Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
1. Ебаа ни мајката, соблечеа не голи!
2. Честито на Баерн.
3. Судијата не поеба за 2 примени гола, ама не досуди пенал на Баерн.
4. Имаме многу отсутни играчи, тие што ги имаме(одбрана, голман) се дрва.
5. На лето Валдес и Пике нека си бараат нов клуб.
6. Колку е убаво чувството кога ќе изгубиш од клуб кој те надиграл, кој играл фудбал, кој те торпедирал со шанси.
7. Зависиме од Меси. Без Меси сме (под)просечна екипа. Се занесувавме што сме им дале 5 гола на Мајорка без Меси. :facepalm:
8. Алексис не да бара нов клуб, туку нова држава да тера, не можам да го гледам во Примера(ќе треба 2 пати годишно да играме против него), море најдобро нека бара нов континент.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Јуп го изеде Тито. За разлика од германците кои трчаа како да им е последен натпревар во животот, нашите си го ладеа, Меси едноставно одеше низ теренот.
Судијата не им даде пенал на Баерн ама нас ни ја еба мајката 2 гола им подари. Судијата поизгубен од Бартра :D

За следната сезона Нејмар нека дојде плус еден напаѓач и еден добар одбранбен.
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
На Росељ у уста да му се изна*бам.

Пике, Валдез нека си бркаат работа. Санчез исто.

Пеп е гениј, секоја споредба со Тито е излишна.

Толку.
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Prvo, procitani sme... ustvari ne. Kako prvo cestito vlez u finale za Baern.
Vtoro, rekonstrukcija.. site znaat kako igrame SITE!
Treto, da ne se lazeme deka sme najjak sostav godinava, Baern ne potopi.
Cetvrto, Tito se izgubi.. Kako moze na mec u polufinale U MINHEN so fakov Baern da go stai Bartra i da pocne so sostav so site go znaat? ALOOO stavi dvajca destruktivci, da ja umrtvat igrata.. Koj kur so Sancez?
Neznam, nemam zborovi... i ne go krivite sudijata. ako ne donesat 2 stopera od vrvna klasa letovo ne gi gledam veke zimi sve i 2 napagaci.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Киреее, тешко меее..
--- надополнето: 23 април 2013 во 22:57 ---
Него, професор мој по филозофија(фан на ливерпул) пишува на статус:
Ajde Katalonciii ve nema nesto!

мојот коментар на тоа:

Професоре како фан на Ливерпул, подобро историја предавајте.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Кој идиот 2 пати не истрчува да ја збере торпката и мора Бартра да ја исфрли во корнер од кој примаме гол. На вториот истрчува во празно пак за да примиме. Катастрофа !!

Не ми е криво зошто изгубивме од Баерн, да беше Милан или ПСЖ ќе беше доста нервозно овака тотално заслужено, очајна игра од сите!

Нека си направи план Тито и нека продаде тоа што е вишок имаме 30 фудбалери а нема кој да пуштиме во моменти кога ни треба пресврт.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Киреее, тешко меее..
--- надополнето: 23 април 2013 во 22:57 ---
Него, професор мој по филозофија(фан на ливерпул) пишува на статус:
Ajde Katalonciii ve nema nesto!

мојот коментар на тоа:

Професоре како фан на Ливерпул, подобро историја предавајте.
Ќе го јадеш бе седи мирен на полагање ќе те остави.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Дури памтам да кажам што имам.

1. 37% посед на топка од Баерн беше доволно да не разнесат. Секоја нивна шанса беше опасност, секоја наша трошење време. Муабетот дека со дисциплинирана игра 35-40% посед ти е сосема доволно да ја победиш Барса се потврди.

2. 7-1 шутеви на гол и тој едниот наш беше килав обид на Бартра.

3. Судиите никој да не ги спомнал. Пиќе прво полувреме ракомет играше.

4. И после поседот ја изгубивме средината. Чави, Бускетс и Ињеста не можеа да направат ништо што се покажа со враќањето на Меси до наша половина да помогне во креирање ама што ќар од креирање кога кретеноидите Санчез и Педро се толку безопасни што ако им врзеш експлозив за нив и го детонираш на сред терен нема да има никаква штета по противничкиот тим.

5. Алвес и Пиќе - Пеп изгледа бил во право кога рекол дека двајцава треба да си ибат векот.

6. Тито комплетно се изгуби со тоа што не реагираше на 2-0. Фабрегас мораше да влезе за да го смени моментумот. Исто така Тељо ќе го држеше Робен многу поназад затоа што е брз.

7. Ни вратија за 4-0 поразот од пред 3-4 години. Реално беа подобри и ова ќе се случи уште 20 пати да играме со нив оваа година. За да имаме шанса да бидеме најдобри ќе ни требаат многу пари и многу одлучност.

8. Од кога сум навивач на Барса ова е најтешкиот пораз на кој што можам да се сетам.

9. Денеска на 23.04.2013 заврши ерата на Барселона.


10. Честитки до Баерн. Се надевам нема да им дадете не клошарине од Мадрид да освојат титула.
 
B

Beck's

Гостин
ВТФ, што ви е крив сеа Пике. Затоа што мораше да ја покрие и позицијата на Бартра. Пике единствениот кој изигра лавовски, другите слободно нека си берат јагоди шо би рекле вие.

За мечот нема што да се додаде, едноставно ваква бедна игра не сум видел ни од некои аматерски екипи у Македонија. Глуп тренер исто така
 
B

Beck's

Гостин
И да се виде дека Меси играше само за да влијае неговото име у играта на Баерн, се гледаше дека не е спремен
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Се научија сите Меси, Меси, Меси и секоја топка оди на него. Чави прво него го бара, Иниеста исто, Педро исто, Алба исто, Санчез исто, Алвес исто. А он ем нема тренирано недела дена, ем по 3ца има околу него. Порано се знаеше Ето во напад, Анри лево. Играчи кои беа способни да поминат 2ца и без проблем да финишираат. Таков играч во Барселона моментално е само Меси. Донесување на Нејмар и Хумелс треба да приоритет летово. Ако не се донесе Хумелс или некој друг класа стопер, џабе ќе играат во ЛШ. Едино може пак да се посрамотат како денес.
Ако платат 30 милиони за Хандановиќ:facepalm:
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Дури памтам да кажам што имам.

1. 37% посед на топка од Баерн беше доволно да не разнесат. Секоја нивна шанса беше опасност, секоја наша трошење време. Муабетот дека со дисциплинирана игра 35-40% посед ти е сосема доволно да ја победиш Барса се потврди.

2. 7-1 шутеви на гол и тој едниот наш беше килав обид на Бартра.

3. Судиите никој да не ги спомнал. Пиќе прво полувреме ракомет играше.

4. И после поседот ја изгубивме средината. Чави, Бускетс и Ињеста не можеа да направат ништо што се покажа со враќањето на Меси до наша половина да помогне во креирање ама што ќар од креирање кога кретеноидите Санчез и Педро се толку безопасни што ако им врзеш експлозив за нив и го детонираш на сред терен нема да има никаква штета по противничкиот тим.

5. Алвес и Пиќе - Пеп изгледа бил во право кога рекол дека двајцава треба да си ибат векот.

6. Тито комплетно се изгуби со тоа што не реагираше на 2-0. Фабрегас мораше да влезе за да го смени моментумот. Исто така Тељо ќе го држеше Робен многу поназад затоа што е брз.

7. Ни вратија за 4-0 поразот од пред 3-4 години. Реално беа подобри и ова ќе се случи уште 20 пати да играме со нив оваа година. За да имаме шанса да бидеме најдобри ќе ни требаат многу пари и многу одлучност.

8. Од кога сум навивач на Барса ова е најтешкиот пораз на кој што можам да се сетам.

9. Денеска на 23.04.2013 заврши ерата на Барселона.


10. Честитки до Баерн. Се надевам нема да им дадете не клошарине од Мадрид да освојат титула.
Браво... Во се сложувам со тебе, многу реално кажано како стојат работие во Барса...

Работие можат на многу подобро да се сменат со носење на Хумелс, Нејмар и Ханданович...
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Ќе го јадеш бе седи мирен на полагање ќе те остави.
Неам гајле, 3 петки имам во графата. :)
--- надополнето: 23 април 2013 во 23:16 ---
Овој/оваа шо ги бриши постовиве да не е фан на некој од споменатите тимови? :D No offence Џену, ти наша си :)
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
Најбитно е летово Росел, свињана дебела Зубизарета и Тито да заминет, па потоа адекватен тренер да си донесит квалитетни и потребни засилувања и да ја сменит тактикава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom