Фан Клуб: Вардар

Член од
14 мај 2013
Мислења
1.076
Поени од реакции
366
Сигурно по 10 ќе им даде , и што дека Шкендија игра бараЖ кога е топовско месо во него . Плус лигата не е само Вардар рачунај дека Вардар е класа над Шкендија а три над сите други и Фк Скопје е во ПМФЛ ;)
Ако си ја пратил лигата од порано зборам од 2012,сега е многу подобра и поквалитетна.Проблемот кај нас е инфраструктурата и буџетот на клубовите и нема спонзори.Нема децата каде да тренираат,немаат опрема ништо.Качат ги со пола леб и салама и носат ги на утакмици.Силекс екипа од прва лига нема младинци.Деца од Пробиштип предводени од Ивица Глигоровски сигурно го знаете играше и во Вардар,има своја академија Рудар Јуниор,младинците и кадетите играат во име на Силекс,тоа е невозможно ако немаат младинска и кадетска екипа несмее да му се дозволи да се натпреварува во Втора а не па Прва лига.Тука е грешката друже.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
248
Поени од реакции
189
Ако си ја пратил лигата од порано зборам од 2012,сега е многу подобра и поквалитетна.Проблемот кај нас е инфраструктурата и буџетот на клубовите и нема спонзори.Нема децата каде да тренираат,немаат опрема ништо.Качат ги со пола леб и салама и носат ги на утакмици.Силекс екипа од прва лига нема младинци.Деца од Пробиштип предводени од Ивица Глигоровски сигурно го знаете играше и во Вардар,има своја академија Рудар Јуниор,младинците и кадетите играат во име на Силекс,тоа е невозможно ако немаат младинска и кадетска екипа несмее да му се дозволи да се натпреварува во Втора а не па Прва лига.Тука е грешката друже.
Се согласувам со тебе апсолутно , проблемот е во слабата посетеност на натпреварите. Да има 20000 публика на 1 натпревар ќе има и спонзори а со тоа и пари што значи квалитетни играчи и јак фудбал
 
Член од
2 март 2017
Мислења
262
Поени од реакции
404
Читам и не ми се верува... Пишувате по 15 страни те за Најденов те за Египет и некои други такви небитни работи. Многу сте окупирани со глупости, темата си е фан клуб Вардар и да пишуваме за него, и играчите кои доаѓаат/идат а не за глупи расправии како напр каква лига била египетската. Ајде во четврток сите од тука па дури и тие што само читаат, а не пишуваат во Карпош 3 и таму да покажеме колку сме "изгорени" за Вардар, затоа што некој да чита коментари ќе мисли просек 15.000 публика има и тоа во МК првенствно, а реалноста е сосема друга за жал.
Има па еден тип пишал за Вардар-Зенит кога карти по 15 пати. Демек само тогаш постои Вардар.. :D
 
Член од
17 август 2014
Мислења
1.557
Поени од реакции
992
Who's next? Kone ili Srbinot ? Ili pa mozhda nekoj od tret plan da iskocit.. kako bi ni legnal Agim Ibraimi..
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.341
Поени од реакции
4.646
Лелеј аман бе на куров со Најденов и Египетска лига. Никад ниедна африканска лига нема да биде поатрактивна од било која европска лига. Никад. Единствена причина да се отиде надвор од Европа се парите и ништо друго не го тупете више. Салах од египетска лига отишол у Ливерпул:vozbud:. Ооооокеј е фамилија најденови одјебете више. Со среќа нека му е на син ви таму ама жити се не не замарајте тука во фан клуб.
Можда ќе беше океј засилување ама више кога не дојде небитен е ко Буревесни и јанкојадибурек.Онтопик: Овој Коне што позиција игра? Не сум во Мк цело лето, па немам време баш да ги пратам засилувањата.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.828
Лелеј аман бе на куров со Најденов и Египетска лига. Никад ниедна африканска лига нема да биде поатрактивна од било која европска лига. Никад. Единствена причина да се отиде надвор од Европа се парите и ништо друго не го тупете више. Салах од египетска лига отишол у Ливерпул:vozbud:. Ооооокеј е фамилија најденови одјебете више. Со среќа нека му е на син ви таму ама жити се не не замарајте тука во фан клуб.
Можда ќе беше океј засилување ама више кога не дојде небитен е ко Буревесни и јанкојадибурек.Онтопик: Овој Коне што позиција игра? Не сум во Мк цело лето, па немам време баш да ги пратам засилувањата.
Офанзивен везни, а по потреба можел да игра крило и напад.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.773
Поени од реакции
8.545
Може и нема да донесат играч, со Мустафа се тачно 8 на број странци.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
442
Поени од реакции
583
Каков Ѓорѓе бе, шо им е на овие... земи некој нигер шо сака да се докаже на европско тло, шо ќе гризе на терен. Дамир иде у Сарајево колку што знам, ама да видиме. Иначе шпиц се бара на велико, многу играчи се нудат на Вардар, се надевам ќе го изберат правиот.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
248
Поени од реакции
189
http://www.sport.com.mk/default.asp?ItemID=97642D823ADD014BB57639D7E18D520A

ВАРДАР ГО ЗАСИЛУВА НАПАДОТ СО ЃОРЃЕ ИВАНОВИЌ!?

- Кој е па дечково, запознаени ли сте?
Млад и од релативно слаб клуб, само шпекулации или?
Интересен играч има одлична техника може да игра лево крило и шпиц.
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.570
Поени од реакции
2.368
Се дрогирате ли бе петоразреден српски фудбалер, да вредеше нешто ке идеше у Партизан или оној друг клуб, не у Вардар...
 
На врв Bottom