Фан Клуб: Барселона

Ivicamk

Count Grishnackh
Член од
25 ноември 2009
Мислења
61
Поени од реакции
28
Manchester United are set to be beaten by Barcelona in the race for Paris Saint-Germain defender Marquinhos. (Source: Daily Express)
Изгледа го лапнавме Маркињос, сега уште 1 одбрамбен и центарфор и да спијам мирно.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.071
Поени од реакции
6.687
Бабунски почна да решава мечеви :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Не поврзуваат со Дестро и Игуаин :tapp:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
^ Да продолжев да играм, ја сам ќе си напишев статија на екипа, жими све :D
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Знам дека рековте да не замараме веќе со шпекулации, ама кога го гледам составов што го направиле Sport ми доаѓа да :drk:

 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Дали стварно мислат дека ќе го земат Агуеро? Незнам баш дали М Сити ќе го даде тукутака.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
6 FAVORITES

BRAVO, MATHIEU, KOKE, KUN, CUADRADO, MARQUINHOS

Barça makes clear the reinforcements for the next campaign and their priorities



Овие мислам би биле полн погодок, освен Кун, нема шанси Сити да го пушти, Матие, Маркињос и Куардадо одбрана, Коке средина, Браво голман и за напад го имаме Делуфеу, да остане Алексис и да си отиде Педро, доволен ќе ни биде само еден како Ларсон на времето само од клупа, Кун и не ни е толку потребен :)
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Фабрегас спремен да си замине, се отвара место за Коке..! Еден од насловите на Мундо депортиво денес
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Koke (Atletico Madrid): "Kada sam vidio koliko je poruka stiglo, mislio sam da se nešto desilo. Međutim, bila su to pitanja o Barçi. Sjajno je što se zanimaju za mene, jer to dokazuje da radim dobro. Međutim, vidim se samo u Atleticu. To svako zna."
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Koke (Atletico Madrid): "Kada sam vidio koliko je poruka stiglo, mislio sam da se nešto desilo. Međutim, bila su to pitanja o Barçi. Sjajno je što se zanimaju za mene, jer to dokazuje da radim dobro. Međutim, vidim se samo u Atleticu. To svako zna."
Во превод, зголемете ја понудата над 50 милиони за да се видам во вашиот дрес..Страшна работа е е денешниов фудбал и како се функционира...некаде читав дека дури 60 милиони ке понуделе за Коке, доколку го продадат Фабрегас нормално
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Изгледа планот на Енрике е Бускец да биде замена за Чави а ДМ да игра Масќерано. Го допревме дното и ние, од екипа со најјака средина на светот сега имаме послаба од онаа на Ман.Утд.
 
P

pepito*

Гостин
За Коке вреди да се лупнат пари, ама со оглед на тоа што со трансферот на Виља имаме прва опција за него сигурно нема да биди како што пишуваат по веснициве. За 20 милиони да го земиме е премија со оглед на цените моментално. Мора да се купува, не знам што се чека. Можно е ова да ни биди последен преоден рок за 2 години. Со доаѓањето на Пујол на функција мислам дека ќе се подобрат тие работи.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.175
Поени од реакции
21.195
Не ни требаат засилувања. Ако си иде Цеск, Сонг може да игра место него. И онака е подобар :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom