Фан Клуб: Вардар

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.520
Поени од реакции
12.361
Многу лош избор за пријателска, ај да сс играше во Скопје па со оглед на неодамнешниот роденден да паднеше фешта. Вака не гледам поента. Да имаше тимов веќе костур што игра заедно година па да тестираа со класа протвници. Вака не се знае кој как тера.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.769
Поени од реакции
8.862
Prvo zapazanje e toa deka kondiciono sme na nivo penzionerski dom, a koga e taka i toa nešto što go imaš, ne možeš da go pokažeš na teren. Dianisy ili kako i da e, mi e ok. Ima kontrola na topka, znate da zagradi, da podade, ama koga nemame nikakva igra ne može da dojde do izraz. Site tie pasovi namesto da bidat vo protivnički šesnaesetnik se desavaa nazad. Kante ne e loš, ama ne e klasičen veznjak,da pušti pas u prazno, da povleče. Takov nemame. Micevski ok, ama daleku e Amerika:) so vakov protivnik i na ovakva užasna kondiciona podgotvenost ne možeš da vidiš mnogu. Iskreno mislam deka za mak liga ke bidat taman fudbalerive. Ova denes ne e realno.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.621
Поени од реакции
4.147
Ќе биде доста подобро. Има време до 10ти. Не е лесно. Денес играме против Динамо со стартни 5 НОВИ фудбалери. Треба време да се воигра овој тим. Напред Вардар!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
6.202
Па не гледаш дека прво викаше се враќаме на врвот, па во топ 3, па во топ 5, сега во горниот дел како тргна стабилни второлигаши ќе испаднеме, го почитувам многу, ама темава не ми се отвара да му ги читам глупостиве од ден во ден се поголеми.
Па со јак спонзор норнално дека очекувањата ми беа на врвот ..

Но завчера кога се затвори тимот мојата прогноза беше меѓу првите 5 ..

На пола од тука прогнозата ви е за опстанок и ок , ама незнам зошто ако некои или еве јас имаме различно мислење од вашето тогаш одма ние тропаме глупости ..

Па еве ајде една кладба да удриме и да се види на крај на полусезона кој бил во право ..

Мојата конечна прогноза е Вардар меѓу првите 6 на полусезона , а вашата е од 7 до 12 ако добро видов ..

Неможе сите да имаме исти мислења во темата , па дали тропав глупости тоа околу спонзорот на крај ислочи дека не тропав и не ме лажеле ...
Автоматски споено мислење:

Еве со мене дека Вардар нема да е у први пет на полусезоната.
Еве ајде прифатено од 1 до 6 место на полусезона ја добивам , од 7 до 12 ти добиваш ...

Пиши во што сакаш ...
 
Член од
18 август 2019
Мислења
208
Поени од реакции
355
Па со јак спонзор норнално дека очекувањата ми беа на врвот ..

Но завчера кога се затвори тимот мојата прогноза беше меѓу првите 5 ..

На пола од тука прогнозата ви е за опстанок и ок , ама незнам зошто ако некои или еве јас имаме различно мислење од вашето тогаш одма ние тропаме глупости ..

Па еве ајде една кладба да удриме и да се види на крај на полусезона кој бил во право ..

Мојата конечна прогноза е Вардар меѓу првите 6 на полусезона , а вашата е од 7 до 12 ако добро видов ..

Неможе сите да имаме исти мислења во темата , па дали тропав глупости тоа околу спонзорот на крај ислочи дека не тропав и не ме лажеле ...
Автоматски споено мислење:


Еве ајде прифатено од 1 до 6 место на полусезона ја добивам , од 7 до 12 ти добиваш ...

Пиши во што сакаш ...
Друже па со пола распаднати тимови срамота е Вардар да не биде во првите 6
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
6.202
Друже па со пола распаднати тимови срамота е Вардар да не биде во првите 6
Па слаба е лигата се согласувам , затоа и мојот коментар е да почекаме и да видиме какви резултати ке вади овој тим и потоа ако треба ке критикуваме ..

И во ред е секој си има свое мислење , јас си го кажувам моето дека овој Вардар не е тим за опстанок , сметам дека ке бидеме во горниот дел на табела и тоа е тоа ..

Освен Струга која највеќе се издвојува , од кој да се плашиме од ваква Шкендија која неможе ни бод да земе(на два меча) против екипа од Ерменија , од Гостивар кој се расфрла пари и при нова катастрофална сезона сметам дека спонзорот ке крене раце од клубот, башка домашни мечеви ке играат во Маџари ( така го пријавиле ) така да притисок од публика нема да имаат и ова е хендикеп за нив ...

Шкупи се во хаос , ништо не купија ..

Така да според мене Струга , Тиквеш па и Шкендија веројатно се топ 3 во моментов , другите 5-6 екипи (средина табела)сите се тука и нијанси ке одлучуваат така да не гледам јас паника ...
 
Член од
13 август 2019
Мислења
532
Поени од реакции
2.858
Па слаба е лигата се согласувам , затоа и мојот коментар е да почекаме и да видиме какви резултати ке вади овој тим и потоа ако треба ке критикуваме ..

И во ред е секој си има свое мислење , јас си го кажувам моето дека овој Вардар не е тим за опстанок , сметам дека ке бидеме во горниот дел на табела и тоа е тоа ..

Освен Струга која највеќе се издвојува , од кој да се плашиме од ваква Шкендија која неможе ни бод да земе(на два меча) против екипа од Ерменија , од Гостивар кој се расфрла пари и при нова катастрофална сезона сметам дека спонзорот ке крене раце од клубот, башка домашни мечеви ке играат во Маџари ( така го пријавиле ) така да притисок од публика нема да имаат и ова е хендикеп за нив ...

Шкупи се во хаос , ништо не купија ..

Така да според мене Струга , Тиквеш па и Шкендија верокајатно се топ 3 во моментов , другите сите се тука и нијанси ке одлучуваат така да не гледам јас паника ...
Нема да се толку лоши Слога, не ги отпишувај, со 7-8 нови играчи се на припреми отидени, дел домашни играчи, повеќето странци а они се покажаа дека странците ги гаѓаат секогаш, така да додека не официјализираат кој ќе потпишат кој не, ја не би ги отпишувал, иако факт е дека нема да се тоа што беа…
 
Член од
1 август 2015
Мислења
981
Поени од реакции
2.007
Има уште 18 дена до почеток на првенството. Сосема доволно да се дигне физичката подготвеност и да се зголеми воиграноста. Едно сум сигурен, одбраната ќе ни биде најсилно оружје, а за играта напред и во средина се ќе зависи од тоа дали Панта ќе ја врати формата, кога игра он се е полесно за другите... секако зависиме и од реализацијата на Закариќ и Дианеси (15+ гола да испорачаат заедно е полна капа).
Ќе има појасна слика после првите 2-3 кола, а до тогаш да бидат здрави и спремни.
Напред Вардар!
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.285
Поени од реакции
3.928
Распоред кога ќе има, и дали ќе се играат домашните натпревари на градски?
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
228
Поени од реакции
1.186
Па слаба е лигата се согласувам , затоа и мојот коментар е да почекаме и да видиме какви резултати ке вади овој тим и потоа ако треба ке критикуваме ..

И во ред е секој си има свое мислење , јас си го кажувам моето дека овој Вардар не е тим за опстанок , сметам дека ке бидеме во горниот дел на табела и тоа е тоа ..

Освен Струга која највеќе се издвојува , од кој да се плашиме од ваква Шкендија која неможе ни бод да земе(на два меча) против екипа од Ерменија , од Гостивар кој се расфрла пари и при нова катастрофална сезона сметам дека спонзорот ке крене раце од клубот, башка домашни мечеви ке играат во Маџари ( така го пријавиле ) така да притисок од публика нема да имаат и ова е хендикеп за нив ...

Шкупи се во хаос , ништо не купија ..

Така да според мене Струга , Тиквеш па и Шкендија веројатно се топ 3 во моментов , другите 5-6 екипи (средина табела)сите се тука и нијанси ке одлучуваат така да не гледам јас паника ...
Таа екипа од Ерменија има дупло поголем буџет од сите македонски клубови заедно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom