Фан Клуб: Борусија Дортмунд

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.435
Џеко ќе испадне најголем деген ако не прифати трансфер во Дортмунд за помала плата. Работава е spot the difference помеѓу збирштина и клуб. Честито!
Дали ова значи дека си читала за Лева во Баерн?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.429
Поени од реакции
42.699
Дали ова значи дека си читала за Лева во Баерн?
Од кога Баерн игра со ваков дрес? :D



Tуку ај, да не му го расипуваме славјето на Игорче. Сигурно не му е сеедно што летово ќе си заминат Лева и Геце. Јас очекувам ептен интересно лето во Дортмунд. Мора да купат класа шпиц за да останат на врвот на Европскиот фудбал. Џеко би ги задоволил потребите, според мене. :)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ај да ви честитам, целосно ме изненадија Дортмунд оваа сезона, сум ги потценувал, ама јок бре, и они се машинерија.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.970
Поени од реакции
25.284
25 октомври 2012 стр. 58
Финале: Баерн - Дортмунд
22 ноември 2012 стр.69
Се гледаме во финалето, ти кажував, ти не веруваше
12 декември 2012 стр.82
Среќен роденден Igorcemk и се најубаво ти посакувам, а на твојот тим му посакувам финале во ЛШ против нас, германско финале :vozbud:
:свиркам:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.429
Поени од реакции
42.699
25 октомври 2012 стр. 58


22 ноември 2012 стр.69


12 декември 2012 стр.82


:свиркам:
А не му кажа оти у меѓувреме преговараш со Геце за трансфер во Баерн а? Педераш! (n)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.506
Поени од реакции
6.140
Честитки момци, ми го исполнивте срцето вечерва.

Страшна игра, беа надиграни во секој дел на теренот и да не беше грешката на Хумелс ќе сонуваа да постигнат гол. Најмногу се плашев дека веста за Геце лошо ќе влијае врз тимот но само повеќе ги мотивирала гледам. (y) Реал најверојатно ќе нападне со сите сили на реваншот така да треба да ги убиете на контри. Честитки уште еднаш.

А јас најверојатно си ќарив 1 000 денари. :свиркам:

Испровоциран од тоа дека Дортмунд била послаба екипа од Галатасарај и ПСЖ се кладев со еден другар (навивач на Барса) во 1 000 денари дека Борусија ќе игра финале ЛШ.
 
B

Beck's

Гостин
Igorcemk Што му беше вечерва на Хумелс, не зборам за киксот него еден точен пас не направи
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Igorche cestito finale sto da kazam drugo osven toa sto od sega pa natamu rivalitetot e uste pogolem pomegu nas :)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.202
Поени од реакции
21.359
Дортмунд покажа дека не смее да се потценува во никој случај. Секоја чест и можеби сте со 1 нога во финале, но има уште 90 минути на Бернабе и не треба овај резултат да ги удри во глава.

Левандовски ѕвер, а и Ројс е играчиште. Него ме интересира ако може некој да ми одговори дали е вистина дека откупната клаузула на Ројс е 18милиони евра?
30-35м од 2015та
--- надополнето: 25 април 2013 во 00:10 ---
Igorcemk Што му беше вечерва на Хумелс, не зборам за киксот него еден точен пас не направи
Не знам, не му е прв пат. Изгледа не беше тука со мислите.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Значи Левандовски. Константно повлекува двајца дефанзивци, скоро секогаш ги надскокува. Има осет да игра, има скок, има силен шут, знае да се позиционира. :cuc::cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom