Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Pa valjda od istite izvori za dino parkot od 350K, plostadot so treva od 500K i red drugi genijalni idei sto gi vidovme posledniteve meseci
А што сеа отчет ќе праиме на трошењето на буџетот на Град Скопје. Мислам дека тоа не е овде тема на разговор. Буџет се крои на крај на календарска година, да било предмет на разговор тогаш одобрување средства за ФК Вардар и да не биле одвоени, па да збориме, ама вака сега е илузорно пријателе.
Дај да се фокусираме на суштинските работи. Зашто Сергеј и Орце 2 месеци го држеа клубот во неизвесност до крајот на изборите и сега откако не им е во прилог исходот од истите, решија да ги ослободат сите играчи?! Се е ова очигледно смислено сценарио. Допрва сега не знам кој би превзел клуб без играчи и стручен штаб, со 3 милиони евра долг и без инфраструктура на име на Вардар...
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
170
Поени од реакции
395
А што сеа отчет ќе праиме на трошењето на буџетот на Град Скопје. Мислам дека тоа не е овде тема на разговор. Буџет се крои на крај на календарска година, да било предмет на разговор тогаш одобрување средства за ФК Вардар и да не биле одвоени, па да збориме, ама вака сега е илузорно пријателе.
Дај да се фокусираме на суштинските работи. Зашто Сергеј и Орце 2 месеци го држеа клубот во неизвесност до крајот на изборите и сега откако не им е во прилог исходот од истите, решија да ги ослободат сите играчи?! Се е ова очигледно смислено сценарио. Допрва сега не знам кој би превзел клуб без играчи и стручен штаб, со 3 милиони евра долг и без инфраструктура на име на Вардар...
Odgovorot e lesen, Nikoj! Nitu do sea imalo namera da plati nekoj nitu od sea..
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ништо од Вардар.
Денес од страна на управа на Вардар се додадени две фактури за наводен долг - една од 510.000е за наводна позајмица Орце Камчев на Вардар за исплата на плати и уште една фактура за припреми 2018 од 420.000е
Начелно беше договорено пред луѓе од Град Скопје да се уплати 3.1милони е денес и да се превземе Вардар . Ова што излезе денес е масло на Орце и одговори треба да се бараат од него и од Мирко.
Пак ќе пишам кур ме боли за партии ама ова што му го прават на Вардар е жално.
Ни Господ нема да не спаси од 3та лига.
И крв да серат сите до еден што земале или украле од Вардар.
До вечер и слики од фактурите ќе излезат по Бугарските портали, срамота.
Орце со потполно истите фори како пред 25 години. И тогаш измислуваше некакви позајмици за крпи и чорапи што ги имал даено, па сметката на клубот беше блокирана преку 10 години и милионски суми завршија на други сметки, место во Вардар...
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
170
Поени од реакции
395
Na site ni e jasno kakov lopov e orce, ama koe fajde koga coekot koja vlast i da dojde tera uste pojako so kriminalite.. Ova negovo 'ebenje' na Vardar e 25g vekje
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.830
Поени од реакции
9.114
Се додека чекаме на политички партии не бива ништо од Вардар.

На Вардар му треба квалитетен главен спонзор, многу помали спонзори, добра работа со младите категории заради само финансирање, добра управа.

Доста веќе со тоа дека едни од други биле подобри, наместо да гледаме што е најдобро за Вардар.
Потполно се согласувам со тебе, и сметам дека твојот предлог е идеален за Вардар. Меѓутоа низ минатото ( посебно во Македонија) да се најде главен спонзор кој ќе биде независен од политички кругови и влијанија, со плус многу помали спонзори е еднакво на мисловна именка. Баш заради тоа ја дадов споредбата на политичките партии за тоа кој имал желба да направи нешто, а кој немал ( мислам тоа беше видливо низ годините, без разлика што Самс ни го зачука меѓу зуби.) Ако ме прашуваш мене лично, сонувам за варијантава која ти ја спомна, да се појави од нигде никаде некој шеик или голем газда кој ќе им покаже среден прст и на СДС и на ДПМНЕ и ќе го вивне Вардар, ама за жал такво нешто у МК не гледаш друже. Само поради тоа ја направив таа споредба во однос на полиитичките партии, за ништо друго. ( никакво политичко форсирање и слично, поентата му беше само од аспект за изнаоѓање решение за ФК Вардар).
Па еве блиски луѓе до нивната партија како што знаеме и понатаму го имаат клубот во раце. Зашто ДПМНЕ ако им е толку стало до Вардар, едноставно не направат притисок до истите тие да брцнат во својот џеб и одвојат за клубот...
Затоа што и ја и ти знаеме на кој начин можеш да натераш некои од тие лешинарите да го земат и да вложуваат во Вардар. А се додека не бидат на власт не можат ни да ветат некои ствари ( не подржувам таков начин, да бидеме на чисто, ама во МК очито не може на друг начин) На истиот начин на кој Самс беше доведен од ДПМНЕ, а сите знаеме на кој начин. Мене ме иритира дека сите се фаќаат за тоа како се огромни долгови ова она. Ако СДС има желба и сака да ја среди состојбата со Вардар и тоа како може да го направи. Па праиме муабет за 2 милиони евра, не праиме за милијарди. За големи бизнисмени тоа е пичкин дим да бидеме реални, а посебно ако тој е во дил со власт на една земја каде ќе цица и ќе ги врати тие пари пута 10 за брзо време. Работава е дека не се сака и никој не може да ме убеди во спротивното.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
1.017
Поени од реакции
2.147
Знамето се смени, Името се смени, историјата се продаде... На ред се химна, двојазичност, федерализација и за крај уништување на бастионот на македонштината Вардар.
Не обезличија ко копиле од улична курва.

Велат, ако сам не пробаш да си помогнеш, тогаш не очекувај друг да го стори тоа.
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
170
Поени од реакции
395
Знамето се смени, Името се смени, историјата се продаде... На ред се химна, двојазичност, федерализација и за крај уништување на бастионот на македонштината Вардар.
Не обезличија ко копиле од улична курва.

Велат, ако сам не пробаш да си помогнеш, тогаш не очекувај друг да го стори тоа.
Druze kako uspea da go spois propagjanjeto na Vardar so ovie raboti ne mi e jasno ..
I kakov bastion kakvi kurci daj da se pogledneme u ogledalo i da si priznaeme deka osven na nas ovde 50 dusi sto pisuvame i alarmirame, i max uste edno 500 drugi na nikoj drug ne mu e gajle za Fk Vardar ...
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Затоа што и ја и ти знаеме на кој начин можеш да натераш некои од тие лешинарите да го земат и да вложуваат во Вардар. А се додека не бидат на власт не можат ни да ветат некои ствари ( не подржувам таков начин, да бидеме на чисто, ама во МК очито не може на друг начин) На истиот начин на кој Самс беше доведен од ДПМНЕ, а сите знаеме на кој начин. Мене ме иритира дека сите се фаќаат за тоа како се огромни долгови ова она. Ако СДС има желба и сака да ја среди состојбата со Вардар и тоа како може да го направи. Па праиме муабет за 2 милиони евра, не праиме за милијарди. За големи бизнисмени тоа е пичкин дим да бидеме реални, а посебно ако тој е во дил со власт на една земја каде ќе цица и ќе ги врати тие пари пута 10 за брзо време. Работава е дека не се сака и никој не може да ме убеди во спротивното.
Другар ме заболе искрено и за едните, и за другите, ама дај сеа да бидеме реални. Тие лешинари се тука, не се отидени, цело време се обидуваат да ја злоупотребат политичката ситуација во земјата и сега до последен момент се надеваа на некаков бенефит. Не знам како очекуваш некој друг да ги плаќа крчмите што си ги правеа изминативе години. Пази добија среден клуб, а сега оставаат параспур позади себе. Ги одјавија тренерите во академијата, ги ослободија од денес и играчите и стручниот штаб на првиот тим, единствено тие самите себе не се распуштаат и веројатно ќе седат додека и комплетно не го угушат клубот. Измислуваат некакви позајмици да им се вртат и бркаат било каков можен инвеститор подалеку од клубот. Тотално лудило е ова што се дешава... тешки болесници и психопати може да прават само вакво нешто.
Druze kako uspea da go spois propagjanjeto na Vardar so ovie raboti ne mi e jasno ..
I kakov bastion kakvi kurci daj da se pogledneme u ogledalo i da si priznaeme deka osven na nas ovde 50 dusi sto pisuvame i alarmirame, i max uste edno 500 drugi na nikoj drug ne mu e gajle za Fk Vardar ...
Тоа ти се вика кога на вистината не можеш да и погледнеш во очи. Каков црн бастион, убаво викаш дај да погледнеме реалноста, а таа е дека ФК Вардар е далеку од некаков македонски симбол. Беше во 80-ти и 90-ти, а после само незапирливо го урива реномето...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
1.017
Поени од реакции
2.147
Druze kako uspea da go spois propagjanjeto na Vardar so ovie raboti ne mi e jasno ..
I kakov bastion kakvi kurci daj da se pogledneme u ogledalo i da si priznaeme deka osven na nas ovde 50 dusi sto pisuvame i alarmirame, i max uste edno 500 drugi na nikoj drug ne mu e gajle za Fk Vardar ...
Епа ако само на толку луѓе им е до Вардар, тогаш ова е нормално.
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
170
Поени од реакции
395
Епа ако само на толку луѓе им е до Вардар, тогаш ова е нормално.
Druze toa e vistinata, kao sto pisa Sk rossonera sme bile nekad bastion za vreme na sfrj a vo poslednive 20 - 25g sme daleku od toa ..
P. S. - Sto i da bide ostanuvame verni na Vardar :oeoeoe:
 
Член од
1 август 2015
Мислења
1.017
Поени од реакции
2.147
Druze toa e vistinata, kao sto pisa Sk rossonera sme bile nekad bastion za vreme na sfrj a vo poslednive 20 - 25g sme daleku od toa ..
P. S. - Sto i da bide ostanuvame verni na Vardar :oeoeoe:
Факт е дека Вардар има најмногу навивачи во Македонија. Не се слагам со тебе, но го почитувам твоето мислење.

И во Југославија да било безработица и немаштија ќе немало публика, тогаш луѓето можеле да одвојат време и за тоа. Сега е обратно, сите гледаат како до денар повеќе, ги заболе за спорт.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.830
Поени од реакции
9.114
Другар ме заболе искрено и за едните, и за другите, ама дај сеа да бидеме реални. Тие лешинари се тука, не се отидени, цело време се обидуваат да ја злоупотребат политичката ситуација во земјата и сега до последен момент се надеваа на некаков бенефит. Не знам како очекуваш некој друг да ги плаќа крчмите што си ги правеа изминативе години. Пази добија среден клуб, а сега оставаат параспур позади себе. Ги одјавија тренерите во академијата, ги ослободија од денес и играчите и стручниот штаб на првиот тим, единствено тие самите себе не се распуштаат и веројатно ќе седат додека и комплетно не го угушат клубот. Измислуваат некакви позајмици да им се вртат и бркаат било каков можен инвеститор подалеку од клубот. Тотално лудило е ова што се дешава... тешки болесници и психопати може да прават само вакво нешто.

Тоа ти се вика кога на вистината не можеш да и погледнеш во очи. Каков црн бастион, убаво викаш дај да погледнеме реалноста, а таа е дека ФК Вардар е далеку од некаков македонски симбол. Беше во 80-ти и 90-ти, а после само незапирливо го урива реномето...
Епа ете и самиот си кажа, се надеваат на некаков бенефит. Тие копуци никогаш нема да инвестираат во Вардар ако нема договори, компензации ( односно соработка со одредена власт). Да скратам, муабетот ми е, доколку сака Зајакот или некој од СДС да го дигне Вардар, се договара со Камчев на пример или некој негов небитно, и решена е ситуацијата. Се менаџираат трошоците, а после тоа се со договор преку разни ствари се решава. Да не нема Орце да ги искешира тие пари. Ехеее што се се праи у државава, тие 3 милиона евра се ништо. Иначе се стои, дека го исциицаа, и му ебаа мамата на клубот без трошка респект кон светото име. Почнувајќи од секој оној кој застанал на чело на клубот. Ретко кој во изминативе 30 години кој застанал на чело на Вардар работел домаќински и имал искрени намери. Да не ги набројуваме, сите ги знаеме. Тоа е, бар и сеа да се најде некој ( нека праи дубари не се може без тоа) ама да продужиме даље.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Според вас која е најреалната ситуација која го очекува Вардар за следната сезона?

Во 2011 мислам дека не била до толку лоша ситуацијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom