Фан Клуб: Вардар

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
6.202
Сите екипи моментално од наша лига се послаби од Динамо и ке изгуби со поголема разлика , ние во моментов имаме 6-7 нови играчи во прв тим и ке треба време да се уиграат ..

Според мене нема потреба од критики и песимизам од старт , па во Реал Мадрид да ти дојдат 7 нови играчи на прва утакмица нема да бидат сјајни ...
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.942
Нема поента играње со јаки тимови. Дремеме што ќе уиграме? Рогање топка? Па уште гачевски фаќа топка и лежи ко да чува резултат. Мислам кој ти курац поентата е да видиш кои играчи до кај се не да играш на резултат.
Оние словенските третолигаши ни беа по мерка а изгледа и по ниво, да можеш да задржиш топка да дадеш гол нешто од нешто да изиграш. Вака брукање само.
Па уште и песимисти сме биле па што да бидам оптимист собраа играчи од којзнаекаде, сите да ги собереш освен Најдовски немаат 100 мин. изиграно прошлава сезона. Као оптимист да бидам коа козарон е главен. Сезонава ќе биде ми се чини поголемо мачење од лани.
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
228
Поени од реакции
1.186
Нема што да се чудиме, разликата помеѓу нашиот и хрватскиот фудбал е како македонската и американската економија. Убаво е да се играат пријателски со вакви екипи, но реално изгледаме како првоодделенци против осмоодделенци за време на играње фудбалче на голем одмор. Среќа што ни е параспур лигата и 4-5 екипи се бетер од нас, да беше ова пред неколку години немаше ни 5 бода да имаме на крај. Паметни трансфери се оние на Слога од пред 2/3 години, а играчи како Николов, Мирко Ивановски, Кире Ристевски, Спировски и слични што ги бркавме, може само место погоре во нашава лига да ни донесат и ништо повеќе, 2013-14-15 одамна поминаа… Па гледајте играчиве во 20 минута испуштија душа, не знаат ни кој ден и година е. Од друга страна, во нашава лига против пола екипи може и како Реал Мадрид да изгледаат, до толку е мизерија нашиов фудбал.
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
228
Поени од реакции
1.186
Резултатот ми е небитен , секако Динамо е класа за нас ..

Го гледав полувремево и најдобар впечаток ми остави Закариќ со број 21 , се гледа има контрола на топка и добар преглед на игра ..

Ким трча борбен е , имаше два продори од кој последниов изнуди фаул и прилика за гол од центаршут ..

Донгмо и Дианеси не беа толку лоши за да ги критикувам , сепак им е прва утакмица и мислам дека нема да бидат разочарување ..

Мицевски е паднат , му треба време после повредава , Омерагиќ појма нема ...

Му давам време јас на овој Вардар , рано е за критики ...
Дај од марата наваму.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
6.202
Брат ти некоја друга утакмица да не гледаш
Ја знаев од старт дека ке изгубиме , Динамо е 3 класи во моментов над нас ...

Не зборам за физичката подготвеност кај играчиве туку за нивниот квалитет , Закариќ покажа дека знае со топка ..

И ја не го сакам Миленко ама нема потреба од прва утакмица да пцујам по пола фудбалери , ке им треба малце време и ке коментираме ...

Точно дека можеше подобро да се испазари , ама дека ке се бориме за опстанок со овој тим нема шанси ..

Можам со било кој да се кладам дека на полусезона на табела ке бидеме во првата половина , а тоа е меѓу првите 6 екипи .
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
376
Поени од реакции
258
Ја знаев од старт дека ке изгубиме , Динамо е 3 класи во моментов над нас ...

Не зборам за физичката подготвеност кај играчиве туку за нивниот квалитет , Закариќ покажа дека знае со топка ..

И ја не го сакам Миленко ама нема потреба од прва утакмица да пцујам по пола фудбалери , ке им треба малце време и ке коментираме ...

Точно дека можеше подобро да се испазари , ама дека ке се бориме за опстанок со овој тим нема шанси ..

Можам со било кој да се кладам дека на полусезона на табела ке бидеме во првата половина , а тоа е меѓу првите 6 екипи .
Еве со мене дека Вардар нема да е у први пет на полусезоната.
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
228
Поени од реакции
306
ajde eksperti plukajte dinamo si e dinamo nema veze klucno e prvenstvoto i toa e fakat ke go vidite praviot kvalitet togas ni edna ekipa od Makedonija ne moze so dinamo
Автоматски споено мислење:

Добар е брз е не зезај Грчка на турниро растур праве.
u kipar e kakva grcka ne si ni zapamtil
 
Член од
13 август 2019
Мислења
532
Поени од реакции
2.858
@Kire Ultras како помал има тренирано фудбал, знае што зборува, плус он го најави спонзорот уште во Мај, јас викам да му веруваме, има фудбал во овој Вардар, ќе се кренеме како Титаник :D
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.524
Поени од реакции
10.193
Еве со мене дека Вардар нема да е у први пет на полусезоната.
Па не гледаш дека прво викаше се враќаме на врвот, па во топ 3, па во топ 5, сега во горниот дел како тргна стабилни второлигаши ќе испаднеме, го почитувам многу, ама темава не ми се отвара да му ги читам глупостиве од ден во ден се поголеми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom