Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.489
Поени од реакции
22.931
Па добро бе не треба ништо да очекуваме боље да си се врати Орцо кој уште кога дојде Трифка у Вардар извади фактури од татко му како спонзор и накалеми долг од 280.000е а татко му беше еден пд глабните спонзори во Вардар. Да си се врати Орцо кој кога заедно со Самс го земаа Вардар од град Скопје со 40.000е во каса го оставија со 2 мил. евра долг на улица а од помошното на Вардар си направија приватна парцела и хоби за богатите копиљаци кои го и уште хејтаат Вардар. За РК Вардар секоја чест за титулите мада после втората остана должен на цела екипа 2 мил. евра и јадевме бан. Среќа и салата што ја изгради во Аеродром ја изгради од љубов, и од што е голема љубовта РК плаќа кирија.
Дечки Вардар е клуб на град Скопје, клубот треба да си се врати на градот како што беше во последните 20 и кусур год. пред ерата на Орцо и Самс. Плус да се најдат соодветни спонзори и 100% успехот ќе си дојде.
Вардар не треба да им служи на болесници за лечење на комплекси и фрустрации, поготово Свињата со комплекс ма мало куре.
Од двете партии од стално имало во Вардар од управа до навијачи ама ако стварно ова го напраат со Свинскиот и компанија на мнооогу луѓе ќе им се згади и фудбал и све.
Дечките од Комити им укажуваат на последиците ама сега за сега некако не им се слуша...
А тука на форумов што има неколку луѓе што викаат па боље Орце и Миленко него некој друг нека се запрашаат неколку работи: кој го уфрли Бошко на трибина? Кој прати Ебр да не тепа на 2ри мај со Шкњндија? Кој ги закључи вратите со Стеауа? Кој го намести Тур.. дека сам си ја активирал бомбата во Бт? Кој направи долг од 2 мил. евра во Вардар а требаше да инвестира 1 мил. по сезона? Кој му забрани на Вардар да тренира во Хиподром во последните 3 години? Кој направи игротека од помошното на Вардар?
А за спротивниот нивен табор мрсул не се фрла мрсул слуги на шипците со зетот Шипац од кисела вода кој доаѓаше на утакмици на Вардар и после не креваше на телефон а ветуваше све и свашта не праќаше у ујп па таму се крстеа...
Најдобро решение за Вардар да се врати под град Скопје со годишен буџет ( нека си одлучат они колкав ) , со 5-10 јаки спонзори - Кам, Тинекс, Стокомак ( кога може факинг Киппер да даваат можат и овие ) , една кладилница , Макпетрол и Скопска Пивара .
Вака се остало ќе биде мачење за сите.
fino ama totalno nerealno i nema da se sluci. dzabe bi se diskutiralo ova, dovolno ti e eden gradonacalnik kako silegov sto ne urgira za da se ispocituva dogovorot so sams, plus go ostavi vardar na cedilo i tolku e... SK ima duplo pomal budzet od pristina, ako ti mislis deka SK moze da odvojuva po 5-6M za vardar (sto realno e mizerno ama naucna fantastika za nas) togas ne si realen...
Автоматски споено мислење:

Подобро да губиме од сите а на трибина да биде како во последниве 3-4 години со искрени луѓе и таму и во управа и со играчи кои гинат за дресот, него ли да се слават титули пред 50 луѓе и се убаво што се направи во последниве години да пропадне за миг.Не ми треба "успешен" Вардар не ми требаат титули,играње во Европа и пари ако клубот го изгуби достоинството.Овие гниди што се спомнуваат да го превземат клубот не смеат да поминат до стадион а не па да раководат со клубот и да одлучуваат за неговата иднина,еднаш го спасивме е втор пат нема да може.
NE.

Nie postoime za VARDAR a ne VARDAR za nas na tribinata... Nase e da go pomogneme klubot vo dobro i vo loso i da stoime zad nego koga govedata ke userat isto kako sto stoevme i zad RK koga ovojuvase tituli. Naseto sezonava si go ODRABOTIVME odlicno. GOLEMA BLAGODARNOST do site sto bea vo upravata i pomognaa za klubot da opstane. Naseto poleka zavrsuva (bar na klubsko nivo) i treba da se fokusirame samo na tribinata i da dademe se od sebe da ja zadrzime cela pozitivna energija i site sto bea del od ovaa teska prikazna ovie godini. Nie sme pred se navivaci i toa treba da si ostaneme, realno sekoe odbivanje da se dade klubot na nekoj sto nudi miljoni e ludost i vo takov slucaj ke mora da se zaprasame sto sakaat/nudat/cekaat tie sto odbivaat da go predadat. Dali ocekuvaat da im se plati za toa? Iskreno ne mislam deka e toa ama ke mora seriozno da objasnat ZOSTO ponuda od nekolku miljoni evra ne im odgovara.
Автоматски споено мислење:

Toa е моменѕот. Сите тие спонзори се партиски поврзани, и чекаат амин. Пак доаѓаме до тој зачаран круг, како и да вртиш.
Pa kakvi be da bidat drugar? Zivees u drzava so pomalku od 2M ziteli kade luge komentiraat deka im e skapo kafeto i koka kolata u kafic... Kolku moze nepartiska firma bez tenderi da zaraboti u MKD i da investira vo sport vo drzava kade seuste nema asalaen zakon za povrat na tie investicii... Zemi gi farmaceftite u rakometot, otvori na stranata za tenderi i citaj kolkavi tenderi od 10-20M delat...
Автоматски споено мислење:

Другар, ти стварно си ми чуден. Као да немаш допир со реалност. Ќе го обврзуваш најголемиот неплаќач и затајувач на данок у земјава да ти дава пари во Вардар?
kakva vrska ima dali nekoj e zatajuvac na danok so davanje pari u vardar? pa sekoj normalen gleda da go namali danokot sto go plaka normalno legalno, ali ako moze ilegalno i toa bi... zar ti mislis deka politicarite pravat dobri raboti so tvojte danoci? :pos: i da orce za volja na vistinata daval pari u vardar taka da neznam sto sakas da kazes osven da plukas po nekoj sto ete kolku tolku i dal pari koga trebalo...
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2022
Мислења
74
Поени од реакции
298
sto i kako nie moze da izvleceme kako grupa i da naucime od se ova i pred se da pocneme da se spremame uste od sega za koga povtorno ke dojdat teski vreminja posto togas nekoj drugi generacii ke treba da go snosat teretot i ke treba da znaat kako tocno bilo sega i sto moze od ova da naucat.
Автоматски споено мислење:

.
Што сакаш да кажеш со ова?Дека ке гледаме реприза на работите што се случуваа последниве неколку години? Играње втора лига,долгови
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.489
Поени од реакции
22.931
Што сакаш да кажеш со ова?Дека ке гледаме реприза на работите што се случуваа последниве неколку години? Играње втора лига,долгови
Sakam da kazam deka vo fubdalot sekogas ima ciklusi koga si gore i koga si dole. Kaj nas vo MKD i da si bukvlano najdobar partiite moze mame da ti ebat prilicno lesno. Ete vidovme so Sams, go izbrkaa prilicno lesno da ne navleguvame sto kako i zosto, mislam mi ja sfakas poentata...

Za mene najbitno momentalno e da sme svesni deka EDEN DEN moze ke dojde povtorno nekoe takvo vreme i deka treba tie sto togas ke go vodat klubot da znaat sto i kako bilo sega. Iskreno jas bi sakal da vidam deckite sto go vodea klubot da napravat eden izvestaj (sekoj poedinecno) za nivnite iskustva sega i toa da si go imame kako dokument za u idnina... Znam malku ludo i glupo zvuci ali veruvam ke ni se najde eden den... Pretpostavuvam sekoj od niv ima prilicno dobra prikazna...

Druga rabota mislam deka treba ako veke ne igraat vooposto novite gazdi i sakaat da "razgovaraat" so nas da gi izvleceme najdobrite uslovi od niv i da go napravime sledniot iscekor od navivacka grupa vo firma. Jas bi sakal da si pravime svoj rekviziti, da imame kafici/klubovi u sekoja nasleba nalik grckite navivaci i ovie sledni "dobri" godini koga nie ne go vodime klubot da se fokusirame na toa ako eden den pak zatreba da mozeme NIE kako grupa da iskeshirame 300-400K godisno... Za mene toa bi bilo prioritetot sega nego da se raspravame dali Orce, Petko ili Milenko ke ne vodel... Sekako za toa nema da odlucuvame nie.
 
Член од
27 јуни 2022
Мислења
86
Поени од реакции
259
@kano сакам да те прашам дали знаеш дали има договорени некакви засилувања за следнава сезона.
Прашањево не е провокација
 
Член од
24 мај 2022
Мислења
74
Поени од реакции
298
Sakam da kazam deka vo fubdalot sekogas ima ciklusi koga si gore i koga si dole. Kaj nas vo MKD i da si bukvlano najdobar partiite moze mame da ti ebat prilicno lesno. Ete vidovme so Sams, go izbrkaa prilicno lesno da ne navleguvame sto kako i zosto, mislam mi ja sfakas poentata...

Za mene najbitno momentalno e da sme svesni deka EDEN DEN moze ke dojde povtorno nekoe takvo vreme i deka treba tie sto togas ke go vodat klubot da znaat sto i kako bilo sega. Iskreno jas bi sakal da vidam deckite sto go vodea klubot da napravat eden izvestaj (sekoj poedinecno) za nivnite iskustva sega i toa da si go imame kako dokument za u idnina... Znam malku ludo i glupo zvuci ali veruvam ke ni se najde eden den... Pretpostavuvam sekoj od niv ima prilicno dobra prikazna...

Druga rabota mislam deka treba ako veke ne igraat vooposto novite gazdi i sakaat da "razgovaraat" so nas da gi izvleceme najdobrite uslovi od niv i da go napravime sledniot iscekor od navivacka grupa vo firma. Jas bi sakal da si pravime svoj rekviziti, da imame kafici/klubovi u sekoja nasleba nalik grckite navivaci i ovie sledni "dobri" godini koga nie ne go vodime klubot da se fokusirame na toa ako eden den pak zatreba da mozeme NIE kako grupa da iskeshirame 300-400K godisno... Za mene toa bi bilo prioritetot sega nego da se raspravame dali Orce, Petko ili Milenko ke ne vodel... Sekako za toa nema da odlucuvame nie.
Кај нас тие циклуси не се одиваат по природен пат туку директни виновници за нив се политичките субјекти во државава.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.489
Поени од реакции
22.931
Кај нас тие циклуси не се одиваат по природен пат туку директни виновници за нив се политичките субјекти во државава.
najnebitno. bitno e se slucuvaat i deka jas i ti nemoze da deluvame na toa, osven da se spremime.
Автоматски споено мислење:

@kano сакам да те прашам дали знаеш дали има договорени некакви засилувања за следнава сезона.
Прашањево не е провокација
Za FK neznam poveke od ona sto napisav. Znaci slicno na Kire i mene mi e kazano od prilicno bitni licnosti deka FK i RK ke imaat budzet od 1.5 do 2M so toa sto za FK od denes e zgolemeno na 3M. Od tie 1.5M ke idat na realni trosoci a 1.5M ke se upotrebat za suzbivanje dolgovi i se ocekuva so tie pari da se pokrie se (znaci ke ima nekakvi brisenja itn)...

Za RK mislam (ne mi e kazano ova) deka glavnite zasiluvanja ke ni stignat na zima i deka se veke dogovoreni. Jas i pred 2-3 nedeli napisav deka za FK ke bide kasno za borba za titula ama za RK ke parite ke stignat na vreme. Togas prvobitniot plan bese deka pari na smetka ke legnat noemvri/dekemvri. Ova so "sponzor" sega mene iskereno mi lici na keshiranje na klubot za uste od start da se zasili i da ne go izgubi ritamot za titula. Ona sto znam e deka se reseni da sme sampioni i deka ke se borat za toa.

Iskreno jas ne ocekuvav FK da se bori za titula sezonava. Potajno se nadevav deka nema da ispadneme od kupot i deka so zasiluvanja na zima ke go osvoime. Sega izgleda ke se borime za titula.

Za RK sum 90% ubeden deka sme sampioni. 10% e samo ako pak ne zatera nekoj maler kako so japonecot godinava.
 
Последно уредено:
Член од
31 август 2021
Мислења
379
Поени од реакции
2.015
najnebitno. bitno e se slucuvaat i deka jas i ti nemoze da deluvame na toa, osven da se spremime.
Автоматски споено мислење: пред 40 минути
Ко да го читам твојот месија Мицотакис звани Мицко. По таа логика ти си северџан и прифати го тоа.
Па уште убедуваш некого па и се потсмеваш на групата дека не може да делува против тоа и да се помири што апашите ќе се насерат на клубот и ќе ја фрлаат последната шака земја врз ковчегот...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
887
Поени од реакции
1.685
Кажете еден бизнис во државава кој што не е контролиран (читај рекетиран) од државните хиени.
Истото е и во спортот. Мора на тие зверки да им се фрли дел од пленот.

На крај краева, од каде излезе муабетот дека МН и ОК го превземаат Вардар?!?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.809
Поени од реакции
13.410
Кога веќе работата станува јавна и полека се откриваат картите време е конкретно да се каже - да точно е дека новиот спонзор инсистира Миленко Неделковски да биде нов претседател и директор без ограничувања во надлежностите.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.549
Поени од реакции
3.799
Кога веќе работата станува јавна и полека се откриваат картите време е конкретно да се каже - да точно е дека новиот спонзор инсистира Миленко Неделковски да биде нов претседател и директор без ограничувања во надлежностите.
Која е одлуката? Кога ќе се знае? Времето не гази..
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
505
Поени од реакции
1.542
Имаше вест дека утре се почнува со тренинзи, колку е точно не знам...
Кога сме веќе кај тренинзи, кондицискиот тренер што му беше на Горазд, младиот дечко, денес потпишал за некој азербејџански клуб.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.549
Поени од реакции
3.799
 

Kajgana Shop

На врв Bottom