Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Не смее да се почне утакмица без дуото Де Јонг-Артур, уште тоа да го сфати експертот добро ќе е.
Тоа можеби и ќе го сфати, но ќе го уништи Алења. Изгледа нема воопшто да има минутажа сезонава, освен во купот.

Да се вратат и Меси и Дембеле ќе има повеќе опции напред, ќе бидеме уште поопасни. Само уште да ја подобрат играта во гости.

Суарез да игра на високо ниво и понатаму, може да биде ова добра сезона.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.674
Меси тренира заедно со екипата,најверојатно на клупа ќе биде против Дортмунд.:)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Конечно потврдено дека Меси е спремен за игра.

Се надевам дека нема да има веќе проблеми со повреди зошто ми е во план да го следам мечот со Селта на Ноу Камп.
 
Член од
27 септември 2014
Мислења
175
Поени од реакции
350

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.394
Поени од реакции
7.326
Добро играме, средината е доминантна во поголем дел од натпреварот. Исто и се справуваме со контрите на Дортмунд. Добро тактичко решение со Роберто десен а Семедо лев бек после повредата на Алба. Ансу Фати е поопасен лево што и увиде сам и го префрли кон крајот на полувремето.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Нула шутеви во гол, дај нека не излегуваат од кампот, секако ништо не прават нагости, само нервози. Пичкици.
Во 35та мин Валверде му кажува на нашиот капитен Busquets за да сменат страни Griezmann и Fati...
Лев бек немаме Semedo таму покрива.
Десен бек стандард S.Roberto.
Ниедна асална акција , само пимплање топка...
 
B

Beck's

Гостин
Dobro igrame, majko mila i ova docekav da vidam na fan clubov.

Ne mi e zal deka igrame katastrofalno do retardata od trener, zal mi e sto imame vo tim igraci kako Messi, Griezmann, De Jong, Arthur i ne mozeme da uzivame gledajki gi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.674
Имаме контрола на топка,фалат шанси...
Артур одличен,мајстор со топка,секоја ситуација ја решава интелегентно.
Фати изгубен.

Само што со ваква игра тешко во нокаут фаза.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
848
Поени од реакции
1.759
Не е криво ништо детево само Валверде може да фрли 16 годишно дете у гостинска утакмица лш без око да му трепне, или поточно у оган. Точно дека покажува потенцијал ама и Валверде апла без осет е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom