Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Милан Мандариќ, за оние кои не знаат, пред повеќе од 20 години беше заинтересиран за Вардар, по повлекувањето на Макпетрол од клубоѕ. Дури неговиот внук како претставник дојде во Скопје на преговори, но тогашната власт на Љубчо имаше други планови и им го предаде клубот на браќата Трпевски (едниот беше пратеник во собрание) и Миленко како одговорен за спортскиот дел.
Сега чисто се сомневам дека има интерес...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Исто ко катарците шо дојдоа, така и ова. Нема ништо да има.

Него у предизборие, ја не слушнав некој од кандидатите да го спомне ФК Вардар (поправете ме ако имало такво нешто), а тоа кажува многу за тоа дека на к.р не го ставаат веќе.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Исто ко катарците шо дојдоа, така и ова. Нема ништо да има.

Него у предизборие, ја не слушнав некој од кандидатите да го спомне ФК Вардар (поправете ме ако имало такво нешто), а тоа кажува многу за тоа дека на к.р не го ставаат веќе.
Море и едните и другите никад да не го спомнат и подалеку рацете од Вардар , подобро така него да влезат и да зависиме од едни или други ..најдобро е некој спонзор кој нема врска со политика ..
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Исто ко катарците шо дојдоа, така и ова. Нема ништо да има.

Него у предизборие, ја не слушнав некој од кандидатите да го спомне ФК Вардар (поправете ме ако имало такво нешто), а тоа кажува многу за тоа дека на к.р не го ставаат веќе.
Ич нека не го споменуваат. Може и ќе не биде така. Со нив барем сме на сигурно дека нема...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.097
мандариќ не е стабилен инвеститор. Да во Енглеска го држеше Лестер, ама ликот е склон на менување тренери како чорапи, на страна што сега во Олимпија на тренерот му даде ептен мал буџет. Подалеку од таквите, видовме на примерот на Самсоненко...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Губиме 2-0 од Борец по 75мин, играме на вештак.. според мене непотребен тест на вакви услови и терен за игра.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Губиме 2-0 од Борец по 75мин, играме на вештак.. според мене непотребен тест на вакви услови и терен за игра.
Јас колку што знам утакмицата требаше да се игра во Хиподром...
Инаку, со комбинирани состави пишуваше дека сме играле, не е важен резултатот.
Соработката со турциве ни беше најавена одамна, ќе видиме што ќе донесе на подолг план...
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
456
Поени од реакции
1.385
Топ


Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Како бе договориле долгогодишна соработка у неколку работни саати? :)
Така иде тоа? Дај нека објават барем на што се темели таа соработка?
Не дека не е ништо што го донеле човеков, ама ако се работи за сериозен проект нека се обелоденат барем првичните чекори...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Јас колку што знам утакмицата требаше да се игра во Хиподром...
Инаку, со комбинирани состави пишуваше дека сме играле, не е важен резултатот.
Соработката со турциве ни беше најавена одамна, ќе видиме што ќе донесе на подолг план...
Па кај нас на вештакот се играше. Инаку да, игравме без пола првотимци.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
И јас баш сакав да споделам, пред малку видов..
Зар е множно ова? Да лажат за таква вест, не се ваљда толку аматери.
Посетете го и профилот на Захариев, он таму сам си сподели дека случиле некакви соработки и со ФК Војводина. Имаше и слики.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom