Фан Клуб: Вардар

Член од
17 април 2024
Мислења
430
Поени од реакции
964
Нема лоша статистика за Трим Љум, ќе го видиме кај нас.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.820
Поени од реакции
9.077
Овој Босанчиќ не треба да биде промашување. Ми делуе као добар фудбалер. У комбо со Закариќ би требало да бидат добар тандем.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.670
Поени од реакции
5.803
Последните две сезони не се изнаиграл баш, а последнава сезона дури бил преместен во 2 тим на Panevezys.
Од ова шо гледам за Литванците имал ок минутажа се до Јули, изигра и 40 минути во квалификациите за ЛШ.
Во секој случај ќе видиме за шо играч станува збор, се надевам дека е донесен со амин на Захариевски.
1725373752804.png
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.802
Поени од реакции
6.864
Вакво претставување на нови играчи нема ни во 5та лига на Јужен Судан, прва официјална потврда за трансфер ни е кога директорот на клубот ќе објави на негов личен профил на фејсбук, објавите пред таа за трансферот му се оние двајцата од Инфомакс, внуката негова и нешто за фронтот во Донбас.

Ставил слика од Босанчиќ на фејсбук, пишал само везни ред, ништо друго, ни име на играчот, ни каде играл, ни од кој клуб доаѓа...
Вчера за Захариевски земал само скрин направил на сликата од трансфермаркт, таа прва излегува кога на Гугл ќе пишеш Захариевски, го мрзело да скрола надоле да бара друга и така ја лупнал таа на фејсбук, цела заматена.

Овој ќе ги среди долговите и ќе го стабилизира клубот за после да го земат Маџари и да вложат неколку милиони во Вардар...:sramezliv:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.717
Вакво претставување на нови играчи нема ни во 5та лига на Јужен Судан, прва официјална потврда за трансфер ни е кога директорот на клубот ќе објави на негов личен профил на фејсбук, објавите пред таа за трансферот му се оние двајцата од Инфомакс, внуката негова и нешто за фронтот во Донбас.

Ставил слика од Босанчиќ на фејсбук, пишал само везни ред, ништо друго, ни име на играчот, ни каде играл, ни од кој клуб доаѓа...
Вчера за Захариевски земал само скрин направил на сликата од трансфермаркт, таа прва излегува кога на Гугл ќе пишеш Захариевски, го мрзело да скрола надоле да бара друга и така ја лупнал таа на фејсбук, цела заматена.

Овој ќе ги среди долговите и ќе го стабилизира клубот за после да го земат Маџари и да вложат неколку милиони во Вардар...:sramezliv:
:facepalm:

каква врска има едното со другото?

ти му збориш полека не се тригирај на глупости овој за сликичики и најви запнал... ок, ова не е работа на миленко или иди.. комити си имаат екипа за вакви работи. е сега како што не сме задоволни од иди зошто не сме задоволни и од нив? да, апсолутно ги местат и си е со умисла сакаат да ги тргнат ако не сфати до сега. ќе провоцираат додека не се исчисти клубот не само од долгови него и од сите што не се пожелни. гледаш дека се два табора од ден еден и дека секој е со различна агенда.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.820
Поени од реакции
9.077
:facepalm:

каква врска има едното со другото?

ти му збориш полека не се тригирај на глупости овој за сликичики и најви запнал... ок, ова не е работа на миленко или иди.. комити си имаат екипа за вакви работи. е сега како што не сме задоволни од иди зошто не сме задоволни и од нив? да, апсолутно ги местат и си е со умисла сакаат да ги тргнат ако не сфати до сега. ќе провоцираат додека не се исчисти клубот не само од долгови него и од сите што не се пожелни. гледаш дека се два табора од ден еден и дека секој е со различна агенда.
Bi ti postavil edno prašanje, na koe se nadevam ke mi dadeš iskren odgovor. Dokolku se pojavi utre gazda,(na strana ungarcite) koj vika sakam da go prevzemam klubot, plakjam dolgot do zadnje ne me interesira kolku e, misliš ke go prevzeme bez problem?
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.794
Поени од реакции
1.250
Bi ti postavil edno prašanje, na koe se nadevam ke mi dadeš iskren odgovor. Dokolku se pojavi utre gazda,(na strana ungarcite) koj vika sakam da go prevzemam klubot, plakjam dolgot do zadnje ne me interesira kolku e, misliš ke go prevzeme bez problem?
Не

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.717
Bi ti postavil edno prašanje, na koe se nadevam ke mi dadeš iskren odgovor. Dokolku se pojavi utre gazda,(na strana ungarcite) koj vika sakam da go prevzemam klubot, plakjam dolgot do zadnje ne me interesira kolku e, misliš ke go prevzeme bez problem?
normalno ne. dolgot + prilino mnogu pari e vrednosta na vardar...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.790
Поени од реакции
71.921
:facepalm:

каква врска има едното со другото?

ти му збориш полека не се тригирај на глупости овој за сликичики и најви запнал... ок, ова не е работа на миленко или иди.. комити си имаат екипа за вакви работи. е сега како што не сме задоволни од иди зошто не сме задоволни и од нив? да, апсолутно ги местат и си е со умисла сакаат да ги тргнат ако не сфати до сега. ќе провоцираат додека не се исчисти клубот не само од долгови него и од сите што не се пожелни. гледаш дека се два табора од ден еден и дека секој е со различна агенда.
Are you serious bro? :D
Како да објавиш нешто на официјалната страна кога уште не е официјално?
Види ги видеата, извештаите од утакмиците, најавите и спореди ја со главата на Срле зинат како Куштрим од Лопате што ја постирал Свињенко.
Не знам што сакаш да постигнеш, глесам цело време терап некој муабет Комити го кочеле преземањето на клубот, па сега уште биле криви што Миленко сам си објавува кај него на профил, пред да стане официјално.
Ти си брате во потешка заблуда од Кирца што беше пред сезонава.
Не сум јас тој што треба да зборува во име на Комити, да имав удел во организација, цели реферати ќе пишев за моменталната состојба, ама вака ја почитувам нивната одлука да не објавуваат јавно.
Додека чекаме Миленко да го исчисти долгот, истиот ќе биде 4 милиони само кон него и неговите луѓе, а до влегувањето на унгарците, ќор човек нема да остане на запад, младината за брзо ќе се разбега по другите скопски групи.
 
Член од
2 август 2017
Мислења
271
Поени од реакции
392
:facepalm:

каква врска има едното со другото?

ти му збориш полека не се тригирај на глупости овој за сликичики и најви запнал... ок, ова не е работа на миленко или иди.. комити си имаат екипа за вакви работи. е сега како што не сме задоволни од иди зошто не сме задоволни и од нив? да, апсолутно ги местат и си е со умисла сакаат да ги тргнат ако не сфати до сега. ќе провоцираат додека не се исчисти клубот не само од долгови него и од сите што не се пожелни. гледаш дека се два табора од ден еден и дека секој е со различна агенда.
:tapp::tapp::tapp::tapp:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.717
Are you serious bro? :D
Како да објавиш нешто на официјалната страна кога уште не е официјално?
Види ги видеата, извештаите од утакмиците, најавите и спореди ја со главата на Срле зинат како Башким од Лопате што ја постирал Свињенко.
Не знам што сакаш да постигнеш, глесам цело време терап некој муабет Комити го кочеле преземањето на клубот, па сега уште биле криви што Миленко сам си објавува кај него на профил, пред да стане официјално.
Ти си брате во потешка заблуда од Кирца што беше пред сезонава.
Не сум јас тој што треба да зборува во име на Комити, да имав удел во организација, цели реферати ќе пишев за моменталната состојба, ама вака ја почитувам нивната одлука да не објавуваат јавно.
Додека чекаме Миленко да го исчисти долгот, истиот ќе биде 4 милиони само кон него и неговите луѓе, а до влегувањето на унгарците, ќор човек нема да остане на запад, младината за брзо ќе се разбега по другите скопски групи.
jas kazuvam deka ve trigiraat gluposti. ako ne e oficijalno zosto go komentirame? jas ne se zamaram da go sledam milenko i negovite gluposti... ignoriraj i tolku, pocekaj da e oficijalno. milenko moze da si objavuva sto saka, toa si e negova rabota.

ne rekov deka komiti go kocat prezemanjeto nego deka pregovorite traeja podolgo od sto trebase. za toa imaat vina 2te strani.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom