Фан Клуб: Вардар

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
а го нема ни Попов, така да тешко ми е за верување дека би бил стартер со Фенер без ни една минута изиграна летово..
Да, со ова само се гледа дека безвезе испаѓа неговото враќање за да помогнел за тој дуел коа очигледно и онака нема да може да помогне нешто.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
И јас мислев дека требаше велковски со грнчаров да почне новак да одмара и уште некој од поистрошените пример барсегајн,николов да ги ротира на полувреме..[DOUBLEPOST=1503241333][/DOUBLEPOST]
И јас мислев дека требаше велковски со грнчаров да почне новак да одмара и уште некој од поистрошените пример барсегајн,николов да ги ротира на полувреме..
сега гледам дека ги нема спировски и николов ...
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Како играме моментално по десната страна, перверзии! Одлично држиме топка, агресивно во средина, само одбраната некако не ми се свиѓа..
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Брдаровски очаен офанзивно мн непрецизни нафрлувања..
 
Последно уредено:

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Брдаровски очаен оанзивно мн непрецизни нафрлувања..
Љамче втор дел.:pos:

Што ќе е сигурна, Грне ја држи одбранта. Реков боље 1-0 со Грне у Турска него без него со 2 гола предоност.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Влезе бразилецот у игра, конечно да го видиме на терен. Ја мислам дека е Итало, на ТВ Нова пишува Оливеира. Муслиу ќе игра со Новак изгледа у Цариград.
 
Последно уредено:
Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Веднаш се гледа дисциплината на Чеде.Одамна не сме биле вака доминантни на некој натпревар.Многу ми се допаднаа честите уфрлувања на бочните играчи и играњето без топка,плус и нон стоп се движеа сите играчи и немаше одење по терен како кај Седло. Даре и на оваа средба потврди дека е страшен потенцијал,олраунд играч кој може да одигра на секоја позиција,мегутоа во исто време е и тешка мрза која верувам Чеде ке ја среди за кратко време.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Da bese Sedloski na 2-0 ke go pustese mesto Tigran,Grncharov i ke cuvase rezultat misles so Barselona igra.Raduva me so konecno Vardar posle Mileski ima trener.Ovie igraci za na balkanot se klasa a da nemozes da gi voigras zatoa i deluvaa kako drva. Steta so go nemavme Cedo so Kopenhagen.Da zboram realno nevozmozno mi e da gi mineme Fener bez Grne momentalno ne deka e strasen odbramben Velkoski me iznenadi vo negativna smisla uste na Evropskoto ponasa se kako da ima 35 i da e napravil strasna kariera i bole go kuro mn los pristap na igrata ima.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Иначе Фелипе како одигра (оти паралелно го гледав и дуелот Пелистер - Работнички па не можев толку со концентрација да го пратам)? Оти некако пак ми беше невидлив на терен од тоа што гледав (ама затоа сакам да прашам од вас што асално го следевте целиот натпревар). Дека ај разбирам против Фенербахче да не може да наметне и покаже некоја игра, ама ако и против една Победа не се истакнува ондак стварно значи е паднат во формата.
 
Последно уредено:
Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Иначе Фелипе како одигра (оти паралелно го гледав и дуелот Пелистер - Шкендија па не можев толку со концентрација да го пратам)? Оти некако пак ми беше невидлив на терен од тоа што гледав (ама затоа сакам да прашам од вас што асално го следевте целиот натпревар). Дека ај разбирам против Фенербахче да не може да наметне и покаже некоја игра, ама ако и против една Победа не се истакнува ондак стварно значи е паднат во формата.
Лесно и полетно одигра Фелипе со неколку точни пасови, имаше и 2,3 филигрански проигрувања,иако не се залагаше многу.Се приметува дека е паднат малку во формата,ама сеуште е наш најдобар играч.[DOUBLEPOST=1503250900][/DOUBLEPOST]
Иначе Фелипе како одигра (оти паралелно го гледав и дуелот Пелистер - Шкендија па не можев толку со концентрација да го пратам)? Оти некако пак ми беше невидлив на терен од тоа што гледав (ама затоа сакам да прашам од вас што асално го следевте целиот натпревар). Дека ај разбирам против Фенербахче да не може да наметне и покаже некоја игра, ама ако и против една Победа не се истакнува ондак стварно значи е паднат во формата.
мислиш си ја гледал утакмицата Пелистер:Работнички. Иначе брачата:angel: си играат помегу себе илирско дерби:facepalm:
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Posle ovoa so go vide vo prvite 2 kola mozam da kazam deka,Makedonska liga e za 1 nivo podobra,Pelister ima dosta solidna no nevoigrana ekipa,Rabotnicki standard,Sileks se podobri od lani isto i Shkendija.Ovoa e dobro za Vardar konecno da osetat fudbal vo nasta liga i nekoj teret.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
мислиш си ја гледал утакмицата Пелистер:Работнички. Иначе брачата:angel: си играат помегу себе илирско дерби:facepalm:
ЛОЛ Да да, не знам од кај Шкендија сум пишал место Работнички, печатна грешка било тоа :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom