Фан Клуб: Вардар

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Covece od moi pari se finansira, normalno deka ke me interesira i ke prasam, kamu referendum pa da izbereme za koj tip da se davaat pari.
Види вака и ја плаќам данок па од тие пари државата на некои професори им дава плата, а ја сум ги мрзел... Сеа што прајме ? :D Да барам закон или да ја тужам државава ?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.902
Види вака и ја плаќам данок па од тие пари државата на некои професори им дава плата, а ја сум ги мрзел... Сеа што прајме ? :D Да барам закон или да ја тужам државава ?
Државата од мои пари финансираше проект Компјутер за секое дете, и види сега што се дешава на форум :pos:
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
http://kajgana.com/sport/novo-fudbalsko-igralishte-vo-„aerodrom“
Нашиве ќе тренирале на теренот на ФК Аеродром или па зборат за нашите млади играчиo_O
Дел од младинските категории.
--- надополнето: Aug 3, 2011 3:31 PM ---
Covece od moi pari se finansira, normalno deka ke me interesira i ke prasam, kamu referendum pa da izbereme za koj tip da se davaat pari.
Абе глупан еден, ФК Вардар е основан од страна на Градот. Кого сакаш да финансира?
 

aluminium

MSc
Член од
3 март 2011
Мислења
186
Поени од реакции
20
Дел од младинските категории.
--- надополнето: Aug 3, 2011 3:31 PM ---

Абе глупан еден, ФК Вардар е основан од страна на Градот. Кого сакаш да финансира?
Pa socijalizam bilo se e formirano od gradot/drzavata tito, glupan dva :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890

aluminium

MSc
Член од
3 март 2011
Мислења
186
Поени од реакции
20
Ќе го цитирам само Ио Соно па свати ти...
Poentata e deka klubot stradal od tie "strucnjaci" delegirani od sekoja vlast, koi gledaat da isperat pari i da se zbogatat. Vardar i fudbalot umira so toa sto se mesa vlast. A sporedbata so italija ne drzi voda posto italija e drzava, i berluskoni bil bogat pred da go kupi milan, ne se zbogatil od nego (p.s i nego go plesnaa so 300+ milioni kazna kaj si videl kaj nas nesto takvo). Kaj nas fudbalot smrdese od Zingo, milenko, zabrcanec do haralampie i se dodeka se pravat vakvi sranja decata ke treniraat po parkovi i reprezentacijata ke ni e takva ko so e i ke im vikame igrajte pederi itn...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Poentata e deka klubot stradal od tie "strucnjaci" delegirani od sekoja vlast, koi gledaat da isperat pari i da se zbogatat. Vardar i fudbalot umira so toa sto se mesa vlast. A sporedbata so italija ne drzi voda posto italija e drzava, i berluskoni bil bogat pred da go kupi milan, ne se zbogatil od nego (p.s i nego go plesnaa so 300+ milioni kazna kaj si videl kaj nas nesto takvo). Kaj nas fudbalot smrdese od Zingo, milenko, zabrcanec do haralampie i se dodeka se pravat vakvi sranja decata ke treniraat po parkovi i reprezentacijata ke ni e takva ko so e i ke im vikame igrajte pederi itn...
Извини ако не свати, Град Скопје го основал Вардари го спонзорираше. Сакаш да кажеш пред да го основа Вардар, Скопје било сиромашно па се збогатило од Вардар? И Град Скопје сега кога го превзема Вардар е богат.... ;)
 

aluminium

MSc
Член од
3 март 2011
Мислења
186
Поени од реакции
20
Извини ако не свати, Град Скопје го основал Вардари го спонзорираше. Сакаш да кажеш пред да го основа Вардар, Скопје било сиромашно па се збогатило од Вардар? И Град Скопје сега кога го превзема Вардар е богат.... ;)
Direktori, menadzeri i itn... so go vodele de klubot.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Абе шо се замарате со овој, глеам 3 страни сте испишале. Ако толку те боли што го финансираат Вардар а не твоето маалско клупче, ич кур не ме боли мене. Бркај си работа, жали се на друго место не овде...

Маме им ебем, ама го сменија терминот за утакмицава со Работнички, за нигде ми е бар мене. :mad:
Втора смена ако сум на работа нема шанси да стигнам, плус сигурно помалце луѓе ќе има дека работен ден.... :(
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.159
Поени од реакции
1.980
Да не шпекулираме со бројки, не е толку позитивно, но сепак бидејќи ретко имаме прилика за вечерен натпревар под рефлектори, морам да истакнам,
се очекува:

Околу 800 Комити
И над 6000 обична публика.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.690
Да не шпекулираме со бројки, не е толку позитивно, но сепак бидејќи ретко имаме прилика за вечерен натпревар под рефлектори, морам да истакнам,
се очекува:

Околу 800 Комити
И над 6000 обична публика.
Не претерувај брат:)
Реално јас сум задоволен со 4 000 публика и околу 600 Комити:)
А најзадоволен сум со победа на Вардар:)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.205
Поени од реакции
4.055
И јас очекувам над 800 Комити бидејки е вечерен термин,ке биде јака утакмица и нема зошто да не дојде доста публика! Башка по кујзнае колку време се враќаме на запад,мотив плус за повеќе на трибина!
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
И јас очекувам над 800 Комити бидејки е вечерен термин,ке биде јака утакмица и нема зошто да не дојде доста публика! Башка по кујзнае колку време се враќаме на запад,мотив плус за повеќе на трибина!
se nadevam deka nema da ima anti-rabotnicki paroli,pesni i sve ostalo kako mnogu pati do sega,oti ima mnogu lugje na koi toa odnesuvanje im odi na zivci! so takvoto odnesuvanje niz godinite unazad ispagjase kako da imame kompleks od rabotnicki sto voopsto ne e i ne treba da lici deka e taka!neka promocijata na noviot zapad bide kako sto dolikuva,isklucivo so poddrska na vardar!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom