Фан Клуб: Борусија Дортмунд

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.247
Поени од реакции
8.333
Незнам зашто не ја гледате правата страна на приказната... еве ја цената што ја плати Дортмунд зошто Ули ги извади од гомна (заемот пред банкрот).
Повеќе треба да ве плаши фактот што не е само Гетце тој што си отиде прошливе 2 години. И супер е што плаќате со играч за целото минато... да се случеше ова во Италија ќе бевте робови за местење утакмици долго време...
П.С ве боли патката и така Ројс е играчиште за Гетце :D
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.243
Поени од реакции
21.585
Незнам зашто не ја гледате правата страна на приказната... еве ја цената што ја плати Дортмунд зошто Ули ги извади од гомна (заемот пред банкрот).
Повеќе треба да ве плаши фактот што не е само Гетце тој што си отиде прошливе 2 години. И супер е што плаќате со играч за целото минато... да се случеше ова во Италија ќе бевте робови за местење утакмици долго време...
Не знам колку има врска заемот, кој секако беше вратен сосе камати. Легитимно е Баерн да го бара ја и не ги кривам нив. Вината е до Геце. Дефинитивно губејнето на Геце ќе се изрази повеќе него губејнето на Шахин или Кагава. Клоп сигурно ќе смени нешто и се надевам ќе го задржи нивото на тимот. Единствена добра работа е што Левандовски има забрана да си оди летово ако не понуди никој барем 30м ЕУР.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ме плаши само ова да не се острани над играта вечерва, ваква ствар треба и е задолжително да се чува до крај на сезона за да се објави... па како ли ќе играат играчите во последниве мечеви и како и колку ќе даде Гетсе кога веќе знае неговиот следен клуб е во финалето.. не знам.
Со среќа и што е до мене сум сигурен дека со игра како до сега што ја имавте, без судиски помоши кон Реал.. а со Галата во изобилност ја имаше, ќе можете да пројдете.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Motivacijata na Gece ke bide ustrle pogolema sega.Igorce spremaj se da se raduvas na golot od Gece.Siguren sum deka dava gol denes..So sreka!
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Чист пенал , по него 1-1..
Малку се овие 4 голови на крај еј!
Прекрасно момците изиграа, Левандовски ден на животот живее ...
Сега целта е примање максимум 2 погодока во Шпанија и коњот кон финалето е ... уздисан веќе :cuc:
Се на се, честито.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.473
Поени од реакции
42.791
Честитки Игорче! :) Типував 3-1 во темата за ЛШ, малку сум ве потценил. :D Добра игра, би кажал рутинирана победа на Дортмунд. Сега само смирено во Мадрид, работата е 90% готова, ама треба да се доврши нели? :) Со среќа на реваншот, се читаме тогаш. :P

П.С. Левандовски! :cuc:
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Момци вие сте луд тим, секоја чест. Вчера мислев дека Баерн сигурно ја зема титулата, ама после ова немам коментар. Со среќа понатаму.(y)
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Море Игорче шо е ова, сеа треба и во финалето со сите сили да игра Баерн. :icon_lol:
Честитки за супер играта и резултатот и со ум во Шпанија.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
9.241
Дортмунд покажа дека не смее да се потценува во никој случај. Секоја чест и можеби сте со 1 нога во финале, но има уште 90 минути на Бернабе и не треба овај резултат да ги удри во глава.

Левандовски ѕвер, а и Ројс е играчиште. Него ме интересира ако може некој да ми одговори дали е вистина дека откупната клаузула на Ројс е 18милиони евра?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Џеко ќе испадне најголем деген ако не прифати трансфер во Дортмунд за помала плата. Работава е spot the difference помеѓу збирштина и клуб. Честито!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom