Фан Клуб: Вардар

Член од
1 јуни 2024
Мислења
6
Поени од реакции
19
Хахаха беда, јад и чемер, овој Вардар (се надевам длабоко дека грешам) е на ниво на хрватски третолигаш. Среќа воска ќе игра со младинци па ќе има шанса за опстанок. А обезбедувањето на Флорентино Пура Перез од Алиекспрес ќе има доста рабпта ;););)
Автоматски споено мислење:

Хахаха беда, јад и чемер, овој Вардар (се надевам длабоко дека грешам) е на ниво на хрватски третолигаш. Среќа воска ќе игра со младинци па ќе има шанса за опстанок. А обезбедувањето на Флорентино Пура Перез од Алиекспрес ќе има доста рабпта ;););)
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
897
Поени од реакции
2.885
Ау.. ова срамота да се гледа, ужасија.
Со топка не може да се споиме, се знае дека Динамо е научна фантазија во моментов за многу клубови од Балканот, а не па за Вардар, па поради тоа не ја разбирам поентата да играме со нив, што ќе видиме од новите играчи? Они не се знаат уште меѓу себе идеме на дуел со Динамо.. се браниме со сите сили топка не може да видиме...
Или пак ова е само шема да стои во статистика дека сме играле со Динамо, иако веќе не сме во потрага по играчи, според ноктемен.
Како и да е ептен лошо, што тактика ќе се пробува на дуелов, различни варијаци на играње бункер.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.743
Поени од реакции
71.359
Како што кажав, никогаш не сум песисмист, само искуството ме научило да разликувам што е реално да се очекува од вакви ликови.
Кажав и претходно, среќа е скапана лигава, па на крај може и средина на табела да бидеме, ама реалноста е дека не чека уште една доооолга сезона, ако не се средат работите од зимава, како што е ветено.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
981
Поени од реакции
2.007
Ај кореецот, ама камерунецот :eek:

Пријателска е, ама до толку сите дрва. Еден нема прелазна оцена.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
6.202
Резултатот ми е небитен , секако Динамо е класа за нас ..

Го гледав полувремево и најдобар впечаток ми остави Закариќ со број 21 , се гледа има контрола на топка и добар преглед на игра ..

Ким трча борбен е , имаше два продори од кој последниов изнуди фаул и прилика за гол од центаршут ..

Донгмо и Дианеси не беа толку лоши за да ги критикувам , сепак им е прва утакмица и мислам дека нема да бидат разочарување ..

Мицевски е паднат , му треба време после повредава , Омерагиќ појма нема ...

Му давам време јас на овој Вардар , рано е за критики ...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
981
Поени од реакции
2.007
Коментаторот го вика камерунецот Џордан и у една ситуација вика :
"Еве Џордан лесно губи топка, имаше еден друг Џордан, ама тој не губеше вака топки" ахахахахаа
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.791
Донгмо и Дианеси не беа толку лоши за да ги критикувам
Незнам дали го глеаш истиот меч, Донгмо после 7мата минута неможеше да трча ги фрлаше напред нозете и незнај да затвори основни фудбалски работи.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
376
Поени од реакции
258
Резултатот ми е небитен , секако Динамо е класа за нас ..

Го гледав полувремево и најдобар впечаток ми остави Закариќ со број 21 , се гледа има контрола на топка и добар преглед на игра ..

Ким трча борбен е , имаше два продори од кој последниов изнуди фаул и прилика за гол од центаршут ..

Донгмо и Дианеси не беа толку лоши за да ги критикувам , сепак им е прва утакмица и мислам дека нема да бидат разочарување ..

Мицевски е паднат , му треба време после повредава , Омерагиќ појма нема ...

Му давам време јас на овој Вардар , рано е за критики ...
Брат ти некоја друга утакмица да не гледаш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom