Фан Клуб: Вардар

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Градот Скопје нема намера да го превземе клубот!! Уште ова ни требаше у курац:nesvest:http://www.vest.com.mk/?ItemID=287B36ADFF788E428D0ABBC1BB3B60E9
Па нормално дека нема намера, Коце Трајановски кој знае од кое село од Скопска Црна Гора е, го заболе за Скопје, уште помалку за Вардар. Гарант као малечок навијал за некој селски тим веројатно наречен “ФК Прогрес“ или нешто така, додека играле во регион северно Скопје, а на градски и Скопје дркал замислувајќи го као денешните глупи скопски копиљаци што го замислуваат Сан Сиро. :tapp:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.457
Поени од реакции
28.710
Додека има алчни копилиња за пари шо се вика и да им фрлиш 100 евра ке се степаат кој да ги земе и шо е најтрагично ке те прашаат и да не сакаш да ти го пушат во знак на благодарност....!!Само се молам Вардар да се врати на старите патеки, се разбира без помош на ФФМ орце итн...И после сакам да им ги видам фаците на копилињата како ке лижат гз и како сите одеднаш ќе бидат Вардарци...А тој Коце тој слободно може да се ебе у гз...Тој не е свесен како дојде на таа позиција...
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Па нормално дека нема намера, Коце Трајановски кој знае од кое село од Скопска Црна Гора е, го заболе за Скопје, уште помалку за Вардар. Гарант као малечок навијал за некој селски тим веројатно наречен “ФК Прогрес“ или нешто така, додека играле во регион северно Скопје, а на градски и Скопје дркал замислувајќи го као денешните глупи скопски копиљаци што го замислуваат Сан Сиро. :tapp:
Е, тоа е другар правата вистина. Којзнае од која планина се симнал Коце и што е уште пострашно, таква особа ни го води Градот. Како може тој има разбирање за потребите на граѓаните , во случајов Вардар, кога уопште не е ни прав скопјанец и не ја ни знае поврзаноста на клубот со Скопје уште од самото негово основање.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.689
Поени од реакции
2.961
Nema so da se bunime site go biravme(nasa odgovostnost e bez razlika koj z koj glasal) sea nemame pravo da se bunime od kaj dosol, za kogo navial ili slicno. Koga treba da se prevzeme neso nigde ne nema a znaeme da zborime pozdi grb, PICKI U DUSA SME!!! Za zal ova e odlika na makedonceto:kesa:
 
Член од
2 март 2005
Мислења
287
Поени од реакции
149
Krizen Stab те гледам дека само критикуваш и ги величиш легендите. Да ти ја објаснам ситуацијата во клубот бидејќи ја сум умешан таму, па со тоа имам право да зборам. Сите што се во иницијативниот одбор( се мисли на Комити) дадоа се од себе во сите можни аспекти за да се изнајде решение на проблемот, но ете гледаш дека нема заинтересирани. Легендите кога беа најпотребни ни го свртеа грбот, затоа немој да ги величиш!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Krizen Stab те гледам дека само критикуваш и ги величиш легендите. Да ти ја објаснам ситуацијата во клубот бидејќи ја сум умешан таму, па со тоа имам право да зборам. Сите што се во иницијативниот одбор( се мисли на Комити) дадоа се од себе во сите можни аспекти за да се изнајде решение на проблемот, но ете гледаш дека нема заинтересирани. Легендите кога беа најпотребни ни го свртеа грбот, затоа немој да ги величиш!
Ја како што дознав сите комити неможат да најдат заедночко решение поради тоа што еден од тие сака клубот да го даде на брацо,втор на град скопје,трет на сетинов и неможат да се договорат :toe:Коце нејќе да го земе Вардар зш ке му бил додатен проблем и сеа останува само клубот да се даде на брацо:toe:
 
Член од
2 март 2005
Мислења
287
Поени од реакции
149
Ти тврдам дека нема раскол меѓу нас. Сите сме едногласни, нема поделби!!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Тоа собрание по кој пат се одржува ама никако да се донесе некоја одлука:toe:,иначе видете ја сликата како фудбалерите на Вардар слават по победата мислам дека тоа е со пелистер.Малце ме развесели сликата морам да признаам, кујзнае кога ке се врати пак таа радост:toe:
 
Член од
1 ноември 2009
Мислења
44
Поени од реакции
5
Krizen Stab те гледам дека само критикуваш и ги величиш легендите. Да ти ја објаснам ситуацијата во клубот бидејќи ја сум умешан таму, па со тоа имам право да зборам. Сите што се во иницијативниот одбор( се мисли на Комити) дадоа се од себе во сите можни аспекти за да се изнајде решение на проблемот, но ете гледаш дека нема заинтересирани. Легендите кога беа најпотребни ни го свртеа грбот, затоа немој да ги величиш!
Gleam se gordees so si umesan tamu. Abe kjuti sokrij se partal go napravivte Vardar, uste mi kazuvas legendite sum gi velicel. Pa vas ve vidovme dvajca bez trojca se sobirate na stadion, a baska mama mu ebavte na klubot. Za tie legendi so gi velicam se sobiraa minimum po 15-20 iljadi lugje sekoja vtora nedela. A ti uste kazuvas deka legendite vi go svrtele grbot. Zart ne si svesen deka site vi se smeat, a ne grb da vi vrtat. I kazi koga veke ednas vie anonimusite sto na nikogo sto go saka Vardar ne mu znacite ke izlezete veke od klubot. Po stoti pat izleguvate i nikako da fatite magla. Aj valjda ovoj, vtornik, idniot petok, vo sreda ke se snajdete so datumite.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.135
Gleam se gordees so si umesan tamu. Abe kjuti sokrij se partal go napravivte Vardar, uste mi kazuvas legendite sum gi velicel. Pa vas ve vidovme dvajca bez trojca se sobirate na stadion, a baska mama mu ebavte na klubot. Za tie legendi so gi velicam se sobiraa minimum po 15-20 iljadi lugje sekoja vtora nedela. A ti uste kazuvas deka legendite vi go svrtele grbot. Zart ne si svesen deka site vi se smeat, a ne grb da vi vrtat. I kazi koga veke ednas vie anonimusite sto na nikogo sto go saka Vardar ne mu znacite ke izlezete veke od klubot. Po stoti pat izleguvate i nikako da fatite magla. Aj valjda ovoj, vtornik, idniot petok, vo sreda ke se snajdete so datumite.
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Оф леле......
Море шкретенче, ние го земавме клубот затоа што сите други се откажаа. Не беше состојбата, да има илљадници заинтересирани спонзори, па ние пред нос да им го земеме, и уште да избираме меѓу нив!!!
Легендите може и куров да го пушат ако сакаат, ме заболе што носеле по 20 000 публика, и сега да биде Вардар јак истото ќе се дешава. Само разликата е што ние без разлика дали е Вардар јак или слаб, сме таму со него, а ти идеш да си го куропецаш и да гледаш јаки играчи. Сите сакаме јак Вардар, но ние не сме криви што никој не сака да го купи:wink:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.457
Поени од реакции
28.710
Gleam se gordees so si umesan tamu. Abe kjuti sokrij se partal go napravivte Vardar, uste mi kazuvas legendite sum gi velicel. Pa vas ve vidovme dvajca bez trojca se sobirate na stadion, a baska mama mu ebavte na klubot. Za tie legendi so gi velicam se sobiraa minimum po 15-20 iljadi lugje sekoja vtora nedela. A ti uste kazuvas deka legendite vi go svrtele grbot. Zart ne si svesen deka site vi se smeat, a ne grb da vi vrtat. I kazi koga veke ednas vie anonimusite sto na nikogo sto go saka Vardar ne mu znacite ke izlezete veke od klubot. Po stoti pat izleguvate i nikako da fatite magla. Aj valjda ovoj, vtornik, idniot petok, vo sreda ke se snajdete so datumite.
Говедо едно, прво види што се дешава а после збори....Ко прво ние не го уништивме Вардар...Свесен си ти дека да не беа Комити дек сеа Вардар ќе беше попаднат?Секоја утакмица последниве неколку месеци превоз судии итн...сите трошоци Комити ги плаќаа...А и тие 15-20 илјади што биле се собирале еве да те видам сеа колку вас ќе ве има Одборот напушта....А тие ваши легенди демек нејќеа да помогнат заради нас....Еве ви можност.....Си идеме од клубот а сеа вие сте на ред!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom