Фан Клуб: Вардар

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Нема шанси вардар да го стават во битола,иначе ке мозе ли да присуствуват навивачи на тој неутрален терен?
Ќе може зашто да неможе,но јас мислам Вардар нема да игра бараж,мислам Силекс ке игра бараж
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332

Е овде Вардар беше нешто ! барем јас така мислам
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.133
А најубаво да не играме никаков бараж. Нема ваљда уште од сега да се предадеме така лесно? Дајте што ви е.
Не се предаваме многу нормално. Само ги разгледуваме сите расположливи опции во случај ако играме бараж:smir:

Zamisli u Bitola da igrame so ubavo ke bide :)
Осеќам дека ако играмне бараж тоа ќе биде токму во Битола. Мада ни во Прилеп не би било многу подобро :)

Ќе може зашто да неможе,но јас мислам Вардар нема да игра бараж,мислам Силекс ке игра бараж
Хммм, и силекс се во очајна состојба. Сеедно, борбата ќе биде тешка. Малку да пркне тимот сигурно ќе го избегнеме баражот. Мада и да играме бараж не ми се верува дека би испаднале :)
Нема шанси вардар да го стават во битола,иначе ке мозе ли да присуствуват навивачи на тој неутрален терен?
Зашто да не би можело? Ако мислиш на забраната таа е одамна ќе биде истечена до тогаш:helou:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Додека има шанси,се надевам дека нема да играме бараж.Кога ситуацијата ке биде стигната за игранје бараж тогаш ке коментирам околу евентуалните противниц.Е Вардар,Вардар...... до каде стигна да се збори за бараж и испаѓање. Жално и срамота.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.218
Поени од реакции
2.298
Зошто без врска дискутирате за баражи на празно кога како прво не се знае дали воопшто лигата ќе постои. Заборавивте ли во каква состојба се наоѓа првенството, сеуште е можна опцијата и Вардар да бојкотира. Доколку уште неколку екипи се одлучат на бојкот веројатно е дека ќе се распадне лигата а и во тој случај би морало да му дојде крај на хари педерчето.
 
П

Паспарту

Гостин
Зошто без врска дискутирате за баражи на празно кога како прво не се знае дали воопшто лигата ќе постои. Заборавивте ли во каква состојба се наоѓа првенството, сеуште е можна опцијата и Вардар да бојкотира. Доколку уште неколку екипи се одлучат на бојкот веројатно е дека ќе се распадне лигата а и во тој случај би морало да му дојде крај на хари педерчето.
Лигата може да постои и со 8 екипи, има многу држави кои имаат првенства со по 8 клубови, така да далеку од тоа дека ако Вардар го напушти првенството ќе пропадне лигата :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.457
Поени од реакции
28.710
До кај стигнавме бе?Да размислуваме на Вардар кој ке му се падне во бараж?Да размислуваме кој град би бил најдобар за да се игра?
Ние место да се бориме за нашиот ВАРДАР и да размислуваме со кој ке се паднеме во кфалификации за ЛШ а можеби и ЛШ зашто да не...Ама тоа ти е кога се нема пари и кога фудбалот во Македонија е пропаст никој кур не го боли за мак фудбалот а посебно за Клуб со традиција, голем број на трофеи, гордоста на Скопје!!!
:eek:ftopic:Знам дека има посебна тема за ова ама не верувам дека некој би се заинтересирал али ајде....Се продаваат овие 6 значки по цена од 30 евра не идат на парче ако се зимаат сите да се земат.Знам дека е скапо али овие значки се стари 50 години....:smir:
http://img62.imageshack.us/img62/4622/n1224564637913958078204.jpg
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.218
Поени од реакции
2.298
Лигата може да постои и со 8 екипи, има многу држави кои имаат првенства со по 8 клубови, така да далеку од тоа дека ако Вардар го напушти првенството ќе пропадне лигата :)
Прочитај малку подобро што имам напишано
Доколку уште неколку екипи се одлучат на бојкот веројатно е дека ќе се распадне лигата а и во тој случај би морало да му дојде крај на хари педерчето.
Според мене најдобро решение би било тоа, да седнат на маса раководствата на барем уште неколку екипи, да се донесе заеднички став за бојкот и да се оди до крај. Ако се издржи до крај ќе мора да си оди хари, во тој счучај оваа сезона ќе падне во вода за сите клубови, ќе дојде до распад на првенството ама најбитно е да се отиде хари !
До кога ќе остане ова вака ? До кога ќе му дозволиме на хари да владее насилно со неговото едноумие ?
МОРА ЕДНАШ ДА СЕ СТАВИ КРАЈ НА ОВА РАКОВОДСТВО ВО ФФМ.
 
Член од
1 ноември 2009
Мислења
44
Поени од реакции
5
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Вардар ќе преживее, ама само ќе си живурка и на наша огромна жалост никогаш нема да се опорави и да ја достигне старата слава!
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.689
Поени од реакции
2.961
Znaci za tie sto repliciraa za toa sto planirame nie okolu barazot Vardar sto ke go igra, pa toa e realnost od koja nemoze da se izbega, zalosno no vistinito, site gi boli da go gledaat Vardar kakov sto e sega, znaejki sto bil u minatoto, ali od minato ne se zivee, STO KE MI E MINATO KOGA NEMAM IDNINA! LS i kvalifikaciite se mn mn mn daleku, sostavot na Vardar e decinja sobrani od pomladokot so cat pat nekoj postar i barame da go izbegneme sileks, nema sansi toa da se desi
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.457
Поени од реакции
28.710
Znaci za tie sto repliciraa za toa sto planirame nie okolu barazot Vardar sto ke go igra, pa toa e realnost od koja nemoze da se izbega, zalosno no vistinito, site gi boli da go gledaat Vardar kakov sto e sega, znaejki sto bil u minatoto, ali od minato ne se zivee, STO KE MI E MINATO KOGA NEMAM IDNINA! LS i kvalifikaciite se mn mn mn daleku, sostavot na Vardar e decinja sobrani od pomladokot so cat pat nekoj postar i barame da go izbegneme sileks, nema sansi toa da se desi
Приметив мене ми рециплираш...У право си дека тоа нема да се деси јас тоа го напишав бидејки до пред некоја година се правеа муабети со кој ке се паднеме у кфалификации, дали ке освојме куп, лига едно друго...А сега?Знаш што значи да пропадне клуб со традиција, таква слава....Кој клуб играл од Македонија со Рома, Анортозис, Легија Варшава, Стандард, Данди јунајтед со Партизан, Со Црвена звезда итн. да не ги набројувам...Клуб со толку титули...Само што го пишувам постов ми се плаче...60 години историја моменти кој не се забораваат..И заради еден проклет брацо, орце харалампие, и некој луѓе кој ке се ебат у гз за проклети 1000 денари треба клубот да пропадне?А веќе очигледно е дека и Вардар ќе пропадне...Колку години се бориме за доброто на Вардар со Брацо, Орце и компанија?Можеби веќе 5-6 години....И од тогаш до сега да не се најде ама баш ниеден спонзор освен чичо Трифун кој беше една полусезона...Искрено ја да имам пари и да сум некоја компанија макар и да не го знам клубот ке инвестирам во него кога знам дека тој клуб има традиција фанови од цела Македонија....Али тоа ти е не за џабе се вика Македонски Фудбал.:kesa:

Еве да видите штозначи да се игра од срце и какви акции се правеа...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.133
^^^ Времиња беа тоа :):) Факт е дека нема да се вратат набрзо. Факт е дека може ни европа нема да ја видиме уште некое време. Но се тоа може да се смени со еден добар спонзор. Али ете ни него го нема. Причина КАМЧЕВ! А причина што не можеме да го избркаме?? Е тоа можеме само да си нагаѓаме:pipi:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.689
Поени од реакции
2.961
Pricina e bandata sto e vladee so mak fudbalot a tie se Hari,Braco siptarot na renova, jas pak ke kazam se dodeka ne se sobereme z protesti i potezok vid na otpor protiv bagabontive nit sponzor ke ima nit niso
 

Kajgana Shop

На врв Bottom