Фан Клуб: Барселона

I

IBIZA SOUND

Гостин
od sekogas sum se slagal so izjavite na krojf,taka i so ovaa izjavase slagam :)


Јохан Кројф(фудбалска и тренерска легенда на ФКБ):

"Тито не е толку јак и нема искуство како Гвардиола, а има и голем проблем: болеста. Може ли Барса да се води ако не сте 100% здрави? Јас имав операција на срцето и прво што би го советувал Тито е да оздрави, местото-тренер и онака е негово."

"Заминувањето на Валдес? Тоа е многу ретка работа, поготово кога сте во најдобриот клуб на светот."

"Гвардиола направи феноменална работа во Барселона. И кога би направил грешка, како што беше донесување на Ибра, тој би ја прифатил и исправил."

"99% од луѓето од оваа управа немаат поима за трансфери. Тука треба да работат луѓе кои ја знаат таа работa."
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Кројф е легенда и се што кажува е во право.

 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Deulofeu najverojatno ke odi na pozajmica vo Dortmund,sto e dobra rabota,so ogled na toa deka nema da ima mesto kaj nas so doaganeto na Nejmar.....
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Изгледа решено е Тиаго да си оди, само како што прочитав ќе го направат изгледа тоа во Август затоа што тогаш пак ќе му била клаузулата 90м евра.

Се надевам дека ќе стане ѕвер и ќе се каат до смрт овие што ќе го продадат !
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Barcelona want to sign another forward and is drawing up a list of players with different profiles. Reus, Gomez, Negredo among options. [md]

Можеби ќе го земаат Негредо, кој ќе може да влегува од клупа за да се смени тактиката против бункер екипите.
Ројс ми изгледа како невозможен трансфер, а Гомез не гледам една причина зошто би го довеле!

Иначе Нејмар би требало да ја земе 7-ката, а Тиаго нема да си оди слушајте ми го зборот.

Следен трансфер кој очекувам да се официјализира е за голманската позиција, па тек после очекувам да донесат одбранбен играч.
На Бартра сакале да му го продолжат договорот и да го пуштат на позајмица, а ако не прифати продолжување тогаш да го продадат со buy-back клаузула. Според мене ова значи дека Маскерано не оди никаде.
 

ЛеоЛе07

Не биди трол
Член од
8 октомври 2010
Мислења
879
Поени од реакции
375
Треба да ги земат скаутите на Порто за Јужна Америка. Секоја година продаваат пар играчи за 50-60 милиони и пак се шампиони.
 
B

Beck's

Гостин
Иначе Тито не го посакувал Хумелс во редовите на Барца, бил ист тип на играч како Пике и не ни бил потребен.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Што ќе им е напаѓач а го продаваат Виља. Не знам зошто но мислам дека следна сезона пак ќе играме со Пике, Пујол и Маске во одбрана. Инаку официјално Муниеса си оди од клубот, не му го продолжуваат договорот ниту на позајмица не го праќаат. Кога ќе ми текне дека Пеп и Лапорта го гледаа како новиот Пујол... Еден ден Лапорта кога ќе се врати, ќе ги откупува децава по неколку милиони поскапо. Инаку Милан не го сакаат Кркич, предвидените 10 милиони од него, тешко да се земат.
Управава е забегана дефинитивно. Тито е само марионета без право на глас.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Што ќе им е напаѓач а го продаваат Виља. Не знам зошто но мислам дека следна сезона пак ќе играме со Пике, Пујол и Маске во одбрана. Инаку официјално Муниеса си оди од клубот, не му го продолжуваат договорот ниту на позајмица не го праќаат. Кога ќе ми текне дека Пеп и Лапорта го гледаа како новиот Пујол... Еден ден Лапорта кога ќе се врати, ќе ги откупува децава по неколку милиони поскапо. Инаку Милан не го сакаат Кркич, предвидените 10 милиони од него, тешко да се земат.
Управава е забегана дефинитивно. Тито е само марионета без право на глас.

Ако ништо друго барем за состав може да одлучи. Зошто го игра Чави со тродупло повеќе минути од Тиаго, Фабрегас со дупло повеќе минути од Тиаго и тоа на 13 до 18 бодови предност уште од декември кога знае дека Тиаго ќе си оди за 19 милиони ако не игра нешто повеќе од половината натпревари во Лигата? Мамли вели не ги интересирало што имало во договорите, составот бил кроен по форма и заслуга. Што е подобар Фабрегас од Тиаго во тој случај за да има повеќе минути?

Кројф е во право - Тито нека се одмори или замине во пензија, ова е стресна работа, а управата да научат нешто за трансфери пошто се катастрофа.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Ајдее, сега па за Мата шпекулации.. Санчез + 17 мил. фунти.
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Нека ги продадат Педро и Виља и нека земат уште еден, Санчез нека не го дираат за замена на десно крило е одличен, а Тељо лево. Би го сакале овие од Сити со новата управа Педро па боље да се проба со Силва него ли со Мата, и Торес би бил подобра опција од него.
Читам нешто биле почнати, преговори со Манчестер за Фабрегас :D Не очекува интересно лето.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Ако ништо друго барем за состав може да одлучи. Зошто го игра Чави со тродупло повеќе минути од Тиаго, Фабрегас со дупло повеќе минути од Тиаго и тоа на 13 до 18 бодови предност уште од декември кога знае дека Тиаго ќе си оди за 19 милиони ако не игра нешто повеќе од половината натпревари во Лигата? Мамли вели не ги интересирало што имало во договорите, составот бил кроен по форма и заслуга. Што е подобар Фабрегас од Тиаго во тој случај за да има повеќе минути?

Кројф е во право - Тито нека се одмори или замине во пензија, ова е стресна работа, а управата да научат нешто за трансфери пошто се катастрофа.
Непотребно го цеди Чави, Фабрегас го игра на погрешна позиција. Тито докажа дека не смета на Масиа како што тоа го правеше Пеп. Сите овие кои се денеска во тимот ги извади Пеп. Паметам дека во ЛШ против не ми текнува кој точно тим, Пеп искочи со многу младинци, Барса тоа со Тито не го прави. Денеска читам наводно со доаѓањето на Нејмар, Тељо побарал да оди на позајмица. Губиме топ играчи, поради слабата комуникација Управа и неавторитетен тренер. Росељ се претвара во Флорентино Перез, он купува играчи кои му се по ќејф, он го креира тимот. Како никогаш до сега го подржувам Кројф и мислам дека Тито не е за Барса. Мамли да не јаде многу многу, нека оди камиони нека вози. Овој тим е скроен од Пеп по негова заслуга, никаков новитет не донесе ниту Мамли ниту Тито.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.250
јас задоволен сум од тимот, уште голман нормално, и кркич никој ако го неќи нека си се врати добредојден е назад.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom