Фан Клуб: Вардар

Член од
3 октомври 2020
Мислења
109
Поени од реакции
128
Една работа глеам многу брзо заборавате. Да сме им пуштеле бодови на браќата пошто нели Тетекс лани постапи многу „братски“ и буквално им се тргаше на Воска и Силекс на меѓусебните утакмици. За едни мочани припреми во Охрид од Ѕинго мали и покриена котизација од Нефи. Сега они нека ги спасуваат од испаѓање. Нема што Вардар да им помага кога шуруваат со нашите противници!
Тетекс со Воска изигра една нерешено и една беше нерешено до 70мин на АМС во Тетово башка на тоа 2 утакмици во Ск ви беа пуштени (иако можеше да има наигрување) се тоа од добра надеж и воља на Војводи..тоа што вие не можевте да разберете дека во 2ра лига не функционираат така работите дека не треба играчи туку др работи тоа е ваш проблем..Не се секирај 3 бода се од Тетекс во Сабота (цитирај ме после натпревар) Позз.
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.313
Поени од реакции
4.722
Една работа глеам многу брзо заборавате. Да сме им пуштеле бодови на браќата пошто нели Тетекс лани постапи многу „братски“ и буквално им се тргаше на Воска и Силекс на меѓусебните утакмици. За едни мочани припреми во Охрид од Ѕинго мали и покриена котизација од Нефи. Сега они нека ги спасуваат од испаѓање. Нема што Вардар да им помага кога шуруваат со нашите противници!
Со Силекс им беа дадени ради што им платија припреми летото ама со Воска во Тетово изиграа 1-1 , тука им откинаа два бода..(јас сум за ако води Гостивар на полувреме нека им се даде на Тетекс , е сега ние со два порази од Тетекс и после тоа со Пелистер во дербито ке ни треба само бод со Кожув , недајбоже ако изгубиме и од Кожув на гости тогаш ке бидеме 4 место под услов Пелистер да тепа све)
Мислам на крај дека нерешено може да заврши Вардар - Тетекс , со бод баражот ни е веќе сигурен а и на Тетекс може да им помогне ...
Сепак да не заборавиме дека лани Силекс последно коло изигра нарешено со Воска и одигра за нив на штета на Вардар , одвај чекам да се сретнеме со тие педерчиња ..
 
Последно уредено:
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Тетекс со Воска изигра една нерешено и една беше нерешено до 70мин на АМС во Тетово башка на тоа 2 утакмици во Ск ви беа пуштени (иако можеше да има наигрување) се тоа од добра надеж и воља на Војводи..тоа што вие не можевте да разберете дека во 2ра лига не функционираат така работите дека не треба играчи туку др работи тоа е ваш проблем..Не се секирај 3 бода се од Тетекс во Сабота (цитирај ме после натпревар) Позз.
Не сте ни пуштиле вие ништо. Тие приказни на друг. Не може да разбереме зашто не сме дел од тие шеми.
Па само така може да опстанете ако ви ги поклониме бодовите. Случајно да не имате квалитет?! Јас никад не би ви дал победа на вас како клуб, а особено на она копилето што ви е на клупа (Калц). Се надевам дека ќе има разумни глави.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.927
Поени од реакции
4.401
Уште од вчера пробувам да прикачам видео од голот и никако да успеам. Не знам каков extension ми треба...

Речиси 30 минути пропуштив од фудбалот и директ на трибина кај Комитите. Таму сите весели. :icon_mrgr:
Не можам да се пофалам дека песните ги знаев, но кога знаев пробав да пеам, посебно на бисер балкански гласот ми отиде. :angel:

Момците пеаја без прекин, секоја чест и морам да кажам дека ми беше големо задоволство да стојам со нив на трибина.
Иначе покрај голот, најјак момент ми беше кога Тетовче дојде на трибина, се поздрави и муабет ни направи.
Фраер дечко, со пура у рака. :D

Не запознав никого и малце ми е криво, но се надевам во некоја следна прилика ќе запознаам дел од екипата.

Сѐ на сѐ одлично беше, а мислам дека и другите момци истото го мислат, дека беше добро гостувањето.

Околу играта имам некој збор да кажам. Многу грешни пасови, не најтечна игра, рогај, мавај :sneaky:, ама мора да им се прогледа низ прсти, момците гинат. А судијата баш педер. Барем 2 пати не досуди игра со рака. Среќа третиот пат виде па свирна пенал. Лошо судење и изгубен судија - мој заклучок.

Многу од играчите не ги препознав, едино Глишиќ, Десниќ и Жоглев. И многу мали деца на клупа. :D
Се надевам барем едно од нив ќе фати некое повисоко ниво.

За крај честита нека ни е победата и само да продолжиме така. (y)
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
184
Поени од реакции
241
I ovaa idea ke ostane bez realizacija. Koj biznismen bi kupil 50% od akciite, a istovremeno da prezeme obvrska da go vrati 100% dolgot?
Target treba da bide da se izdejstvuva drzavata ( Ujp, jpssdp i dr.) da go otpishe dolgot na Vardar. Na toj nacin dolgot vo golema mera bi se namalil. Istoto da se izdejstvuva i kon nekoi doveriteli ( od tipot na Pancev).
 
Ф

Флеш

Гостин
izdejstvuva drzavata
Сдс додека е на власт ,а тоа е најмалку година дена , нема ништо од тоа . Само кај Вмро има расположени струи да му помогнат на Вардар . Сдс е се против македонско . Не знам сега колку можат Левица исто оти се трета сила во македонскиот блок . Како и да е . Комити треба правно и задожително да влезат во раководството на Вардар . Фактички они се народот и фан базата ,со 25 посто е одлично нешто да имаат свое да и не во одлуките идни врз Вардар . Ако вистина направи вака моменталниов газда , треба да му се одадат почести оти е прав и добар човек кој размислува за Вардар со ваков потег , ретко е да го ставиш клубот кај навивачите .
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.099
Поени од реакции
2.228
Оставете политика и спорт.ВМРО да ама предходното раководство имало интереси а мицко ако дојде Вардар ќе му биде на крај памет.ИНаку од ВМРО и сега има градоначалници што не помогнат.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
881
Поени од реакции
2.711
Од тие поделби и пати Вардар.. треба сите да сфатат Вардар е клуб на народот, нашата лична идивидуална перспектива и симпатии према одредена политичка партија не треба да се мешаат во клубот.
Ако си прав фан ќе знаеш дека не треба да имаа поделби на нас македонците во клубот само така ќе биде појаки, за која партија си, од кој град итн не треба да значи ништо.
Сите се добродојдени да ни помогнат и да ни се придружат.
Вардар е клуб на сите нас.
Партиите само го товарат магарето и затоа Вардар е тука каде што е.
 
Ф

Флеш

Гостин
Најесенцијално е Комити да влезат правно во клубот како акционери,да може да бидат пречка на идни газди и нивна противтежа .

Вмро си тера поени за интереси и гласови . Ако си бучен и им прцаш јавно на око на медиуми,ќе им привлечеш внимание оти се нежни на јавна критика .

Комити уше сега треба сегде да се јавно застапени со кампања за Вардар . Сдс и Вардар сега почнаа со теренска кампања . Идеално време да ги брцате партиите за Вардар .
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.927
Поени од реакции
4.401
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.507
Поени од реакции
69.177
А да, пробав коњаникот @Saber Rider да го препознаам, ама некако не сретнав таков профил на човек како што пред години беше опишан од некои членови. :D
Форум кру се фамилијарни луѓе во години, на први мај одат на продолжени викенди :P
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.313
Поени од реакции
4.722
Гледам Скопје денес ги победиле Победа 0-4 (ма да и Победа е веќе отпадната), имаат 4 странци во екипата така да ке биде тешко да поминеме преку бараж со нив , не дека неаме шанси ама сепак и ние не сме толку јаки за имаме некаква сигурност ..

Многу ми е криво што не успеавме да го победиме дома Гостивар со играч повеќе , веројатно тука беше пропуштената шанса за прва лига , вака останува потешкиот пат преку бараж , момците гинат за Вардар нема што да им се замери толку ни е квалитетот , се надевам ке ни се насмевне среќата на таа утакмица со оглед што све трпи клубов ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom