Фан Клуб: Барселона

Член од
14 април 2012
Мислења
31.384
Поени од реакции
61.946
@vidooq овај Доменех беше мислам што прв го најави Де Бек во Јунајтед, ако не сум грешка?
Марк Вермиљ од Де Телеграф пиша прв за Де Бек. Ништо чудно Барса да ги земе и двајцата, ако им го дадат Аронс само на позајмица. Не знам дека овој од Ајакс е исто десен бек.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Марк Вермиљ од Де Телеграф пиша прв за Де Бек. Ништо чудно Барса да ги земе и двајцата, ако им го дадат Аронс само на позајмица. Не знам дека овој од Ајакс е исто десен бек.
Го најдов постот, тој е новинарот, можда не е прв, ама ете близок бил со Овермарс.
Screenshot_20200922-234016~2.png
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Еве како стоиме моментално со балансот. Не ми е јасно сега тоа правилото на Ла Лига, дали смее да потрошиш точно колку што си продал или може над тоа. Ако може колку што си продал овие пари сега се доволни за Дест само. Договорот е 20+5 склучен, но плаќањето на тие 20се преговара. Нашиве сакаат на рати да е, супер би било ако платиме само 10-12 овај трансфер рок. Иначе ако има пари доволно јас би одел на Депај, а не на Гарсија, слободен ќе е следна сезона, не вреди во никој случај да се плати голема цифра како што бараат. Тука е Араухо кој е измислен за него во моментов, а и Тодибо, мада овај би го продал ако се потребни пари за Депај.
Screenshot_20200923-123221~2.png
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
411
Поени од реакции
153
Се поставува прашањето дали Барса е спремна да се раздели пред се од Суарез? Ако не 90 ама барем за после 60-70-та можеше да игра,ќе биде ризик,ќе биде голем ризик без 9-ка во сезонава,незнам и Куман какви намери има ама се надевам дека нема да се потпира на поливалентноста на Гризман,АНсу,па да ги форсира таму,зошто гледаме поготово Гризман дека промашај голем е.За овај Дест незнам колку и како би добивал минута покрај Роберто,се работи за млад и перспективен бек,медиумски НЕмногу експониран,ама ке видиме,во секој случај подобро решение од Белерин,иако е кантеранос ама некако немаше/нема голем прогрес во Арсенал,изминативе години.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.257
Go prodadoa Semedo za da go kupat vecniot talent Depay. Cist prosek od igrac sto ni vo francusko prvenstvo ne se istakna nisto posebno plus e i sklon na povredi. Katastrofa nevidena, neznam kako sakate zamizaniov da dojde vo Barca.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.035
Поени од реакции
3.802
Суарез официално во Атлетико.

Умтити, Рафиња, Тодибо, Фернандеш се следни.

Алења, Педри ќе одат на позајмица, Миринда и Пуиг во Барса Б.

Не знам само шо ќе се прави со Бредвајт ако дојде Депај.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.840
Поени од реакции
34.743
:oleee: :oleee:

Сепак се десија промени после 8те од Баерн. Ракитич и Суарез надвор од клубот во еден трансфер период, е огромно постигнување за оваа гнила управа. Искрено да правиме муабет моменталното финансиско ограничување може да излезе и добро за клубот.

Да не беше короната и приходите да беа големи, 100 % ќе направеа еден куп нелогични трансфери со цел да ја зачуваат фотелјата, и пак ќе отидеше се у пм. Онака сезоната ќе ја протуркаме некако, макар била и без никаков трофеј. Од наредната сезона со нова управа и паметна трансфер стратегија мислам дека ќе почнат и вистинските промени.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Полека се ослободивме од вишокот. Барем триото Ракитиќ-Видал-Суарез си отиде. Умтити не верувам дека ќе се продаде, ради повредите никој нема да даде пари сега за него. Рафиња би требало сега да биде следен. Тодибо може и да остане ако не дојде Гарсија.

Ова со Семедо секако не е пријатна работа. Штета што мора таков играч да продадеме на помал клуб како Волвс ама тоа е, кризата си го направи своето. Дест никогаш не сум го гледал и немам мислење за него. Се надевам нема да биде нов Фирпо и ќе се покаже во Барса...
 
Член од
7 август 2011
Мислења
829
Поени од реакции
1.713
Ке признаам на моменти сум те ругал сум те пцуел до 6-то колено и не сум сакал на терен да те видам, ама пак неможам да ти покажам непочит и љубов према тоа што му пружи на клубот. Уште на времето во Ајакс пројавуваше интерес за трансфер во Барса, дури и кога отиде во Ливерпул покажуваше симпатии кон Барса, и до крај на живот нема да ми се смени мислењето дека инцидентот со Киелини на светското го направи намерно само за Ливерпул да ги стави во незгодна позиција и да се откаже од него само за да биде продаден во Барса.

Прилично без навреда за Ето, би напишал реферати за колку го поштувам Ето како играч и едно од најдобрите 9-ки во историја на Барса. Ама дефинитивно ке го ставам Суарез пред него, пред се сепак стигна 3-ти на листата за голови постигнато во историјата на клубот.

Никогаш нема да ти го заборавам уделот во триото МСН, дефинитивно најдоброто и најубиствено трио во историјата на фудбалот. Тоа чуство кога знаеш дека ке падне голеада и спектакл и дека едноставно вие 3-ца ви нема запирање.



960.jpg




Знам дека е гаден начинот на кој се разделуваме, ама едноставно после резилот со Рома, поетското ебење со corner taken quickly и апла после масакарот од Баерн мораше да се сврти нова страница на клубот, да е до мене пре би летале кланот Каталонски и би те оставил до крај на кариера како џокер од клупа, ама неможе се да биде како на филм. Направија се што можеа во нивна сила со Меси ама едноставно мора и на тоа да му дојде крај штета што е на ваков начин и без публика ама се надевам дента кога ке се пензионираш и кога ке дојде моментот да го играш последниот натпревар ке го играш на Кампот во дрес од Барса.




Фала ти за се што пружи мајсторе , вечно ке останеш во историјата и ке бидеш легенда во овој клуб.
2.jpg
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.840
Поени од реакции
34.743
Од 6 сезони, 2 одигра на ниво. Постигна еден куп голови, али искрено на мене не ми остави впечаток. Играше со двајца од тројцата најдобри играчи во светот, Меси и Нејмар. И тоа играше улога во неговиот блесок.

Сепак нека му е со среќа во Атлетико, и фала што сепак испадна човек на крајот.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.035
Поени од реакции
3.802
Од 6 сезони, 2 одигра на ниво. Постигна еден куп голови, али искрено на мене не ми остави впечаток. Играше со двајца од тројцата најдобри играчи во светот, Меси и Нејмар. И тоа играше улога во неговиот блесок.

Сепак нека му е со среќа во Атлетико, и фала што сепак испадна човек на крајот.
Не зафркавај брат, сеа на крај падна последните 2 сезони, кога падна и цела Барса, и на тоа пак даваше 20+ голови.
Првата имаше пауза, до полусезона беше млитав, втора полусезона се врати и 2ра, 3та и 4та сезона буквално газеше, по 40 голови даваше. Едини играч што успеа во најдобрите години на Меси и Роналдо два пати да земе златна копачка.

И кас сакав да си оди, пошо само така ќе има промени, али тоа не го менува фактот дека е најдобрата 9ка што заиграла во Барса.

Со среќа нека му е во Атлетико!
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
End of an era. Како брзо минува времето. Како вчера да беше кога потпиша Суарез искрено. Се сеќавам после инцидентот со Киелини и суспензијата имав сомнежи дали ќе ја повтори формата од Ливерпул. А испадна нешто најдобро во тој момент. Таа прва сезона се вклопи во тимот како кец на десетка. Никогаш нема да го заборавам мечот со Атлетико каде започна магијата на триото МСН. После се до јуни таа година беше само уживање.

И јас ќе речам респект за Ето, но Суарез е сепак најдобрата деветка во историјата на клубот. Штета што брзо падна во формата и мораше вака да си оди, ама се си има свој крај. И во последната сезона уште знаеше да блесне од време на време и да покаже дека формата е пролазна ама класата е вечна.

Фала за се Луис. Многу среќа во Атлетико.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom