Фан Клуб: Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Може некој да ми каже дали кај нас е изгласан законот за спорт и ако е изгласан до кога треба клубовите да се пререгистрираат во акционерски друштва?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Може некој да ми каже дали кај нас е изгласан законот за спорт и ако е изгласан до кога треба клубовите да се пререгистрираат во акционерски друштва?
Мислам дека е изгласан али не ме фаќај за збор и не знам до кога. Ама овој закон важи само за екипите од 1 МФЛ.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.456
Поени од реакции
68.735
аххххххххххххххх.....шит!
Ништо страшно де:)
Многу мислат дека ако немаат членски нема да може да одат на запад. Ако немаш членска треба да платиш 100-че за на запад. За да гледаш на север цената е иста, па изборот е ваш:D
 

aluminium

MSc
Член од
3 март 2011
Мислења
186
Поени од реакции
20
За да прашаш и пак да незнаеш. Ти ебам глупавите прашања...
Зошто општина Кичево го спонзорира Напредок наместо Влазрими???
Зошто општина Тетово фрла сто пати повеќе пари во Шкендија а не во тетекс и ли Ренова???
Дека така сакале, дека гледаат да имаат профит и слично.
Зошто Работнички не плаќаше за да игра на Градски, а Вардар плаќаше???
Затоа што нема логични одговори на твоите идиотски прашања...
Covece od moi pari se finansira, normalno deka ke me interesira i ke prasam, kamu referendum pa da izbereme za koj tip da se davaat pari.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Covece od moi pari se finansira, normalno deka ke me interesira i ke prasam, kamu referendum pa da izbereme za koj tip da se davaat pari.
Човече, а тие што го крадеа клубот да не не прашаа нас каде сакаме да ги стават украдените пари? Аман преку таквото веќе од такви фаци што се напатени и си имаат комплекси. Се ќе направите за да не уништите и да најдете нешто само за реметење. Од името па стигнавте и до спонзорот. Да не ти смета што сме црно-црвени ко албанското знаме па да не барате бои да мењаме а ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.456
Поени од реакции
68.735
Covece od moi pari se finansira, normalno deka ke me interesira i ke prasam, kamu referendum pa da izbereme za koj tip da se davaat pari.
Тие пари што ги даваш секако ќе ги дадеш без разлика кај оделе. После откако ги даваш никој не те прашува кај одат. Тоа што ти смета дека идат во Вардар, жали се во општина што да ти кажам друго:)
 

aluminium

MSc
Член од
3 март 2011
Мислења
186
Поени од реакции
20
Човече, а тие што го крадеа клубот да не не прашаа нас каде сакаме да ги стават украдените пари? Аман преку таквото веќе од такви фаци што се напатени и си имаат комплекси. Се ќе направите за да не уништите и да најдете нешто само за реметење. Од името па стигнавте и до спонзорот. Да не ти смета што сме црно-црвени ко албанското знаме па да не барате бои да мењаме а ?
Ne mi smeta kakvi boi imate, samo mi e interesno toa so ve koristat za da se tepate po kalinja :)). Ne mi smeta raduvajte se, ama ne e zasluzeno, na belo platno i najmalata damka se poznava, mene bi mi bilo sram da navivam za klub koj dobiva nezasluzni podaroci.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.456
Поени од реакции
68.735
Ne mi smeta kakvi boi imate, samo mi e interesno toa so ve koristat za da se tepate po kalinja :)). Ne mi smeta raduvajte se, ama ne e zasluzeno, na belo platno i najmalata damka se poznava, mene bi mi bilo sram da navivam za klub koj dobiva nezasluzni podaroci.
Уште да кажеш кој е незаслужениот подарок тука?(n)
Ако не те интересира, ондак СЛОБОДЕН СИ(y)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Ne mi smeta kakvi boi imate, samo mi e interesno toa so ve koristat za da se tepate po kalinja :)). Ne mi smeta raduvajte se, ama ne e zasluzeno, na belo platno i najmalata damka se poznava, mene bi mi bilo sram da navivam za klub koj dobiva nezasluzni podaroci.
И мене ми е срам да живеам со луѓе што и гзот си го продаваат за 10 денари и што крадат, алчни луѓе и слично па јебига морам да ги трпам јас и уште некој си 200 навивачи... На бело платно јасно се познава дамка, ама да видиш 10 години белото платно како стануваше црно од дамки.
 

aluminium

MSc
Член од
3 март 2011
Мислења
186
Поени од реакции
20
И мене ми е срам да живеам со луѓе што и гзот си го продаваат за 10 денари и што крадат, алчни луѓе и слично па јебига морам да ги трпам јас и уште некој си 200 навивачи... На бело платно јасно се познава дамка, ама да видиш 10 години белото платно како стануваше црно од дамки.
Da ne bide ko na k-15, 30% da baraat, pa since na ovoj da igra, vnuk na onoj i se da otide u kurac.
--- надополнето: Aug 3, 2011 1:48 PM ---
Уште да кажеш кој е незаслужениот подарок тука?(n)
Ако не те интересира, ондак СЛОБОДЕН СИ(y)
2ra liga, sloboden sum sekako. :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.456
Поени од реакции
68.735
Da ne bide ko na k-15, 30% da baraat, pa since na ovoj da igra, vnuk na onoj i se da otide u kurac.
--- надополнето: Aug 3, 2011 1:48 PM ---

2ra liga, sloboden sum sekako. :)
Така е првата лига ни е подарок од градот Скопје, исто се договоривме следни избори целата група да гласаме за ВМРО, а и имаме партиска задача да полниме кутии во неколку Скопски општини. За возврат власта уште сега ќе го прекине првенството и титулата административно ќе ни биде доделена на нас(y)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Така е првата лига ни е подарок од градот Скопје, исто се договоривме следни избори целата група да гласаме за ВМРО, а и имаме партиска задача да полниме кутии во неколку Скопски општини. За возврат власта уште сега ќе го прекине првенството и титулата административно ќе ни биде доделена на нас(y)
Кога веќе им кажа, ја ќе им го докажам главното. :) Не е фер да им криеме. На трофејот од ЛШ веќе е изгравирано нашето име за наредна сезона коа ќе освојме ;)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.338
Поени од реакции
57.952
Covece od moi pari se finansira, normalno deka ke me interesira i ke prasam, kamu referendum pa da izbereme za koj tip da se davaat pari.
Да мислиш кога гласаш :pos:
Каков црн референдум за спонзорирање? Секоја локална самоуправа си има Совет и тела, како комисија за спорт. Комисиите/телата ги прават критериумите за што ќе се дадат пари, а советот ги гласа. Овој систем матер му еба на спортот во принцип, затоа што во некои општини се финансира вистински, во некои само се перат пари со клупчиња формирани за таа намена. Додека спортот не беше под локална самоуправа, постоеше едно тело наречено Сојуз на спортови, кое добиваше средства од државата а понатаму ги проследуваше до клубовите по предходно пропишани критериуми.Да не шириме сега...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom