Фан Клуб: Вардар

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.738
Поени од реакции
6.063
Рики е вистинска легенда на Вардар, еден од ретките луѓе што засегогаш останале црвено-црни без разлика во каква состојба е клубот, за разлика од некои што денес не им текнува името Вардар да го споменат, истиот клуб во кој израснале и им пружил многу повеќе, а се појавуваат како пијавици после први успеси и се претставуваат како големи Вардарци.
Screenshot_20240524_155831_Instagram.jpg
 
Член од
10 август 2008
Мислења
698
Поени од реакции
1.898
Шемата е во бусот :D
Дај бе да те остават на прва наплатна, језа ме фаќа кога доаѓаш на утакмици последниов период, секогаш губиме.
Сто пати кажа како Настевски може да шутне некоја балон топка и толку да биде :popce: :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.590
Поени од реакции
69.887
Дај бе да те остават на прва наплатна, језа ме фаќа кога доаѓаш на утакмици последниов период, секогаш губиме.
Сто пати кажа како Настевски може да шутне некоја балон топка и толку да биде :popce: :D
Тепаме 2-0.
1-0 Шушњара
2-0 Глишиќ
 
Член од
16 март 2023
Мислења
13
Поени од реакции
49
Кој со кола, кој со бус, сите во Струмица.
Дечки бидејќи и јас ќе идам со кола и тоа доста порано бидејќи сакам таму со друштво да седнеме во кафана па некој ако има искуство да каже некоја добра кафана во близина на стадионот, фала однапред, се гледаме во Струмица ❤
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.480
Поени од реакции
8.722
Дечки бидејќи и јас ќе идам со кола и тоа доста порано бидејќи сакам таму со друштво да седнеме во кафана па некој ако има искуство да каже некоја добра кафана во близина на стадионот, фала однапред, се гледаме во Струмица ❤
Уф, немам поима другар јас, некој друг ако знае нека пука предлози. :)
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
344
Поени од реакции
183
Дечки бидејќи и јас ќе идам со кола и тоа доста порано бидејќи сакам таму со друштво да седнеме во кафана па некој ако има искуство да каже некоја добра кафана во близина на стадионот, фала однапред, се гледаме во Струмица ❤
Кај Пинда на самиот стадион повеќе е како ресторант нешто ама има добра храна.
 
Член од
17 јули 2021
Мислења
51
Поени од реакции
77
Дечки бидејќи и јас ќе идам со кола и тоа доста порано бидејќи сакам таму со друштво да седнеме во кафана па некој ако има искуство да каже некоја добра кафана во близина на стадионот, фала однапред, се гледаме во Струмица ❤
Кај пазарот има две гостилници океј се со храна и цени.
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
2.804
Да го прекинам затишјево. Утре мора да изгазиме. Сите во Струмица!!!

 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.740
Поени од реакции
5.071
Која е северна трибина таа со Малме што бевме????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom