Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.146
Поени од реакции
24.186
Се тоа убаво, ама нека го кажат и официјално на прес-конференција тоа, а не директорот да кажува дека носел играчи со квалитет што не бил виден досега во македонска лига.
Него во Австралија турнејата зимоска вие ќе ја покривате или ќе се трошат пари од буџетот на клубот? :icon_mrgr:
koj da kaze? milenko? koga pisuva gluposti na negovata strana se lutite, koga ne pisuva pak se lutite :pos:
Автоматски споено мислење:

А искрено, веруваш дека Миленко ќе го среди делот со долговите? :D
Онака класичен дебил со мозок на коза треба да избрише долг од 4 милиони?
Кутриот со она ИДИотиште, мислат дека стварно склопиле тим за титула.

Ондак нека излезе на прес и нека каже ГОДИНАВА ЌЕ БРКАМЕ ОПСТАНОК. Главна цел е да се отарасиме од долговите, бараме трпение итн.

Вака, брка цела постава на играчи, измислени за оваа геријатрија и инвалиди што ги собраа, го менува тренерот за смешка од тренер, фура проказни како дошле Канте и Жиру, однесување дно дна, прво он објавува вести кај него на профил.

Да не се Комити, да прават мобилизации ќор човек нема да има на стадион. И тоа што се создаде пак база на публика ќе се изгиби до наредната година. Мене нозеве ми се враќаат назад кога ќе ми текне што треба да гледам на стадион.
Ќе правиме мобилизации, ама со слаби резултати веќе ништо нема да пали кај луѓето.

Ако мислепе да носи добро на клубот, можеа да побараат совети од стручни луѓе прво, а не да глумат газди.
da veruvam. duri i mislam deka e najdobro resenie za toa.

ide duri i pobrzo od sto ocekuvav. od moe (biznis) iskustvo vakvi raboti obicno na pocetok idat dobro i brzo ali poslednite 10-20% se spori i zaebani. ali sekako postoi golema sansa da razocara, ne go isklucuvam toa mada mislam deka ako dojde to toa ke ima pomos... :pos:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.620
Поени од реакции
4.162
koj da kaze? milenko? koga pisuva gluposti na negovata strana se lutite, koga ne pisuva pak se lutite :pos:
Епа нели Миленко е назначен од тие што даваат пари? Кој друг да каже за што ќе идат истите? Или тој што го назначил Миленко не сака да се знае дека ни 500.000 не биле дадени на играчи, повеќето се на исплаќање долгови отидени?
И да, кога пишува глупости нормално дека ќе се лутат сите, ако пишува нормално никој нема да се буни.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.146
Поени од реакции
24.186
Епа нели Миленко е назначен од тие што даваат пари? Кој друг да каже за што ќе идат истите? Или тој што го назначил Миленко не сака да се знае дека ни 500.000 не биле дадени на играчи, повеќето се на исплаќање долгови отидени?
И да, кога пишува глупости нормално дека ќе се лутат сите, ако пишува нормално никој нема да се буни.
potpolno se soglasuvam de, ne me sfakaj gresno mene drugo mi padna smesno....

i jas sum da se izleze i kaze se sto i kako. glupavo e sto se krie od narodot pogotovo od nas navivacite. ic ne se slozuvam so toa. malku e delikatna rabotata so nekoj raboti sto se pravat zad scena i oni se ubedeni deka e podobro vaka sto ete jas pak ke kazam ne se soglasuvam. zdravje, ubedeni bea deka ke imaat ekipa za titula pogotovo ako gi realiziraa site transferi sto im bea "dogovoreni" ama ete minus 3 ekstra igraci ostanavme od koj eden mozebi ke doneseme.

jas stvarno ne gledam sto se srabotilo na pripremi, mene mi izgleda kako da sme epten loso spremeni ama ne sum strucen do tolku, eve @Saber Rider do sega si e u pravo, slabi zasluvanjata i toa e toa...
 
Член од
2 февруари 2023
Мислења
119
Поени од реакции
629
Ова не е нешто неочекувано вака да не мелат екипи што се далеку подобри од нас, конкретен проблем е целата помпа од управата која најавуваше спектакуларни трансфери, борба за Европа, титула а се знае каде што многу ветуваат се оди со мала торба. Просто само требаше на пресот да излезат и да кажат. Ќе се бориме за стабилизација на клубот, ќе донесеме она што можеме да бидеме во некоја сигурна зона од првата лига, да ги отплатиме долговите од минатото и ќе се стремиме во наредните сезони да бидеме конкурентни за горниот дел на табелата. Кај нас се обратно. Друго ние самите овде пред првото коло веќе бевме сместени на седишта во автобусите за европски утакмици и спремни за славење титула, сами си направивме да не удри реалноста. Разликата од лани и сега е во тоа што лани сите знаевме и самите играчи знаеа дека се пањеви ама пањеви кој даваат 200000% од себе на терен за секоја топка во секој натпревар затоа што имаше хемија и знаеа за што се борат. Сега имаме високоплатени пањеви и совршен старт на новиот тренер.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
2.019
Поени од реакции
6.489
Што сакате со Омерагиќ како главен напаѓач во екипата,се повеќе и повеќе ми се одминува и не ми се гледа овој Вардар,за разлика од сега во предходни три сезона кога Комити го имаа клубот се играше со срце ,ова денес е комедија, некој погоре напиша за европа ќе сме се бореле :pos::tapp:
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.663
Поени од реакции
4.314
Горазд златен човек го смени она незналицана. Уште непочната сезоната почна играчки шеми да ни прави.. никаков однос немаат у тим, неколку играчи се запоставени ради козарот.
Штета што ќе пукне многу брзо изгледа нешто што се изгради на фин начин, а навивачите го препознаа со одење на стадион.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.146
Поени од реакции
24.186
Горазд златен човек го смени она незналицана. Уште непочната сезоната почна играчки шеми да ни прави.. никаков однос немаат у тим, неколку играчи се запоставени ради козарот.
Штета што ќе пукне многу брзо изгледа нешто што се изгради на фин начин, а навивачите го препознаа со одење на стадион.
cekaj malku. gorazd ja spremase ekipata. mene mi lici ne spremna. gorazd gi odobri zasiluvanjata. znaci on so svoja usta kaza deka mu donele dobri igraci. ne me sfakaj gresno go obozavam covekot i do kraj ke sum mu blagodaren za se sto napravi za vardar ama ispadna deka gi izigraa, ostana da se bori ne ja dobi borbata i si zamina sto e vo red... respect za toa ama sega sme vo pozicija kade imame nespremna ekipa i NOV trener koj e edvaj nekolku dena so niv. pederski e da go narekuvas neznalica. poleka malku.

greska e sto 2 strui ocigledno nekat da ja spustat topkata na zemja i ke se borat do kraj za prevlast. nekoj ke mora da popusti za zal ako ne se smenat rabotite nabrzo.
Автоматски споено мислење:

Што сакате со Омерагиќ како главен напаѓач во екипата,се повеќе и повеќе ми се одминува и не ми се гледа овој Вардар,за разлика од сега во предходни три сезона кога Комити го имаа клубот се играше со срце ,ова денес е комедија, некој погоре напиша за европа ќе сме се бореле :pos::tapp:
edini nacin da go trgneme omeragic e da se povredi... eden fond da otvorime da platime nekogo od defanzivcite narednoto kolo? :pos:
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.663
Поени од реакции
4.314
cekaj malku. gorazd ja spremase ekipata. mene mi lici ne spremna. gorazd gi odobri zasiluvanjata. znaci on so svoja usta kaza deka mu donele dobri igraci. ne me sfakaj gresno go obozavam covekot i do kraj ke sum mu blagodaren za se sto napravi za vardar ama ispadna deka gi izigraa, ostana da se bori ne ja dobi borbata i si zamina sto e vo red... respect za toa ama sega sme vo pozicija kade imame nespremna ekipa i NOV trener koj e edvaj nekolku dena so niv. pederski e da go narekuvas neznalica. poleka malku.

greska e sto 2 strui ocigledno nekat da ja spustat topkata na zemja i ke se borat do kraj za prevlast. nekoj ke mora da popusti za zal ako ne se smenat rabotite nabrzo.
Автоматски споено мислење:



edini nacin da go trgneme omeragic e da se povredi... eden fond da otvorime da platime nekogo od defanzivcite narednoto kolo? :pos:
Друже, Горазд за играчи не се прашуваше. Му носеа и задржуваа они што мислат. Се е маска у Вардар за жал.. незналица се знае на кого се мисли, другар му Чунга не е крив ни малку у моментов. :)
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
177
Поени од реакции
595
cekaj malku. gorazd ja spremase ekipata. mene mi lici ne spremna. gorazd gi odobri zasiluvanjata. znaci on so svoja usta kaza deka mu donele dobri igraci. ne me sfakaj gresno go obozavam covekot i do kraj ke sum mu blagodaren za se sto napravi za vardar ama ispadna deka gi izigraa, ostana da se bori ne ja dobi borbata i si zamina sto e vo red... respect za toa ama sega sme vo pozicija kade imame nespremna ekipa i NOV trener koj e edvaj nekolku dena so niv. pederski e da go narekuvas neznalica. poleka malku.

greska e sto 2 strui ocigledno nekat da ja spustat topkata na zemja i ke se borat do kraj za prevlast. nekoj ke mora da popusti za zal ako ne se smenat rabotite nabrzo.
Автоматски споено мислење:



edini nacin da go trgneme omeragic e da se povredi... eden fond da otvorime da platime nekogo od defanzivcite narednoto kolo? :pos:
Па Горазд не е кондиционен тренер, се знае кој треба да биде одговорен за спремноста на екипата. Оние Аргентинци што бог знае од каде ги довлечка опинокот Миленко подобро да се запрашаме што работеа...
 
Член од
17 април 2024
Мислења
511
Поени од реакции
1.174
А со Боби до кај е работава или fake news ќе искочи на крај и тоа?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.146
Поени од реакции
24.186
Друже, Горазд за играчи не се прашуваше. Му носеа и задржуваа они што мислат. Се е маска у Вардар за жал.. незналица се знае на кого се мисли, другар му Чунга не е крив ни малку у моментов. :)
znam deka ne se prasuvase. ama bese prasan za vreme na pripremi od pretsedatelot na klubot dali e zadovolen i rekol deka e. ova pred duelot so dinamo. taka da trebal nesto da kaze ako ne bilo kako treba.

poentata mi bese deka site nekako probuvame ja slozime slagalacata. ako eden od nas krie del i neke da pomogni dzabe e se drugo. ova vazi i za gorazd i za komiti i milenko i za ok/omeragic.
Автоматски споено мислење:

Па Горазд не е кондиционен тренер, се знае кој треба да биде одговорен за спремноста на екипата. Оние Аргентинци што бог знае од каде ги довлечка опинокот Миленко подобро да се запрашаме што работеа...
sve komplet e promaseno. se nadevam ne namerno.
Автоматски споено мислење:

А со Боби до кај е работава или fake news ќе искочи на крај и тоа?
ne e fake veke ednas bese i dogovoren ama dzabe e koga ne ti e bas stabilen ni on. da tepavme denes misam deka do kraj na nedelata ke go ubedea, vaka koj znae... doduse ako ne se ide na izlez vo evropa moze i podobro da ne frlame pari na nego.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
1.032
Поени од реакции
2.178
Според првите три кола, мислам дека сме најлоша екипа... имав некоја надеж, ама после ова денес се разочарав тотално. Ептен лошо, нема игра никаква, не се знае кој што игра, без концепт.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.815
Поени од реакции
6.989
Како што работи управата, таква е играта на теренот - криминална.

Мотивација нула, отаказот на Горазд тотално не дотепа.
За човекот треба голема почит, го водеше клубот кога немаше денар, даде се од себе, на крај не можеше да издржи партиски пушачи да му изиграваат газди и да си прават шеми со играчи, му посакувам се најдобро.

Нормално дека никој од играчите од ланската сезона нема мотивација за игра, играчи што биле дел од целата приказна на Комити, што ја почуствувале поврзаноста со навивачите, борбата за клубот, искреното работење, што и самите на свој начин дале жртва за клубот, сега се доведени во ситуација некој 70 годишен козар да им продава приказни, лик што е заглавен во осумдесетите и нема две чисти од фудбал.

И сезонава ќе се бориме за опстанок или во најдобро сценарио ќе бидеме во долниот дел на табелата, никакво залагање, распад систем, плукнаа на целиот труд на навивачите, за брзо ќе игра стапот.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom