Фан Клуб: Вардар

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Ранѓеловиќ потпишал за Далкурд во трета шведска лига,ебати талентот кај стигна
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Иако не го обожавам нешто многу многу, сепак требаше да се земе место тутуруткана Спироски. На тацна го имаа ама ете
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.264
Поени од реакции
36.451
Не заебавајте со извештаиве, ни 100 души не бевме а камоли 200. Пишете реално, боље така одколку резили да јадеме, слики има. И не треба толку да се потенцира и да се кука за тоа работен термин, како за нас така и за сите други. Сме имале слаба бројка голема работа, не е прв пат, битно сме присуствувале сме навивале. Некад и треба да си признаеме некои работи.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.561
Поени од реакции
69.622
Не заебавајте со извештаиве, ни 100 души не бевме а камоли 200. Пишете реално, боље така одколку резили да јадеме, слики има. И не треба толку да се потенцира и да се кука за тоа работен термин, како за нас така и за сите други. Сме имале слаба бројка голема работа, не е прв пат, битно сме присуствувале сме навивале. Некад и треба да си признаеме некои работи.
Имаше 200 луѓе во прво полувреме, после како и секогаш се раштркуваат по други трибини и тоа е тоа. Сликите се од второ полувреме, кога беше попразно.
На трибина секогаш изгледа дека има помалце луѓе пошто е огромна, и 200 души се како жив човек да нема, ама пред утакмица можеше да се види дека пред Запад има околу 150-200 луѓе.

Мада стварно е смешно да се караме дали сме биле 100 или 200 кога и едната и другата бројка е слаба бројка :icon_mrgr:
138.png

На сликава имаш 142 прешкртани глави, додади ги и 10-тина што не се гледаат од знамињата, доаѓаме до бројка од над 150 луѓе :D
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.264
Поени од реакции
36.451
^ Не ми беше да се расправаме за бројката, туку дека треба некад да сме реални и објективни. Плус тоа со работен термин и лошо време е стварно клише веќе. Испаѓа како све ние да се жалиме за нешто, све нас да ни смета. Вторник е, колку сме се собрале толку, навиваме за Вардар и друго не боли кур кој не гледа и што ќе речат. Како божем другите групи биле по 5000 у вторник па сеа ние срамота ако пишеме дека сме помалку.
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
314
Поени од реакции
259

Пази, се веселат за наводни 3 поена освоени на припреми. Љокаат, во врема кога треба да бидат најсконцентрирани за да се подготват за она што ги очекува пролетва.







И уште многу други спортски активност, ме мрзеше да ги ставам. И вие очекувате од алкохоличариве, утредента да станат за на тренинг, да бидат 100% фокусирани и да играат.
А најјаки се и навивачиве со коментарите, браво цареви, алал да ви е, живот живеете и сл.
Ја знам и на запад љокаат играчите, ама овие биљмези не се Џон факинг Тери и компанија кои се цел ден у теретана пред тоа и може да истрчаат 3 утакмици без престан.
Тотално ноншалантно и дилетантско понашање од сите по ред, без исклучок, ја не знам само дали Серџо знае за што фрла пари, ако знае зошто дозволува или па толку се замара. Ама за мои пари, да ме дриблаат, да ми носат онакви инвалиди сред зимски преоден рок, за Тетовче и Ѓошевски да трпаат пари у џеб од трансферите има да ги обесам сите до еден!
[DOUBLEPOST=1426246323][/DOUBLEPOST]Да е само тој тука ти е и Илчо,Попов и Босанецот каков тандем се за у кафана па па ...кој бил на Цеца знае каков беше Попов :)
 
Член од
12 мај 2012
Мислења
133
Поени од реакции
218
Трагедија ни е играва, вака ни титула нема да земеме...
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Секоја утакмица ОЧОБОЛ, еден транспарент таков да им се истакне да стој на ограда ццц мизерни , Работнички може уште денес да си застане на чело.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Пак играме катастрофално :tapp:
Па добро бе, има ли некој во клубов да види дека Кемал не може екипа од трета лига да води, а не Вардар. Повеќе погрешни подавања имаме отколку точни. Пак се игра на долги топки, што мене лично многу ме нервира, наместо да ја спуштиме топката на земја и да пробаме смирено, со добра акција да дадеме гол. Ај ваљда од лето нема веќе да го гледаме слепецов на клупа и да се надеваме дека тогаш работите ќе тргнат на подобро.
Убаво му рече една желка на вујко ми пред некоја година, вие гласот го оставате на трибина, а они курташак си играат со вас.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Очај и беда... Не ми текнува дека некогаш сме изиграле добар натпревар против Турново кај нив, сезонава дури и дома бевме за нигде. Мора кемал да фрли се на една карта и да иде на победа, напаѓач еден на местото на Асани, Попов на местото на Љамче.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.678
Поени од реакции
5.935
Кобетиќ не спаси, треба сите по една флаша виски сеа да му купат, ги извади од кал другарчињата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom