Фан Клуб: Вардар

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.626
Поени од реакции
38.863
Види ги бе, со денови дремат тука на темава како мршојадци некои, вребаат, чекаат само некој да пише нешто и да се убацат одма со некое глупо битолско хехенце, им течат лиги од устата смрдлива, им се пењави веќе 2 месеци со нивните муабети дека немало ништо да биде од ова. Гледајте си бе вашиот клуб дудуци едни, макнете се од темава.

И кажете му на тој што ви ја води ФБ страната дека точката треба да стои помеѓу Ф и К, а не помеѓу ФК и Пелистер, една страна на ФБ не научивте да водите опиноци едни битолски.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
Друже, секој спонзор на било кој клуб во Македонија може многу лесно да го нема. Тоа не значи дека не треба да прославиме ваков спонзор :D. После пеколни неколку години дојде време да шамараме малце, да се вратат во реалноста некој пациенти.
Не би рекол дека е курчење , 5 години да ни се смеат и душмански да ни се ситат дека игравме по ливади тоа е океј ?

Ова е чиста емоција и радост во нашите срца, барем ти ме знаеш дека и во втора лига идев за Вардар и никогаш не го оставив клубот сам :toe:

Секако и 500 километри вртење сега од Охрид до Струмица за баражот :)..

150-200 души тие бевме и во Радовиш и во Винаца и секаде низ Мкд, тоа не смее да се заборави :)

Кончено светна сонцето и за Вардар , или моите зборови ке се кренеме како " Титаник од дното " мислејки дека Титаник е нашиот Вардар но овојат нагоре кон врвот :)
Се тоа убаво, ама работата е на стаклени нозе, познавајќи ги луѓето што стојат позади моменталните спонзори. Ако се оди по планираното, ќе треба да се исчистат долговите и да се оди со појаки спонзори во иднина.
Ама, секој разумен човек, ќе се размисли колку може да им се верува на новите и дали има простор за курч или не ;)

Овие фаци влегуваат во клубовите кога насетуваат дека има простор да влезе некој друг на кого ќе му накалемат нереални побарувања во форма на долгови.
Што курац ќе ни треба тој играч од факинг ФК Језеро или Попзлатанов? Многу лесно, ќе му дадам плата по 20000 евра, нема да го плаќам целосно, па кога ќе има нови заинтересирани спонзори, играчот ќе го тужи клубот и парата ќе се подели со сегашните аждаи кои се вратија во Вардар. Имавме таков случај пред некое време кога еден слепец што не знам ни дека постоел во Вардар, земаше плата до небо, па не заглави со тужби откако не бил исплатен.
Тогаш имавме успеси, ама на сметка на тоа уште 10 години останавме заглавени.

Уште од сега Свињенко глуми лудило. Прво објавува вести кај него на профил, без да чека да се објават на официјалната страна. Ова е мала ситница која одма кажува дека нема да се почитуваат некои работи.
Второ, играчите кои се конактирани досега (и должината на договорите кои им се дадени), не се некој страшен квалитет, значи пак се остава простор за такви задкулисни договори како во минатото.

Не знам за вас, ама мене нешто ми вика дека уште долго време ќе се нервираме и ќе водиме битка за правилен начин на функционирање на клубот и вадење од долгови.
А и знам дека моето мислење го делат 99% од луѓето кои ги знам :D
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
398
Поени од реакции
287
Не му се радувајте многу на милионот, гледам пак многу мрши има тие не идат џабе, кога немаше парички немаше никој сеа Миленко дреме како мисир ке почнат плати за секретари директори еден куп глупости ке отидат паричките, ќе сакат да си лапат.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.847
Поени од реакции
9.163
Се тоа убаво, ама работата е на стаклени нозе, познавајќи ги луѓето што стојат позади моменталните спонзори. Ако се оди по планираното, ќе треба да се исчистат долговите и да се оди со појаки спонзори во иднина.
Ама, секој разумен човек, ќе се размисли колку може да им се верува на новите и дали има простор за курч или не ;)

Овие фаци влегуваат во клубовите кога насетуваат дека има простор да влезе некој друг на кого ќе му накалемат нереални побарувања во форма на долгови.
Што курац ќе ни треба тој играч од факинг ФК Језеро или Попзлатанов? Многу лесно, ќе му дадам плата по 20000 евра, нема да го плаќам целосно, па кога ќе има нови заинтересирани спонзори, играчот ќе го тужи клубот и парата ќе се подели со сегашните аждаи кои се вратија во Вардар. Имавме таков случај пред некое време кога еден слепец што не знам ни дека постоел во Вардар, земаше плата до небо, па не заглави со тужби откако не бил исплатен.
Тогаш имавме успеси, ама на сметка на тоа уште 10 години останавме заглавени.

Уште од сега Свињенко глуми лудило. Прво објавува вести кај него на профил, без да чека да се објават на официјалната страна. Ова е мала ситница која одма кажува дека нема да се почитуваат некои работи.
Второ, играчите кои се конактирани досега (и должината на договорите кои им се дадени), не се некој страшен квалитет, значи пак се остава простор за такви задкулисни договори како во минатото.

Не знам за вас, ама мене нешто ми вика дека уште долго време ќе се нервираме и ќе водиме битка за правилен начин на функционирање на клубот и вадење од долгови.
А и знам дека моето мислење го делат 99% од луѓето кои ги знам :D
Не може да знаеш ако не пробаш да градиш нешто. Сега е малце појака причата, во смисла дека ќе има и наши луѓе во структурите на клубот и многу полесно ќе се детектираат разни срања. Не е ни од далеку иста ситуација као со Самс. Јас оставам времето да покаже, мислам дека ќе биде добро.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
Не може да знаеш ако не пробаш да градиш нешто. Сега е малце појака причата, во смисла дека ќе има и наши луѓе во структурите на клубот и многу полесно ќе се детектираат разни срања. Не е ни од далеку иста ситуација као со Самс. Јас оставам времето да покаже, мислам дека ќе биде добро.
Така де, останува да видиме како ќе биде. Ама не мора да се курчиме како шеици да влегле во клубот, тоа ми беше муабетот.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.723
Поени од реакции
6.362
Работите горе доле се јасни ..

Новоматик ке вложи 1 милион евра и договорот е потпишан на една година , со можност за продолжување ..

Другиот спонзор и имињата кои ги знаеме ке треба да го платат долгот кој е прилично висок , значи ке имаме ДВА спонзори и тоа значи стабилен и одличен буџет (ова го пишав вчера некои пак ми се смееја дека блефирам :D )

Потврдено е дека сезонава официјално се враќаме на градски и ова веќе личи на еден клуб и бренд како Вардар ..

Во врска со тоа дека тие имиња се сомнителни за Вардар оставам времето да покаже , јас сум убеден дека Вардар може да биде појак клуб од времето на Самсоненко , само со правилно работење ..
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.651
Поени од реакции
4.267
Колку ТИТАНИК што се крена толку и вие ќе се крените кон врвот.
Аман више со таа љубомора ваша. Јас навивам да го потпишете Мирко, да направите и вие квалитетен ростер, па да крцаат трибините во Скопје и Битола од Македонски навивачи. Доста ни е веќе да гледаме полни трибини години наназад на слога-искра, а струга првак!!
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.031
Поени од реакции
2.088
Момци, нека ви е со среќа. Треба малце позитивно да гледате на работите, нели какви ти се мислите таков ти е животот. Мора од некаде да се почне, а ова е добар почеток, каков-таков. Мислењата од @joveko на темата се показател на примитизам. Ја не знам како човек може да биде толку глуп и лимитиран во 21 век. Замислете да седнете на кафе со таков човек, во грб ќе ти флезе.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.159
Поени од реакции
18.075
Се тоа убаво, ама работата е на стаклени нозе, познавајќи ги луѓето што стојат позади моменталните спонзори. Ако се оди по планираното, ќе треба да се исчистат долговите и да се оди со појаки спонзори во иднина.
Ама, секој разумен човек, ќе се размисли колку може да им се верува на новите и дали има простор за курч или не ;)

Овие фаци влегуваат во клубовите кога насетуваат дека има простор да влезе некој друг на кого ќе му накалемат нереални побарувања во форма на долгови.
Што курац ќе ни треба тој играч од факинг ФК Језеро или Попзлатанов? Многу лесно, ќе му дадам плата по 20000 евра, нема да го плаќам целосно, па кога ќе има нови заинтересирани спонзори, играчот ќе го тужи клубот и парата ќе се подели со сегашните аждаи кои се вратија во Вардар. Имавме таков случај пред некое време кога еден слепец што не знам ни дека постоел во Вардар, земаше плата до небо, па не заглави со тужби откако не бил исплатен.
Тогаш имавме успеси, ама на сметка на тоа уште 10 години останавме заглавени.

Уште од сега Свињенко глуми лудило. Прво објавува вести кај него на профил, без да чека да се објават на официјалната страна. Ова е мала ситница која одма кажува дека нема да се почитуваат некои работи.
Второ, играчите кои се конактирани досега (и должината на договорите кои им се дадени), не се некој страшен квалитет, значи пак се остава простор за такви задкулисни договори како во минатото.

Не знам за вас, ама мене нешто ми вика дека уште долго време ќе се нервираме и ќе водиме битка за правилен начин на функционирање на клубот и вадење од долгови.
А и знам дека моето мислење го делат 99% од луѓето кои ги знам :D
Ne znam kakvi idei inas za sponzor u Makedonija koa prilicno jasni ti se rabotite. Mene mi se cini deka izborot e ova ili 3ta luga.
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
177
Поени од реакции
595
Се тоа убаво, ама работата е на стаклени нозе, познавајќи ги луѓето што стојат позади моменталните спонзори. Ако се оди по планираното, ќе треба да се исчистат долговите и да се оди со појаки спонзори во иднина.
Ама, секој разумен човек, ќе се размисли колку може да им се верува на новите и дали има простор за курч или не ;)

Овие фаци влегуваат во клубовите кога насетуваат дека има простор да влезе некој друг на кого ќе му накалемат нереални побарувања во форма на долгови.
Што курац ќе ни треба тој играч од факинг ФК Језеро или Попзлатанов? Многу лесно, ќе му дадам плата по 20000 евра, нема да го плаќам целосно, па кога ќе има нови заинтересирани спонзори, играчот ќе го тужи клубот и парата ќе се подели со сегашните аждаи кои се вратија во Вардар. Имавме таков случај пред некое време кога еден слепец што не знам ни дека постоел во Вардар, земаше плата до небо, па не заглави со тужби откако не бил исплатен.
Тогаш имавме успеси, ама на сметка на тоа уште 10 години останавме заглавени.

Уште од сега Свињенко глуми лудило. Прво објавува вести кај него на профил, без да чека да се објават на официјалната страна. Ова е мала ситница која одма кажува дека нема да се почитуваат некои работи.
Второ, играчите кои се конактирани досега (и должината на договорите кои им се дадени), не се некој страшен квалитет, значи пак се остава простор за такви задкулисни договори како во минатото.

Не знам за вас, ама мене нешто ми вика дека уште долго време ќе се нервираме и ќе водиме битка за правилен начин на функционирање на клубот и вадење од долгови.
А и знам дека моето мислење го делат 99% од луѓето кои ги знам :D
Сепак нема врска за Попзлатанов. Дезинформација е. Во меѓувреме се водат преговори со неколку играчи од домашното првенство, па да видиме каков ќе биде епилогот...
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.206
Поени од реакции
4.061
Сепак нема врска за Попзлатанов. Дезинформација е. Во меѓувреме се водат преговори со неколку играчи од домашното првенство, па да видиме каков ќе биде епилогот...
Точно ли е дека се преговара со Јапонец, Босанец, Србин, Австриец и со некој некој африканец?
Такво инфо имаше некаде денес.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
Ne znam kakvi idei inas za sponzor u Makedonija koa prilicno jasni ti se rabotite. Mene mi se cini deka izborot e ova ili 3ta luga.
Спонзорот каков сака хоштаплер нека биде, ама не мора луѓето кои ќе ги стават одговорни во клубот да бидат најголем шлајм, што ќе не заглави во долгови за навек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom