Фан Клуб: Вардар

Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
десетина добри утакмици и еден мал инцидент е се што требаше за да се активира цел државен апарат против Комити. Живи глупости, утакмица во работно време во работен ден, две дена после утакмица во купот. Дај барем да кажат кога ќе играме, да може на време да се зима слободен ден.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Нека се игра у сабота на АМСМ бар.
Е па не се прашува Вардар каде ќе се игра. Ете Тетекс нека ја стави таму утакмицата и не верувам дека некој ќе има примедба. Али да ни се наметнува да играме 2 утакмици за 48 часа, ни под разно не смее да се дозволи.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Они добија забрана да играат на игралиштето на АМС. Не исполнувало стандарди за втора лига веќе. Најсоломонско решение е префрлување на натпреварот во Маџари, а наредниот круг да се игра во Тетово. Барем во трета лига често има такви рокади.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.210
Поени од реакции
4.078
Во 90 минути ништо посебно не покажа Скопје , имаа повеќе шутеви ама се покрај гол , ние еден шут и нивниот голман ја фати ..
Се на се тапа фудбал и заслужено 0-0 ..
Бројка на трибина помала со оглед работен ден ама битно се навиваше скоро 90 минути.. Screenshot_20211020-164825_Gallery.jpg
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Браво одиме во 1/4 финале сме тепале на пенали.Од 01.12 големо засилување кој може да биде тоа?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Ајде белки има и др засилувања зимава реално тенки сме на мн позиции
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Најбитно е што пројдовме и се надевам снагите се сочувани. Мислам дека и свесно беа претпазливи денес и одеа на пенали. Изгледа од четвртфинале е со реванши. Добро би било Пелистер или Силекс да ни паднат. Евентуално Ѓорче.
А сега по три бода во Тетово. После ни следуваат три меча дома.
Ајде белки има и др засилувања зимава реално тенки сме на мн позиции
Ја ви најавив едно можно појачање од декември, ама ај да сочекаме.
Малион Николов бр.8 коси
Право откритие е Николов. Одлично се покажува.
Да не знаеш кој беше десен бек денес? Ми се виде постабилен од Велковски.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Најбитно е што пројдовме и се надевам снагите се сочувани. Мислам дека и свесно беа претпазливи денес и одеа на пенали. Изгледа од четвртфинале е со реванши. Добро би било Пелистер или Силекс да ни паднат. Евентуално Ѓорче.
А сега по три бода во Тетово. После ни следуваат три меча дома.

Ја ви најавив едно можно појачање од декември, ама ај да сочекаме.

Право откритие е Николов. Одлично се покажува.
Да не знаеш кој беше десен бек денес? Ми се виде постабилен од Велковски.
Дарио Јовановски 2003. Играше за младинци со Тетекс пријателска, се покажа и мислам тука Никола го виде. Стабилен е.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Nelovski od ums

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Како изборите во Битола!? Нешто ви каска адутот за градоначалник. Ајде гледајте си го вашиот двор да не ви пропадне дилот. Кој ќе ве мисли после сиротички тие:P
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Што испадна со Тетекс, има официјално инфо? Не ми е јасно како понеделник би било решение кога недела-понеделник е ист временски период како сабота-недела, нели проблем беше ден за ден да се игра за да има време за репарација на тревникот. Само вака нека продолжат, дополнителен мотив нека бидат овие одлуки ;)

Инаку, гледаше некој вчера? Стигнав само пеналите да ги изгледам на работа, давајте го Пелистер ајде во 1/4 финале нека има забава, со подемот на групата одлично ќе ни дојде едно вакво дерби :)

Ќе се надоврзам и јас на пофалбите кон Николов, добро функционира тој дел од средниот ред и ниту еден тим не беше надмоќен, ниту Силекс кога бевме поразени не беше нешто подобар на теренот, мене проблематична ми е малку офанзивната 4-ка па оттука и послабите партии и слабата креативност. Керим не е играчот кој што мислевме дека ќе биде после пријателските, не ми е константен ниту пак нешто значајно одвојува, Фичо е класичен сидраш и нема многу удел во build-up на акциите, опасен е кога топката ќе дојде во 16-ник, а на крило, Блажевски е неподвижен, добро е што држат ширина ама Шиле постојано чека топка во нога, иако знае да направи потег нема никакви уфрлувања од втор план, а 1 на 1 ја нема веќе брзината за да биде продорен и опасен, десно Коцур прави по некое уфрлување од втор план ама ниту он нема продорност 1 на 1 или пак да пушти некој добар центар-шут, а лошо е што двајцата не се додаваат на таквите нафрлувања па Фичо води сам борба на такви топки.. Фали некое засилување во офанзивната линија, јас би го пробал и Љамче на местото на Керим (овој може и на десно крило да оди), кога влегуваше во второ полувреме знаеше да биде опасен и да одигра по некоја добра акција
 

Kajgana Shop

На врв Bottom