Фан Клуб: Вардар

Член од
17 април 2024
Мислења
166
Поени од реакции
378
Па добро бе не треба ништо да очекуваме боље да си се врати Орцо кој уште кога дојде Трифка у Вардар извади фактури од татко му како спонзор и накалеми долг од 280.000е а татко му беше еден пд глабните спонзори во Вардар. Да си се врати Орцо кој кога заедно со Самс го земаа Вардар од град Скопје со 40.000е во каса го оставија со 2 мил. евра долг на улица а од помошното на Вардар си направија приватна парцела и хоби за богатите копиљаци кои го и уште хејтаат Вардар. За РК Вардар секоја чест за титулите мада после втората остана должен на цела екипа 2 мил. евра и јадевме бан. Среќа и салата што ја изгради во Аеродром ја изгради од љубов, и од што е голема љубовта РК плаќа кирија.
Дечки Вардар е клуб на град Скопје, клубот треба да си се врати на градот како што беше во последните 20 и кусур год. пред ерата на Орцо и Самс. Плус да се најдат соодветни спонзори и 100% успехот ќе си дојде.
Вардар не треба да им служи на болесници за лечење на комплекси и фрустрации, поготово Свињата со комплекс ма мало куре.
Од двете партии од стално имало во Вардар од управа до навијачи ама ако стварно ова го напраат со Свинскиот и компанија на мнооогу луѓе ќе им се згади и фудбал и све.
Дечките од Комити им укажуваат на последиците ама сега за сега некако не им се слуша...
А тука на форумов што има неколку луѓе што викаат па боље Орце и Миленко него некој друг нека се запрашаат неколку работи: кој го уфрли Бошко на трибина? Кој прати Ебр да не тепа на 2ри мај со Шкњндија? Кој ги закључи вратите со Стеауа? Кој го намести Тур.. дека сам си ја активирал бомбата во Бт? Кој направи долг од 2 мил. евра во Вардар а требаше да инвестира 1 мил. по сезона? Кој му забрани на Вардар да тренира во Хиподром во последните 3 години? Кој направи игротека од помошното на Вардар?
А за спротивниот нивен табор мрсул не се фрла мрсул слуги на шипците со зетот Шипац од кисела вода кој доаѓаше на утакмици на Вардар и после не креваше на телефон а ветуваше све и свашта не праќаше у ујп па таму се крстеа...
Најдобро решение за Вардар да се врати под град Скопје со годишен буџет ( нека си одлучат они колкав ) , со 5-10 јаки спонзори - Кам, Тинекс, Стокомак ( кога може факинг Киппер да даваат можат и овие ) , една кладилница , Макпетрол и Скопска Пивара .
Вака се остало ќе биде мачење за сите.
Убаво звучи, ама мали се шансите за ова со спонзорите. Тие за минимална одлука чекаат амин од партија, а не па да вложуваат само иницијативно во Вардар...
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.020
Поени од реакции
2.374
Подобро да губиме од сите а на трибина да биде како во последниве 3-4 години со искрени луѓе и таму и во управа и со играчи кои гинат за дресот, него ли да се слават титули пред 50 луѓе и се убаво што се направи во последниве години да пропадне за миг.Не ми треба "успешен" Вардар не ми требаат титули,играње во Европа и пари ако клубот го изгуби достоинството.Овие гниди што се спомнуваат да го превземат клубот не смеат да поминат до стадион а не па да раководат со клубот и да одлучуваат за неговата иднина,еднаш го спасивме е втор пат нема да може.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.670
Поени од реакции
8.506
Убаво звучи, ама мали се шансите за ова со спонзорите. Тие за минимална одлука чекаат амин од партија, а не па да вложуваат само иницијативно во Вардар...
Toa е моменѕот. Сите тие спонзори се партиски поврзани, и чекаат амин. Пак доаѓаме до тој зачаран круг, како и да вртиш.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.089
Поени од реакции
1.764
Па добро бе не треба ништо да очекуваме боље да си се врати Орцо кој уште кога дојде Трифка у Вардар извади фактури од татко му како спонзор и накалеми долг од 280.000е а татко му беше еден пд глабните спонзори во Вардар. Да си се врати Орцо кој кога заедно со Самс го земаа Вардар од град Скопје со 40.000е во каса го оставија со 2 мил. евра долг на улица а од помошното на Вардар си направија приватна парцела и хоби за богатите копиљаци кои го и уште хејтаат Вардар. За РК Вардар секоја чест за титулите мада после втората остана должен на цела екипа 2 мил. евра и јадевме бан. Среќа и салата што ја изгради во Аеродром ја изгради од љубов, и од што е голема љубовта РК плаќа кирија.
Дечки Вардар е клуб на град Скопје, клубот треба да си се врати на градот како што беше во последните 20 и кусур год. пред ерата на Орцо и Самс. Плус да се најдат соодветни спонзори и 100% успехот ќе си дојде.
Вардар не треба да им служи на болесници за лечење на комплекси и фрустрации, поготово Свињата со комплекс ма мало куре.
Од двете партии од стално имало во Вардар од управа до навијачи ама ако стварно ова го напраат со Свинскиот и компанија на мнооогу луѓе ќе им се згади и фудбал и све.
Дечките од Комити им укажуваат на последиците ама сега за сега некако не им се слуша...
А тука на форумов што има неколку луѓе што викаат па боље Орце и Миленко него некој друг нека се запрашаат неколку работи: кој го уфрли Бошко на трибина? Кој прати Ебр да не тепа на 2ри мај со Шкњндија? Кој ги закључи вратите со Стеауа? Кој го намести Тур.. дека сам си ја активирал бомбата во Бт? Кој направи долг од 2 мил. евра во Вардар а требаше да инвестира 1 мил. по сезона? Кој му забрани на Вардар да тренира во Хиподром во последните 3 години? Кој направи игротека од помошното на Вардар?
А за спротивниот нивен табор мрсул не се фрла мрсул слуги на шипците со зетот Шипац од кисела вода кој доаѓаше на утакмици на Вардар и после не креваше на телефон а ветуваше све и свашта не праќаше у ујп па таму се крстеа...
Најдобро решение за Вардар да се врати под град Скопје со годишен буџет ( нека си одлучат они колкав ) , со 5-10 јаки спонзори - Кам, Тинекс, Стокомак ( кога може факинг Киппер да даваат можат и овие ) , една кладилница , Макпетрол и Скопска Пивара .
Вака се остало ќе биде мачење за сите.
Ова е реално и остварливо секако доколку има воља, и горе доле тука треба да заврши дискусијата. А со ставот бољи дебелион него да ја истераме нашата никаде не одиме и нема да не биде за ништо на подолг рок.
Автоматски споено мислење:

Па добро бе не треба ништо да очекуваме боље да си се врати Орцо кој уште кога дојде Трифка у Вардар извади фактури од татко му како спонзор и накалеми долг од 280.000е а татко му беше еден пд глабните спонзори во Вардар. Да си се врати Орцо кој кога заедно со Самс го земаа Вардар од град Скопје со 40.000е во каса го оставија со 2 мил. евра долг на улица а од помошното на Вардар си направија приватна парцела и хоби за богатите копиљаци кои го и уште хејтаат Вардар. За РК Вардар секоја чест за титулите мада после втората остана должен на цела екипа 2 мил. евра и јадевме бан. Среќа и салата што ја изгради во Аеродром ја изгради од љубов, и од што е голема љубовта РК плаќа кирија.
Дечки Вардар е клуб на град Скопје, клубот треба да си се врати на градот како што беше во последните 20 и кусур год. пред ерата на Орцо и Самс. Плус да се најдат соодветни спонзори и 100% успехот ќе си дојде.
Вардар не треба да им служи на болесници за лечење на комплекси и фрустрации, поготово Свињата со комплекс ма мало куре.
Од двете партии од стално имало во Вардар од управа до навијачи ама ако стварно ова го напраат со Свинскиот и компанија на мнооогу луѓе ќе им се згади и фудбал и све.
Дечките од Комити им укажуваат на последиците ама сега за сега некако не им се слуша...
А тука на форумов што има неколку луѓе што викаат па боље Орце и Миленко него некој друг нека се запрашаат неколку работи: кој го уфрли Бошко на трибина? Кој прати Ебр да не тепа на 2ри мај со Шкњндија? Кој ги закључи вратите со Стеауа? Кој го намести Тур.. дека сам си ја активирал бомбата во Бт? Кој направи долг од 2 мил. евра во Вардар а требаше да инвестира 1 мил. по сезона? Кој му забрани на Вардар да тренира во Хиподром во последните 3 години? Кој направи игротека од помошното на Вардар?
А за спротивниот нивен табор мрсул не се фрла мрсул слуги на шипците со зетот Шипац од кисела вода кој доаѓаше на утакмици на Вардар и после не креваше на телефон а ветуваше све и свашта не праќаше у ујп па таму се крстеа...
Најдобро решение за Вардар да се врати под град Скопје со годишен буџет ( нека си одлучат они колкав ) , со 5-10 јаки спонзори - Кам, Тинекс, Стокомак ( кога може факинг Киппер да даваат можат и овие ) , една кладилница , Макпетрол и Скопска Пивара .
Вака се остало ќе биде мачење за сите.
Ова е реално и остварливо секако доколку има воља, и горе доле тука треба да заврши дискусијата. А со ставот бољи дебелион него да ја истераме нашата никаде не одиме и нема да не биде за ништо на подолг рок.
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
424
Па ајде бе другар сега да изиграме ние паметно со Камчев , да неможе овој пат да не заебе зошто се потценуваме како луѓе ..

Јас да сум на преговарачка маса со Камчев , прво ке му кажам да го вратиш долгот од 3 милиони евра што го направивте заедно со Самсоненко , и да инвестираш најмалце еден милион евра годишно во Вардар ..

Дај бе нека се земе правници адвокати нотари кога би се потпишувало на документ заедно со него, во моментов па реално нема ни што да украде Камчев кога Вардар има 0 денари и блокирана сметка , а притоа немаме ни канцеларии ни терени ..

Преку кур и вмро и Камчев веќе , нека изиграат еднаш Комити машки и нека потпише на нотар дека ке дава милиони , мора ваљда еден закон да има и на наша страна , се изнервирав :D

Башка Камчев лежеше затвор во Струга за некои криминали што го гонеа СЈО , ваљда му дошло памет дека не смее веќе да крши закони во Мкд ...
Другар, ти стварно си ми чуден. Као да немаш допир со реалност. Ќе го обврзуваш најголемиот неплаќач и затајувач на данок у земјава да ти дава пари во Вардар? А бе држава не може да излезе на крај со Орце, не знам како не си свесен. Лични примери имам колку сакаш на луѓе што не успеале да наплатат пари од него. На више од пола народ им е дужен на некој начин и мува не го лази. Да не праиме муабет за ова што го нафрли и дембел од 90-те, кога за крпи од дресови што патем ги даде како спонзорство побаруваше 30.000 марки од клубот, кои со камати достигнаа десеткратно повеќе и блокирана сметка од истите причини.
А ова па за затворот што го спомна, неам коментар. Кој затвор лежел у Струга жити бога, тоа е отворено одделение кај што се иде само на преспивање (прашање дали идел и за спиење). Па награда е таму да стават човек кој ги праел најголемите криминали во државата...
 
Член од
31 август 2021
Мислења
384
Поени од реакции
2.037
Sve ke zememe..

PREMIER - VARDAREC
MINISTER ZA SPORT - VARDAR
SHEF NA KABINET NA PREMIER - uploading
PRESTEDATEL NA FFM - uploading
PRETSEDATEL NA KFM - uploading

Ostaj toa so nebitni klubovi ovde ke bide razlicno. Za nacin na funkcioniranje da se smeni ke pocekame drugi vreminja ama deka sve ke okupirame i deka rabotite ke trgnat od mesto toa bidi siguren, i ne nema nikoj da bide prasan ili molen za toa...
Премиер, сончогледка вртикама безкичмењак, северџан.... Што покажа и во првите 24h како премиер...

Министер за спорт... Светиња му е партијата, амбасадте и тендерите прво, после се друго, вклучително и децата негови... Како и сите останати...

Шеф на кабинет...
Појма немам кој е, најверојатно старо-нов северџан

Престани да живееш во илузија бар ти, што си ситуиран за десет генерации, и не живееш во оваа вукојебина кај што владеат политичари без кичма...
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Еден вика се дрогирам , друг вика сум бил член на партија :pos:

Ништо од ова не е точно , тоа што некој навредуваш е култура на самиот човек ..

А за тоа дали сум глуп баш ми е гајле некој што мисли за мене , јас со татко ми сум влегол во бизнис пред 10 години и финансиски сум доволно обезбеден за не зависам нит од партија нит од никој :) ..

Појма немате што имам , не е темава туку да кажувам што имам а што не , но пола да имате од тоа јас што имам ке ви кажам браво..

Стан , викендица , коли , имам за лагано да си живеам во Мкд , никогаш не сум размислил да ја напуштам Мкд , све што имам е заработено тука , тие 2-3 продолжете да зборите дека сум глуп :)

За Вардар идам повеќе од 15 години на трибина, и тоа ми е докажано :)
Па вложи ти во ФК.Вардар...
Ете имаш бизнис,познанства,Бујрум...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.951
Тешка дпмнеида си ти, уживај во земјата Дембелија, и остај клубот да го водат аполитични луѓе
Jas sum prvo i osnovno vardarec. Vardar postoel i pred Makedonija kako drzava i pred partiite. Neznam ti sto si, valjda stom ti smeta vmro si nekakov sipak, komunjar ili od onie levicarskite kurtoni? Moze si i od onie sto ne glasa pa sistemot mu e posle kriv, ti si znaes, mene mi e se toa nebitno, ako si vardarec jas pak te sakam kako brat kolku i da smetam deka si politicki nepismen... E sega uzivaj si ti kaj i da si, i ne e problem ke go ostavime klubot na apoliticni luge, daj da vidam kolku i sto oni moze da ponudat... Eve treba da pocnat pripremi daj da vidime kolku pari tie apoliticni luge imaat za da go vodat klubot, posto ovie kazav kolku i kako imaat.
Автоматски споено мислење:

Премиер, сончогледка вртикама безкичмењак, северџан.... Што покажа и во првите 24h како премиер...

Министер за спорт... Светиња му е партијата, амбасадте и тендерите прво, после се друго, вклучително и децата негови... Како и сите останати...

Шеф на кабинет...
Појма немам кој е, најверојатно старо-нов северџан

Престани да живееш во илузија бар ти, што си ситуиран за десет генерации, и не живееш во оваа вукојебина кај што владеат политичари без кичма...
druze imas tema za politika pisuvaj si tamu. jas ona sto go kazav e vo kontekst so temata, zborime za VARDARCI vo politicki vodi, dali tebe ti se sviga toa ili ne, dali ti se sviga kako i sto drugo rabotat totalno nebitno. imas drugi temi za da gnjavis sto i kako napravil premierot ili borko kako politicar. fokusiraj se na delot VARDAR.
Автоматски споено мислење:

Ахахаххахаха, брату ни сам не си веруваш во зборовиве.

3 милиони евра ќе давал Камчев по сезона :pos: :pos: :pos:
Jas vo nitu eden post ne spomnav deka Kamcev ke dal pari ;)
Автоматски споено мислење:

Ако биде како претходно, ќе се намали љубовта а пред се желбата за следење на клубот кај многу од нас.
Ako navivas za Vardar ke bides so klubot i vo dobro i vo zlo. Ljubovta ne treba da se namali radi toa sto X covek momentalno e na celo na klubot, site nie (i oni) sme samo kus del od prikaznata, klubot treba da postoi i opstoi dolgo posle nas i niv
Автоматски споено мислење:

Па ајде бе другар сега да изиграме ние паметно со Камчев , да неможе овој пат да не заебе зошто се потценуваме како луѓе ..

Јас да сум на преговарачка маса со Камчев , прво ке му кажам да го вратиш долгот од 3 милиони евра што го направивте заедно со Самсоненко , и да инвестираш најмалце еден милион евра годишно во Вардар ..

Дај бе нека се земе правници адвокати нотари кога би се потпишувало на документ заедно со него, во моментов па реално нема ни што да украде Камчев кога Вардар има 0 денари и блокирана сметка , а притоа немаме ни канцеларии ни терени ..

Преку кур и вмро и Камчев веќе , нека изиграат еднаш Комити машки и нека потпише на нотар дека ке дава милиони , мора ваљда еден закон да има и на наша страна , се изнервирав :D

Башка Камчев лежеше затвор во Струга за некои криминали што го гонеа СЈО , ваљда му дошло памет дека не смее веќе да крши закони во Мкд ...
Kire, nema da si na masa ni ti ni jas ni bilo koj od komiti so tie sto ke go prezemat klubot. Realno nema sto ti ili bilo koj da im kazuva kako i sto da pravat so nivni pari... Tebe nekoj moze da ti se mesa u biznisot osven tatko ti? Imate totalno neralni baranja/ocekuvanja i zelbi. Ova na kraj ke bide biznis zdelka i treba da se gleda na ova bez sentimentalnost za zal.
Автоматски споено мислење:

Мамиќ имаше успеси со Динамо Загреб, па кажи ми еден нивни вистински навивач што му давал поддршка. Само партиските потрчковци. Да не збориме за Bad Blue Boys кои беа во отворена војна со него.

Има нешто што вреди повеќе од сценариото во кое сите тие испрани пари ќе се впумпаат во Вардар со Миленко на чело. Се вика достоинство.
Eve gledame kako im ide na dinamo sega... Nie postoime za VARDAR a ne VARDAR za nas, imaj go toa na um... A za vistinskite navivaci sto se spukale so Mamic zasto ovoj odbil da plati nekoja smetka i da im dade pari ic ne mi e gajle.
 
Последно уредено:
Член од
31 август 2021
Мислења
384
Поени од реакции
2.037
Jas sum prvo i osnovno vardarec. Vardar postoel i pred Makedonija kako drzava i pred partiite. Neznam ti sto si, valjda stom ti smeta vmro si nekakov sipak, komunjar ili od onie levicarskite kurtoni? Moze si i od onie sto ne glasa pa sistemot mu e posle kriv, ti si znaes, mene mi e se toa nebitno, ako si vardarec jas pak te sakam kako brat kolku i da smetam deka si politicki nepismen... E sega uzivaj si ti kaj i da si, i ne e problem ke go ostavime klubot na apoliticni luge, daj da vidam kolku i sto oni moze da ponudat... Eve treba da pocnat pripremi daj da vidime kolku pari tie apoliticni luge imaat za da go vodat klubot, posto ovie kazav kolku i kako imaat.
Автоматски споено мислење:



druze imas tema za politika pisuvaj si tamu. jas ona sto go kazav e vo kontekst so temata, zborime za VARDARCI vo politicki vodi, dali tebe ti se sviga toa ili ne, dali ti se sviga kako i sto drugo rabotat totalno nebitno. imas drugi temi za da gnjavis sto i kako napravil premierot ili borko kako politicar. fokusiraj se na delot VARDAR.
Сите сме Вардарци овде, сите со фалинки и доблести, различни во ум и ксмет ама со исти бои, не треба зла крв, се слагам.

ВМРО не ми смета,лудост е тоа... ми смета дпшне, и жал ми е што било кој не гледа дека нема никаква поврзаност помеѓу овие два субјекти. Не што нема, тука се спротивни ко оваа напатена земја и таа утопија кај што си ти.

Веруваш на збор на Камчев, што парите му се помили од децата. На Миленко свињата што Вардар за него е Миравци. И такви треба да не спасуваат нас...
Автоматски споено мислење:

Eve gledame kako im ide na dinamo sega... Nie postoime za VARDAR a ne VARDAR za nas, imaj go toa na um... A za vistinskite navivaci sto se spukale so Mamic zasto ovoj odbil da plati nekoja smetka i da im dade pari ic ne mi e gajle.
Гледаме сите, Динамо пак е шампион, пак игра солидно во Европа, само сега пред полна трибина со БББ, полни стадиони кај и да игра, било Максимир било кај ви ХР.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.951
Сите сме Вардарци овде, сите со фалинки и доблести, различни во ум и ксмет ама со исти бои, не треба зла крв, се слагам.

ВМРО не ми смета,лудост е тоа... ми смета дпшне, и жал ми е што било кој не гледа дека нема никаква поврзаност помеѓу овие два субјекти. Не што нема, тука се спротивни ко оваа напатена земја и таа утопија кај што си ти.

Веруваш на збор на Камчев, што парите му се помили од децата. На Миленко свињата што Вардар за него е Миравци. И такви треба да не спасуваат нас...
OK...

Zaebi partiite, ti rekov jas vo koj kontekst toa go napisav, imaj na um deka JAS sistemot go nemam praveno nitu sum ucestvuval vo negovoto pravenje (sklop na okolnosti, neli nadvor ziveam) nitu go sakam, naprotiv jas sum izrasnal vo prilicno cista kapitalisticka sredina kade partii i politicari se totalno nebitni. Sepak, ovde VIE ste napravile vakov sistem i jas moram da se adaptiram na toa.

jas veruvam deka momentalno NEMAME podobra opcija. Eve ako imas daj da ja razgeldame. Eve dajte da sobereme 1M evra, ovde gledam na forumot ima 10tina aktivni lajkaci i pisuvaci kazete kolku ke dadete za pocetok pa da go vodime NIE klubot a ne nekoj treti... Toa e druze problemot, a ne partiite ili likovite okulu VARDAR, prakticno nema nitu pari megu nas navivacite nitu ima interes megu MAK firmite i stranskite a i da ima pak mora da ja imaas taa partiska poddrska ako ne sakas da zavrsis kako Sams.

Taka da dosta prikazni i iluzii, kazete REALNO dali ima nekoj sto moze eve 1M da dade vo narednite 2-3 nedeli i da pocnat pripremi. Jas do januari imam nekoj raboti na koj ke mora da se posvetam ali posle toa eve ke dadam 50K evra ako gi soberete drugite 950K. 5% vi se od mene, ajde da ve vidam drugite sto ovde mislite deka ima druga opcija kolku ste spremni da vlozite vo Vardar. Imajte na um deka ova ke treba da e godisna akcija...
Автоматски споено мислење:

Mislam deka imate malce naivni pogledi za toj idealen sponzor. I parite so gi davaa opstinite gi davaa radi politicki poeni. Ako zapne vmro, nema ni edna firma, opstina da dade pari.

Kaj nas sportot e taka, bogami ne samo kaj nas tuku i vo regionot. Ako ne e kamcev, nekoj drug takov kje bide.
Odlicen post... Za zal uslovite se tie i sega imame izbor ili da igrame po tie pravila ili da glumime ludilo... jas sum da se igra. site igraat vo sklop na nivnite moznosti. nie imame momentum i treba da go iskoristime toa.
 
Последно уредено:
Член од
31 август 2021
Мислења
384
Поени од реакции
2.037
Не знам дали некој може да даде толку пари освен некои дотични овде, ама сигурен сум дека после две години никој од моменталново раководството нема да го заглави клубот за уште 3-4 милиончиња. Поздрав, секое добро.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.951
Во историјата на Вардар се има покажано дека во најтешките времиња изникнуваат партиските ботчиња и пијавиците,тука се и оние кои за 5 минути ебење би ризикувале веќе никогаш ни да не осетат.Кире другар,иди работи го бизнисот со татко ти или одмори на викендица некоја недела,има момци кои размислуваат и се борат за Вардар и крварат последните години за разлика од партиските изникнати пеќурки овде.Каква и да е одлуката,ќе биде донесена за доброто и постоењето на ВАРДАР и никој друг!
NE.

Vo najteskite vreminja KOMITI kupuvaa prasok za perenje i go vodea klubot. Togas nemase ni partiski botovi ni pijavici ni nisto drugo.

Sega se DALEKU od teski vreminja, sega se sprema bum pa imas sekakvi luge naokulu. Odlukata e veke donesena, nemoj da mislis deka nesto e do nas. Kolku i da e tesko da go prifatis ova, prifati go, fokusiraj se na pobitni raboti, sto i kako nie moze da izvleceme kako grupa i da naucime od se ova i pred se da pocneme da se spremame uste od sega za koga povtorno ke dojdat teski vreminja posto togas nekoj drugi generacii ke treba da go snosat teretot i ke treba da znaat kako tocno bilo sega i sto moze od ova da naucat.
Автоматски споено мислење:

Не знам дали некој може да даде толку пари освен некои дотични овде, ама сигурен сум дека после две години никој од моменталново раководството нема да го заглави клубот за уште 3-4 милиончиња. Поздрав, секое добро.
Znaci nema pari ovde? Shteta...

E sega za zaglavuvanjeto ne se sekiraj, ako ovie sakaat da igraat vo evropa a sakaat ke go odglavat. Ne se sekiraj, nema nisto slucajno. Uste ednas procitaj go prviot post sto go napisav, 3M evra od koj 1.5 realni i 1.5 za sreduvanje na dolgovite seedno dali fiktivni ili vistinski.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.539
Поени од реакции
5.548
Па вложи ти во ФК.Вардар...
Ете имаш бизнис,познанства,Бујрум...
Јас/ниту татко ми не се ставаме во категорија богати луѓе , знам колку ни е чергата , за да вложиш во било кој клуб ти треба сериозна сума пари , камо среќа да имавме толку многу пари со задоволство би вложил :)

Мое мислење е дека вака со донации неможе да функционира клуб , ете дававме лани сите кој колку има и тоа се потроши за кратко време ..

Секоја чест и за кано што понуди голема сума но пак нема да биде доволно (за цела година требаат најмалце 500.000 евра за веројатно да обезбедиш опстанок ) , лекот е само асален спонзор џабе тука се правиме силни кога неможе да собереме плати ни за два месеци ...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom