minutaza. no aj od shkupi e, ustvari nema logika da go spomnam :D

realno ima i U21 igraci kaj poslabi vtoroligasi koi se podobri od vasite mladinci, bi mozele i sega da se soberat deka se so amaterski dogovori (na leto mozat lesno da se raskinat, procedurata trae nakaj 1-2 nedeli), ama prasanje e upravata na vardar kolku dobro gi poznava mladite od vtoroligasite za da znae koi da gi pribere.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Ух, лошо испаѓа ова што мора да имаш двајца младинци како стартери зашто многу ни е скусен изборот вака. Едниот ќе биде ондак Велковски кога ќе се врати, а за вториот баш не сум импресиониран од изборот што го имаме. Шабани и Парталко беа најслаби поединци вчера и затоа излегоа на полувреме. Штета што се повреди Пепи Давидоски кој беше планиран за сигурен стартер и воедно многу зрело игра за годините, и со него ќе го имавме оној играч што сега ни фали во средината.
П.С. Само една работа за на крај: Зашто повторно играме со дресовите каде го има логото на букмејкерската компанија на бандитот руски!? Нели се извадија дресови Јома. Што е проблем да се игра со нив. @Калараш запознаен си за оваа работа?
Тие дресови што ги извади Медиа беа жива глупост и нема да биле тие. Муабетот е демек чекале нови ... инаку мизерија па уште и на ФБ официјална ги рекламираат...
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Тие дресови што ги извади Медиа беа жива глупост и нема да биле тие. Муабетот е демек чекале нови ... инаку мизерија па уште и на ФБ официјална ги рекламираат...
Не ми беше муабетот за тие Спортмедиа што ги објави, ако мислиш на нив. Туку на Joma дресовите со логото од Комити напред што ги носеа во финишот од сезоната.
Инаку разбрав денес дека се стигнати новите дресови, ама сеуште не биле испечатени бројките и спонзорот на дресот (треба да е Моцарт). За пар дена ќе бидат спремни.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Не ми беше муабетот за тие Спортмедиа што ги објави, ако мислиш на нив. Туку на Joma дресовите со логото од Комити напред што ги носеа во финишот од сезоната.
Инаку разбрав денес дека се стигнати новите дресови, ама сеуште не биле испечатени бројките и спонзорот на дресот (треба да е Моцарт). За пар дена ќе бидат спремни.
Дада, скроз нови се. Треба да ги имаат достапни за Воска.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
460
Поени од реакции
1.392
Не ми беше муабетот за тие Спортмедиа што ги објави, ако мислиш на нив. Туку на Joma дресовите со логото од Комити напред што ги носеа во финишот од сезоната.
Инаку разбрав денес дека се стигнати новите дресови, ама сеуште не биле испечатени бројките и спонзорот на дресот (треба да е Моцарт). За пар дена ќе бидат спремни.
Чек сеа, у која смисла "спонзорот Моцарт"?
Спонзор генерален на клубот или како спонзор само на дресот како на пола држава што раздаваа?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.209
Поени од реакции
4.070
За тие што незнаат Mozzart исто е спонзор и во Звезда од 2019 до 2024 имаат договор .
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Чек сеа, у која смисла "спонзорот Моцарт"?
Спонзор генерален на клубот или како спонзор само на дресот како на пола држава што раздаваа?
Па ја што знам, како генерален спонзор со договор на 3 сезони, да стои нивното лого на предна страна од дресот, банер на Градски да имаат и сл. Ќе се обидам да дознаам повеќе детали денес/утре...
За тие што незнаат Mozzart исто е спонзор и во Звезда од 2019 до 2024 имаат договор .
На Звезда не е генерален, туку еден од неколкуте спонзори што ги имаат...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Брдаровски оди во слога, готово е. Вчера имал разговори со Вардар, арно ама сепак побарувањата му биле превисоки и ништо од кам-бек.
 
Член од
31 август 2021
Мислења
314
Поени од реакции
1.685
Дада, скроз нови се. Треба да ги имаат достапни за Воска.
Шго марка на дресови се знаеш?
Се надевам дека нема да ја направат истата грешка ко Комити со Joma и да стават минијатурни смешни бројчиња и лепенка амблем
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Брдаровски оди во слога, готово е. Вчера имал разговори со Вардар, арно ама сепак побарувањата му биле превисоки и ништо од кам-бек.
Е па друже што ти зборев ти ја. Претходниот договор му беше за околу 7-8 000 евра месечно, а сега не верувам дека би добил од 1500 евра повеќе. И нормално дека нема да сака од коњ на магаре да падне. Искрено не ме изненадува воопшто неговиот ангажман во Сљога зашто за мене беше само пролазник во Вардар исто како и Гача, Попов, Седло, ама живо ме занима како на ова ќе реагираат сега оние што од Брда правеа комита.
Шго марка на дресови се знаеш?
Се надевам дека нема да ја направат истата грешка ко Комити со Joma и да стават минијатурни смешни бројчиња и лепенка амблем
Ја искрено не памтам од кога Вардар на дресот немал лепенка амблем. Единствено тие од Ли-Нинг и Лото беа исклучок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom