Фан Клуб: Беласица

  • Креатор на темата Soprano
  • Време на започнување
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Како шо разберах (а за Беласица знам ного) ќе има чистка во играчкиот кадар...Југо ќе ги исфрле кажи речи сите „странци“ од екипата и ќе продолже со доста подмладена екипа.
Сега целта на Беласица ќе биде ОПСТАНОК шо сметам дека ќе биде тешко остварлив па Перо во последните 4-5 кола ќе мора да „купува“ утакмици.
Како и да е шансите на Беласица се 50/50 да остане во лигата.

Тиверија е добра екипа, имат солидна екипа, млад и амбициозен тренер шо сака да науче и не се срамува да ги пите (поискусните тренери) само тешко Тиверија да флезе во 2 лига затва шо како шо знам управата на Тиверија сака да игра ФЕР и да не купува утакмици.... (Ного лесно можаа ди ја купат во Пробиштип и таа со Мак Млин и први ќе беа).... Шансите на Тиверија спрема мене се 30% да флезе (Односно да игра Бараж)
zosto e tesko da se izbori opstanok? pa sega koga gi izbrkaja mkd gjp i sloga se napravija promeni i u 2liga i sega samo 13 i 14 mesto ispagaat od liga, a 12 mesto igra baraz. ne bi trebalo da imate problem zos vlazrimi i ohrid se skoro ispadnati veke od 2liga.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
zosto e tesko da se izbori opstanok? pa sega koga gi izbrkaja mkd gjp i sloga se napravija promeni i u 2liga i sega samo 13 i 14 mesto ispagaat od liga, a 12 mesto igra baraz. ne bi trebalo da imate problem zos vlazrimi i ohrid se skoro ispadnati veke od 2liga.
Токму така. Мислам дека нема да има никакви проблеми Беласица за да се спасат. Главни ривали би им биле Цементарница која е во очајна ситуација, па и локомотива и 11 Октомври кои не се ништо подобри:toe:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Како шо разберах (а за Беласица знам ного) ќе има чистка во играчкиот кадар...Југо ќе ги исфрле кажи речи сите „странци“ од екипата и ќе продолже со доста подмладена екипа.
Сега целта на Беласица ќе биде ОПСТАНОК шо сметам дека ќе биде тешко остварлив па Перо во последните 4-5 кола ќе мора да „купува“ утакмици.
Како и да е шансите на Беласица се 50/50 да остане во лигата.

Тиверија е добра екипа, имат солидна екипа, млад и амбициозен тренер шо сака да науче и не се срамува да ги пите (поискусните тренери) само тешко Тиверија да флезе во 2 лига затва шо како шо знам управата на Тиверија сака да игра ФЕР и да не купува утакмици.... (Ного лесно можаа ди ја купат во Пробиштип и таа со Мак Млин и први ќе беа).... Шансите на Тиверија спрема мене се 30% да флезе (Односно да игра Бараж)
Дај бе пушувај македонски ццц , ова треба на translate.google.com да се преведе па после да се дикутира
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Беласица ке си опстане у лигата како едно и едно, и на средината на табелата ке заврше:smir:
 

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
Дај бе пушувај македонски ццц , ова треба на translate.google.com да се преведе па после да се дикутира
А на каков јазик пишувам...... да немаш некој проблем со твојот компјутер. А ако не ти се АРЕСЕ струмичкиот дијалект тва е ТВОЈ проблем
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Не трескајте глупости оти Беласица ке испадне од 2 лига или оти има 50/50 шанси..
Има екипи од 2 лига шо ке ги тепат наште младинци. 50% ке останаме на средината на табелата и 50% посто понагоре.
За надоле, нема шанси...
 

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
Не трескајте глупости оти Беласица ке испадне од 2 лига или оти има 50/50 шанси..
Има екипи од 2 лига шо ке ги тепат наште младинци. 50% ке останаме на средината на табелата и 50% посто понагоре.
За надоле, нема шанси...
Дај боже.....како шо викаш, ама не се сите како тебе Ѓорге...играчите сите сте ОК (Струмички). На другите (тие од страна) ич К.. не ги боле за Беласица.

п.с. Исправен потег направи Југо да го продолже првенството со младите играчи. Во вас е иднината....не ни требат играчи од страна на кои само парите им се важни.

Клубот треба да се сака...
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Дај боже.....како шо викаш, ама не се сите како тебе Ѓорге...играчите сите сте ОК (Струмички). На другите (тие од страна) ич К.. не ги боле за Беласица.

п.с. Исправен потег направи Југо да го продолже првенството со младите играчи. Во вас е иднината....не ни требат играчи од страна на кои само парите им се важни.

Клубот треба да се сака...
Тва е најпаметната работа у тие 2-3 години досега у Беласица, у тие тешки денови за клубо се знае кој може само да го спасе , струмичките деца кој ке играат за клубо од срце , а не некој шо е дојден да играа само за пари и не му дрема дали беласица ке изгуба или ке тепа, јас верувам оти само нашите деца ке можат да направат нешто со Беласица, а СТРУМИЦА секојпат ке биде зад них, а совет до претседатело (нејкам ни да му го спомнам името) нека си фате озбилно работта оти од февруари па на тама нема да му биде лесно.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Се убаво,да се форсират т.е да играт струмички деца. Ем од срце ке играт за клубо ем се знаат меѓусебе оште маленки.Ама имаа киксови шо испуштии некои млади добри играче.:toe:
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Од утре почнуваат припремите за Фудбалерите кои ке одат за Виареџо.. :):zlo:
 

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
Гледам и Баки е на поширок список....:smir:
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
како е со лигата до кај сте ќе влегувате у 1ва лига годинава или ништо ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom