Фан Клуб: Вардар

Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Какви легенди пишуваат на форумов мајко мила. Уште три играчи бара Вори мислиш ПСЖ станавме. Јунајтед нема замена за Лукаку, Интер нема за Икарди, Челзи за Мората ама Вардар влегол во ЕЛ и мора да има двајца убер квалитетни шпица.Супер е склопен тимот, ако некој знае во светов да избере шпиц тоа е Даре мајку му ебем. Јас не се сеќавам да сме имале покомплетен и поширок ростер од овој сега. Се е во рацете на Чеде и божицата на среќата (не ми текнува као ја викаше Калински па да ме убиеш)
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Jas mislam Quaynor mozhi prijatno da ne iznenadi, sepak ima 3500 minuti vo prva kiparska liga za 2 sezoni vo Larnaca i Ermis i ima samo 22 godini, site sme svedoci kako Kante stana igrach na 25 godini :D, pred to, do svojata 24ta godina se vleckashe po vtora, treta liga vo Francija. Taka da edna pozajmica do Januari vo Pelister da dobie minutazha, da ja vrati formata pa ke vidime sho kako potoa.
-Inache sho se odnesuva do situacijava za novo potencijalno zasiluvajne srbinov e okej, mlad e ama mislam deka ni treba nekoj igrach koj ke ima instant impakt vo igrata vo napadot na Vardar, nekoe Nigerishte ko toj od Rosenborg sam sho gi reshi Ajax (y) Mora da nabildame koeficient vo grupava za vgodina da sme nositeli, pa makar i ako sakaat neka gi potroshat site pari sho gi zarabotija dosega, Ludogorets samo kakva igrachina donese vo Vura, igrach koj go platija 700 000 evra, a sega vredi 4 miljoni evra, ko mozhea nashive 150 000 evra za toj Ermenecot Miranjan da lupnat, mozhat i sega za nekoja igrachina.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.726
Какви легенди пишуваат на форумов мајко мила. Уште три играчи бара Вори мислиш ПСЖ станавме. Јунајтед нема замена за Лукаку, Интер нема за Икарди, Челзи за Мората ама Вардар влегол во ЕЛ и мора да има двајца убер квалитетни шпица.Супер е склопен тимот, ако некој знае во светов да избере шпиц тоа е Даре мајку му ебем. Јас не се сеќавам да сме имале покомплетен и поширок ростер од овој сега. Се е во рацете на Чеде и божицата на среќата (не ми текнува као ја викаше Калински па да ме убиеш)
Фортуна. :D
Што ако му е на Барсегјан природна позиција крило кога растури како напаѓач, а на таа „природна“ позиција потфрли низ квалификацииве. Пак ќе кажам, верувам во Чеде и Дарко и во тоа што они ќе го изберат за тимот, посебно за изборот на Дарко за шпиц, како што спомна и @VardarVoSrceto.
Јас повеќе би сакал за напаѓач тип на играч како Србинов од Суботица, него ли Коне, црнците на клипови од ЈуТјуб можат да изгледаат многу атрактивно, а во реалност да се чисто промашување.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Какви легенди пишуваат на форумов мајко мила. Уште три играчи бара Вори мислиш ПСЖ станавме. Јунајтед нема замена за Лукаку, Интер нема за Икарди, Челзи за Мората ама Вардар влегол во ЕЛ и мора да има двајца убер квалитетни шпица.Супер е склопен тимот, ако некој знае во светов да избере шпиц тоа е Даре мајку му ебем. Јас не се сеќавам да сме имале покомплетен и поширок ростер од овој сега. Се е во рацете на Чеде и божицата на среќата (не ми текнува као ја викаше Калински па да ме убиеш)
Па таквите што бараат само нешто и се цело време незадоволни од едно од друго идат само на европски утакмици. :)
Добро е што влеговле воопшто групи ЛЕ, они запнале со играчи како да мораат да поминат група уште во прво учество.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Не дека сеа клубов станал ПСЖ и треба да се сменат 10 играчи, ама барем 1 екстра играч мора да донесат.Некој што кога ќе ја фати топката ќе прави разлика на теренот.Нешто слично на фелипе.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.183
Чисто да ги разбиеме посраниве муабети. Една вардарова легенда, со која се плашеа да влезат у дуел и најголемите голгетери во Југословенската лига. Атанас Мечкаров-Мечка! Татко ми посебно ми кажуваше како се пичкал Вахид Халилхоџиќ ( тогашен центарфор на Вележ Мостар, и еден од подобрите центарфори во ЈУ лигата) во дуелите со Мечка, кој многу често пред да интервенира извикувал -МОЈА! и бришел се пред себе:)
mecka1.jpg [DOUBLEPOST=1504050476][/DOUBLEPOST] mecka 2.jpg
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
За Максимов ми кажаа уште после првата утакмица со Шкендија дека доаѓа , ама после тоа немав друго инфо .
Муабетот ми е дека контакт имаше уште тогаш така да ништо чудно да доаѓа .
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Би требало да е завршена работа, еве ги и македонски спорт и спортмедиа пишаа.. Искрено, не знам зошто се носи шпиц во моментов, според мене приоритет требаше да биде крило, ама ајде да не им се мешаме, они си знаат. А, според македонски спорт, и Ивановиќ е сеуште во игра..
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Би требало да е завршена работа, еве ги и македонски спорт и спортмедиа пишаа.. Искрено, не знам зошто се носи шпиц во моментов, според мене приоритет требаше да биде крило, ама ајде да не им се мешаме, они си знаат. А, според македонски спорт, и Ивановиќ е сеуште во игра..
Басергјан ќе си игра крило иако добро се покажа али можам да кажам слободно само на контри .
Максимов е класична деветка , 1.90 висок така да добро ќе ни дојде
 
Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Топ засилување е Максимов. За релативно ефтини пари добиваме одличен шпиц играч и кој е во натпреварувачки ритам и во супер форма за разлика од Итало, кој што сеуште е во подготвителна фаза и не може да игра повеке од едно полувреме.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Басергјан ќе си игра крило иако добро се покажа али можам да кажам слободно само на контри .
Максимов е класична деветка , 1.90 висок така да добро ќе ни дојде
Тоа да, ама па тука е и Итало.. Што знам, ќе видиме, Итало со 45 изиграни минути покажа дека има квалитет, ама малце е тоа за да оценуваме. Веројатно на крило и Исени ќе добива шанса почесто како у21 играч. У секој случај, добро е што се носат вака млади играчи кои се во добра форма и кои ќе бидат желни за докажување
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Со Максимов и Иванович ке добиеме многу во нападот а тоа и ни е потребно во моментот.
Иванович,Блажевски,Јигаури,Барсегјан страшни крила за ротација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom