Фан Клуб: Барселона

Член од
15 јули 2011
Мислења
156
Поени од реакции
201
МЕСИ ПОСТИ НЕШTО СО ГОЛОВИ, РАБОТИ ПОИШЕ НА АСИСТЕНЦИИ:D
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Ауф Сонг и Маскерано се катастрофа у одбрана :eek:
 
R

Rigel Kent

Гостин
i zatoa dva kiksa od koi primavme golovi pravea, prvo od maske, drugiot koga song ne sakase da mu se priblizi na negredo. daleku od toa deka buski bese dobar vcera, ama covekot ednostavno nema los natprevar, ima prosecen, dobar i nadprosecen. koga rabotata na DMF ke stane vidliva, togas naebavme (kako vcera so maske i song), kako sto pominuva vremeto buski mi stanuva najomilen, covekot e genij.
Song i Masche bi bile odlicno DMF da im se dade taa sansa, normalno ako Pique i Puyol bi bile vo timot. Busquets e samo bleda senka na ona sto bese , izgleda konkurencijata si go pravi svoeto.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Song i Masche bi bile odlicno DMF da im se dade taa sansa, normalno ako Pique i Puyol bi bile vo timot. Busquets e samo bleda senka na ona sto bese , izgleda konkurencijata si go pravi svoeto.
Леле бе поради само еден просечно одигран натпревар го направи Бускетс само бледа копија на она што беше! Супер е Бускетс, подобар не можеме да најдеме на таа позиција.
Иначе пред да започне сезоната јас им верував на стручниот штаб дека нема да ни треба вистински ЦБ, ама сега мислам дека зимава треба да се донесе еден.

ПС: :D

 
R

Rigel Kent

Гостин
Jas ne go obozavam mnogu Busquets i go preferiram Song koj me potsetuva na Toure . :)
--- надополнето: 30 септември 2012 во 17:16 ---
Slikata od Toni :icon_lol:
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
ту бре, Тијаго 2 месеци во аут. пак ли бе со повредиве :tapp:
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Bravo za vcera! Ovoj Tito imal m'da do kolena :) Cesc bese fantasticen,prekrasni dva gola i dobra gluma.Za Villa nemam zborovi,uste sum naezen i ne mozam da poveruvam sto sve se desavase utakmicava. Samo ne mi e jasno sto e rabotava so dani alves,nekako slabo mi igra posledno vreme, a kako go pokri trochowski da ne praam muabet,zalosno. Naredna nedela ke si bideme na +11 :drk: ubajni!!!
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Не ми е шо другиве не се разбираат од фудбал,ама кога навивачи на Барса не гледаат каква улога има бускетс во тимот,многу ми е криво.
За Меси не праам муабет,ама до Чави е тука негде по значајноста.
значи Меси,Чави,Бускетс...
Дечкото е МОЗОК целиот од пета до глава,и ако немате да кажете нешто попаметно не се излетувајте без врска.
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
Не ми е шо другиве не се разбираат од фудбал,ама кога навивачи на Барса не гледаат каква улога има бускетс во тимот,многу ми е криво.
За Меси не праам муабет,ама до Чави е тука негде по значајноста.
значи Меси,Чави,Бускетс...
Дечкото е МОЗОК целиот од пета до глава,и ако немате да кажете нешто попаметно не се излетувајте без врска.
toa kazuvam, genij e covekot
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Sergio Busquets-Spored mene eden od najdobrite,ako ne i najdobar igrac na poziciata sto ja igra.Premnogu intelegenten igrac koj si ja vrsi rabotata koja mu e zadadena bez nikakva greska.Edinstvena slaba strana mu e skok igrata
--- надополнето: 30 септември 2012 во 20:34 ---
http://www.youtube.com/watch?v=ijDdpNxPyPU
SERGIO BUSQUETS-THE BRILLIANT MIND
 

Kajgana Shop

На врв Bottom