Фан Клуб: Вардар

Член од
18 мај 2010
Мислења
61
Поени од реакции
4
Изгледа за да се радуваат оние 7 навивачи што беа на стадион :)

Инаку подобро да играме во втора лига, отколку да гледаме вакви местенки во прва.
jas mislim deka ke se prosiri ligava ke bide so 14 ekipi i nema Vardar da padne :) a ako saka drugata sezona Komitite da imaat jak Vardar mora da se ide vo 2ra liga i od tamu da pocnat od 0 i poleka poleka da se podgotvuvat so nekoj zasiluvanja vo 1ra liga i posle ke gazat :)
 
П

Паспарту

Гостин
jas mislim deka ke se prosiri ligava ke bide so 14 ekipi i nema Vardar da padne :) a ako saka drugata sezona Komitite da imaat jak Vardar mora da se ide vo 2ra liga i od tamu da pocnat od 0 i poleka poleka da se podgotvuvat so nekoj zasiluvanja vo 1ra liga i posle ke gazat :)
Силна лига ќе имаме кога 3-4 клуба ќе вложуваат убави пари во клубовите, ќе состават одлични тимови и ќе поминуваат неколку кола во Европа. Во ваква лига како сегашнава и со мали пари може да се стане шампион или да се игра во Европа, а таму се знае - потоп уште во прво коло :) Доколку се прошири лигата тогаш лигата уште толку ќе стане понеквалитетна, а ќе се појават се повеќе екипи кои ќе местат и ќе живеат од ден за ден.

Еден Начевски е најдобриот играч на Металург, а порано во Вардар грееше клупа, а со врски влегуваше да поигра некоја минута. Исто така во нашава лига освен 1 или 2 играчи немаме некои други за кои би рекле дека се иднината на нашиот фудбал или пак дека се супер играчи. Не толку оддамна нашава лига ги имаше Савиќ (Љубиша), Николиќ, Чановиќ, Мијановиќ, Оливеира, Блесинг, Џеферсон и многу други, а вакви имиња денеска немаме за жал. Докази за (не)квалитетот на нашава лига има многу, ама додека има овци ќе има и волна. Битно има чартери за глодарите кога игра репрезентацијата... :)
 
Член од
18 мај 2010
Мислења
61
Поени од реакции
4
Силна лига ќе имаме кога 3-4 клуба ќе вложуваат убави пари во клубовите, ќе состават одлични тимови и ќе поминуваат неколку кола во Европа. Во ваква лига како сегашнава и со мали пари може да се стане шампион или да се игра во Европа, а таму се знае - потоп уште во прво коло :) Доколку се прошири лигата тогаш лигата уште толку ќе стане понеквалитетна, а ќе се појават се повеќе екипи кои ќе местат и ќе живеат од ден за ден.

Еден Начевски е најдобриот играч на Металург, а порано во Вардар грееше клупа, а со врски влегуваше да поигра некоја минута. Исто така во нашава лига освен 1 или 2 играчи немаме некои други за кои би рекле дека се иднината на нашиот фудбал или пак дека се супер играчи. Не толку оддамна нашава лига ги имаше Савиќ (Љубиша), Николиќ, Чановиќ, Мијановиќ, Оливеира, Блесинг, Џеферсон и многу други, а вакви имиња денеска немаме за жал. Докази за (не)квалитетот на нашава лига има многу, ама додека има овци ќе има и волна. Битно има чартери за глодарите кога игра репрезентацијата... :)
pak ne e loso pak frlaat pari ama ne kolku treba(kradaat mnogu),a za ova sto vikaas deka ako go prosirat ligava ke bide poloso isto taka i jas mislim ama jas mislim deka ke go prosirat za da go spasat Vardar.Ne samo vo Makedonija i vo drugitre drzavi fudballot vise e biznis nema fudball kako sto imal porano.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Знам де, па тоа ти викам, трите во првенството за купот :kesa:
Во целата оваа приказна само едно не ми е јасно... ЗОШТО ИМ ЈА ДАДОВМЕ НА РАБОТНИЧКИ????:nesvest:
Е, како може да биде трите од првенство за една во Купот, кога првата утакмица со Ренова се играше уште пред ние да сретнеме со Новаци!? Да не знаеле уште тогаш дека ќе се паднеме со нив во наредна рунда од Купот. Си вадите муабети на кој како му одговара.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.730
Поени од реакции
6.375
Срамота е на најголемиот стадион во МКД Вардар да игра во втора лига,неможам да го замислам Вардар во втора лига! Знам дека Јуве,Њукасл,Лидс Ј, и уште некои класа тимови испаднаа и некој ке каже чим они можеле па може и Вардар али финтата е што кај ни е катастрофа лигата уште Вардар да испадне ке биде капак на дното!Надежта последна умира,се надевам ке се спасиме иако ке биде тешко!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.859
Поени од реакции
72.590
Е, како може да биде трите од првенство за една во Купот, кога првата утакмица со Ренова се играше уште пред ние да сретнеме со Новаци!? Да не знаеле уште тогаш дека ќе се паднеме со нив во наредна рунда од Купот. Си вадите муабети на кој како му одговара.
Е добро де, заборавив дека едната ја игравме пред тој двомеч, ама факт е дека договорот Е/БЕШЕ да им ги пуштиме сите преостанати во првенството...
Не ги вадам од ракав муабетиве, добро сум запознаен со мучките околу тој двомеч...
Е сега ако нешто се сменило од тогаш тоа незнам...
Како годинава што измаетсивме утакмици одамна нешто вакво не се случувало :kesa:
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Една добра вест, во низата лоши, Ѓурѓевиќ по се изгледа ќе настапува до крајот на сезоната за Вардар. Џек-пот за нас, ако се знае дека во нападот ги имаме стерилните Бразилци, кои заборавиле кога последен пат убоделе гол на официјален натпревар.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Ѓурѓевиќ му се врати на Вардар

Тинејџерот Фахрудин Ѓурѓевиќ ќе биде неочекуван и голем подарок за Вардар, до јуни, во тешката битка за опстанок во Првата фудбалска лига на нашиот најтрофеен клуб. Само детали се во прашање за да биде постигнат договорот меѓу менаџерите на 18-годишниот напаѓач и раководството на Вардар. Ако с` оди по планираното, повратникот од Франција ќе биде вистински џек-пот за „црвено-црните“ во последните 9 кола. Од денеска, се очекува Ѓурѓевиќ да почне да тренира со клубот што го напушти зимоска, кога замина во францускиот прволигаш Ланс.

- Во Ланс ми беше одлично, но немав шанса да настапувам. Млад сум и сакам да сум на терен, да играм, и затоа одлучив да се вратам во Вардар. Се надевам дека ќе стигнеме до финален договор со раководството, за во финишот на сезоната да му помогнам на клубот да избори опстанок - ни рече Ѓурѓевиќ. Проблемите со престојот во Ланс, само го забрзаа враќањето, а засега е сигурно дека тој ќе остане до јуни во Вардар, ако нешто во меѓувреме не се изјалови.

- Мислам дека нема да има проблеми и веднаш сум подготвен за настап. Во тренажен процес сум, добро ги познавам грото од фудбалерите, бидејќи игравме заедно во Вардар и ако добијам шанса од стручниот штаб верувам дека ќе дадам придонес да останеме во лигата. Во јуни ќе видиме што понатаму, сега е најважно да стасаме до целта - вели популарниот Фако. Тој игра во нападот, позиција каде што Вардар е многу тенок. Во пролетниот дел Дош Сантош Вандеир кој природно игра полушпиц и лево крило, се мачи како шпиц, па со доаѓањето на Ѓурѓевиќ ќе се врати на својата позиција. Вардар ќе има пеколен напаѓачки триаголник вклучувајќи го и едно од најдобрите десни крила во мак-фудбалот Иван Настевски - Меси. Ѓурѓевиќ со 5 гола беше најдобар стрелец на Вардар во есенскиот дел од првенството, а клубот го регистрираше во ФФМ и за пролетниот дел со статус аматер.

извор: Дневник
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
/\ Химната наша. xD
Ја слушав и на стадионот ја пееа.
Е сеа труп сум германски не разбирам шо пеат :pos:

Иначе добра вест е враќањето на Фако, се надевам нема да биде задоцнето....
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.859
Поени од реакции
72.590
Одлично ќе ни дојде доаѓањето на Фако, таман да се зацврсти екипата, и уште да можат и под договор да го фатат топ ќе биде :)
Епа дојде сега да си чекаме на резултатот од Автокоманда. Го гледам Марковски среќен, радосен денеска, а и низ кладилниците се уплаќало на големо 2-ка за Скопје...
Се молам да испадне спортивното али многу тешко :nerv:

--- надополнето ---

Гол во Железара, води Металург 1-0 :aplauz:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.859
Поени од реакции
72.590
1-1 Скопје израмнува од пенал, благодарение на дупките од пред голот на Ников. И јас ќе ја одбранев оваа у пизду материну :nerv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom