Фан Клуб: Вардар

Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Гача, спировски, мицевски и цујо се играчи за титула. Штета што не ги пројдовме битолчани, со овие играчи ќе се прошетавме во купот.
@nsan кажи некои деца да ги препратиме до управа да ги донесат. Ни фалат младинци.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Мислам дека игра улога и што треба пари да им враќаат од долговите, па плус е да дојдат, дека ќе бидат први у редот за тоа.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Гача, спировски, мицевски и цујо се играчи за титула. Штета што не ги пројдовме битолчани, со овие играчи ќе се прошетавме во купот.
@nsan кажи некои деца да ги препратиме до управа да ги донесат. Ни фалат младинци.
Кој беше Цујо?
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Нереално ми е дека Спировски и Цујо би дошле да играат дур сме во втора лига, мада нереално ми беше и за Мицевски па и за Гача па ете.. Она што ми остави впечаток е дека Гача потпиша на 3 години, што дава некаков впечаток дека се планира на долг рок, не се излетал ваљда туку-така.

Се слагам со муабетите погоре инаку, Демир, Иванов, па и тој Христов (искрено не го знам овој што играч е) мислам ќе бидат само трупање на составот без некаков апгрејд. Не е проблемот ширина на состав во моментов, туку квалитет. Ако нема некое подобро решение за крилните позиции, подобро да се форсира еден од Наумоски/Мирков таму, Шиле секако би бил стартер и наредна полусезона, подобро нека се средат позиции каде што може осетно да се засилиме
Ја не би ги ставил во ист кош Гача и Панта со Спировски и Цујо. Вториве двајца се сепак актуелни репрезентативци и имаа настап на ЕП пред само пола година. Нивниот рејтинг е далеку поголем. Плус тоа нели Спировски потпиша за некој клуб од Украина пред извесно време, а за Цујо од добро упатени извори знам дека постоеше интерес од клубови во Романија и Полска. Не знам како истите би завршиле во Вардар да бидам искрен, али ајде да сочекаме како ќе се одвива ситуацијата. Да не отпишуваме никој пред време.
Иначе кога сега веќе Бајо го подигна критериумот со ангажманот на Гача и оној на Панта што треба да следи, а претходно Моцарт и младиот Николов, апсолутно неприфатливи се имиња како Демир и Христов. Би рекол просечни дури и за второлигашки фудбал.
Исто така Вардар треба да размислува за намалување на обемниот играчки кадар. Илиќ после ова е сосем непотребен (за резерва е сосем ок и младото голманче), бланшираниот битолчанец во одбрана исто, Петров, Костовски, Грозданоски, Пеев, Пановски. Вака први на памет што ми паѓаат, а ги има уште...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Ја не би ги ставил во ист кош Гача и Панта со Спировски и Цујо. Вториве двајца се сепак актуелни репрезентативци и имаа настап на ЕП пред само пола година. Нивниот рејтинг е далеку поголем. Плус тоа нели Спировски потпиша за некој клуб од Украина пред извесно време, а за Цујо од добро упатени извори знам дека постоеше интерес од клубови во Романија и Полска. Не знам како истите би завршиле во Вардар да бидам искрен, али ајде да сочекаме како ќе се одвива ситуацијата. Да не отпишуваме никој пред време.
Иначе кога сега веќе Бајо го подигна критериумот со ангажманот на Гача и оној на Панта што треба да следи, а претходно Моцарт и младиот Николов, апсолутно неприфатливи се имиња како Демир и Христов. Би рекол просечни дури и за второлигашки фудбал.
Исто така Вардар треба да размислува за намалување на обемниот играчки кадар. Илиќ после ова е сосем непотребен (за резерва е сосем ок и младото голманче), бланшираниот битолчанец во одбрана исто, Петров, Костовски, Грозданоски, Пеев, Пановски. Вака први на памет што ми паѓаат, а ги има уште...
Спиро раскина со украинците, али е далеку од Вардар. За Демир не си во право. Дечкото е 5 класи боље од Костовски кој кур го боли, една игра пет не игра...
 
Член од
13 август 2019
Мислења
428
Поени од реакции
2.188
И јас мислам дека Демир би бил добро засилување, само што кај него проблем е малку главата... :D далеку од тоа дека е лош играч и дека не би ни дошол добро, може и те како добро да се покаже на крило.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Спиро раскина со украинците, али е далеку од Вардар. За Демир не си во право. Дечкото е 5 класи боље од Костовски кој кур го боли, една игра пет не игра...
Види друже дека сум се замарал темелно да ја следам кариерата на Демир помалиот, ни од далеку. Ама на 25 години да имаш сменето преку 10 клуба досега, и тоа кој од кој, се' ми говори за него. Како тргнал и Џери Кировски ќе го помине. Од такви играчи не бива ништо. Верувај...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.332
Поени од реакции
22.635
Види друже дека сум се замарал темелно да ја следам кариерата на Демир помалиот, ни од далеку. Ама на 25 години да имаш сменето преку 10 клуба досега, и тоа кој од кој, се' ми говори за него. Како тргнал и Џери Кировски ќе го помине. Од такви играчи не бива ништо. Верувај...
nas ni treba za 6 meseci... edino prasanje e dali imame podobra opcija od nego ili ne. ne gledaj podaleku, sekako ke sledenuva remont za u prva liga
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Небитно. Не вреди да дискутираме 2 страни за Бено. Овие од Спортмедиа мајстори се за да ги дигаат противнициве. Вчера опалиле наслов, Воска собрале некој играч од Беса и дедо Гафури за супер Воска... Какви будали ауу..
 
Член од
31 август 2020
Мислења
395
Поени од реакции
1.200
Ова за Спировски е вистина или само празен муабет ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom